Kas yra DNS 9.9.9.9 ir kaip juos teisingai sukonfigūruoti

DNS arba „Domeno vardų serveriai“ yra hierarchinės sistemos, atsakingos už žiniatinklio adreso ar URL pavadinimo nustatymą ir jo konvertavimą į formatą, kurį maršrutizatoriai ir kiti tinklo elementai gali suprasti. Iš esmės mes kalbame apie serverius, kurių vienintelė funkcija yra turėti didelį URL sąrašą ir atitinkamą IP adresą.

Pagal numatytuosius nustatymus, kai prisijungiame prie interneto naudojame mūsų interneto tiekėjo pateiktą DNS. Tai lengviausias būdas naršyti internete ir, nors jis turi daugiau nei akivaizdžių pranašumų eksploataciniu lygmeniu – įsivaizduokite, kad turėtumėte prisiminti kiekvieno puslapio IP adresą, o ne pavadinimą, būtų beprotiška – jis taip pat turi savo trūkumų. : jūsų privatumas yra beveik nulinis, be to, jie paprastai nėra greičiausi rinkoje. The Alternatyvus DNS, pvz., IBM (9.9.9.9), Cloudflare (1.1.1.1) arba Google (8.8.8.8) užpildys šią spragą... bet kaip?

Alternatyvaus DNS, pvz., IBM 9.9.9.9, naudojimo pranašumai

Jei pagalvosime apie tai šaltai, mūsų telefonų bendrovės valdomas DNS serveris – vadink jį „Movistar“, „Vodafone“, „Euskaltel“, „Claro“ ar dar kaip nors – palieka mus gana išparduotas vartotojams tokiais aspektais kaip privatumo trūkumas (mūsų teikėjas gali sužinoti apie visus mūsų lankomus puslapius), blokuoti tam tikrus tinklalapius kurie nėra mūsų operatoriaus skonio, apsaugos trūkumas nuo pavojų, tokių kaip sukčiavimas, arba greitis, kuris gali būti didesnis nei kelių greitesni ir mažiau perkrauti serveriai.

IBM alternatyvus DNS, taip pat žinomas kaip Quad9, yra nemokama alternatyva, skirta pasiūlyti didesnis privatumas ir saugesnis ryšys vartotojui. Šie DNS (9.9.9.9) nėra tokie greiti kaip „Google“ ar „Cloudflare“ (jei norite juos konfigūruoti savo kompiuteryje, galite peržiūrėti šį įdomų įrašą), tačiau jie padeda mums padaryti naršymą daug švaresnį ir daugiau patikimas.

Norėdami tai padaryti, IBM DNS naudoja juoduosius sąrašus, kad filtruotų kenksmingas svetaines ir apsaugotų vartotoją dar prieš įkeliant puslapį į savo naršyklę. Tai pasiekiama valdant visas užklausas per dirbtinio intelekto variklį. IBM X-Force ir 18 duomenų bazių, atsakingų už bet kokios galimos grėsmės nustatymą.

IBM Quad9 taip pat neįrašo vartotojų pateiktų užklausų, todėl šia prasme jis taip pat siūlo daug daugiau privatumo nei, pavyzdžiui, alternatyvus Google DNS.

Akivaizdu, kad čia turime žengti nedidelį tikėjimo šuolį, o tai reiškia, kad savo navigacijos valdymą perleisime iš savo operatoriaus žmonėms, kurie valdo Quad9 DNS. Ar vieni yra patikimesni už kitus? Iš esmės turėtume taip manyti, nes jie yra įsipareigoję pagarbiau elgtis su mūsų duomenimis. Be to, tai projektas, vykdomas bendradarbiaujant su Pasaulinis kibernetinis aljansas, tarptautinė organizacija, kurios tikslas – panaikinti kibernetines grėsmes ir gerinti interneto ryšio saugumą, o tai nuo pat pradžių turėtų suteikti mums ramybę šiuo klausimu.

Kaip sukonfigūruoti IBM Quad 9 DNS savo įrenginyje

Jei norime išbandyti IBM DNS 9.9.9.9 Windows kompiuteryje, tai galime padaryti atlikdami šiuos veiksmus (jei turite Mac, galite pažiūrėti ČIA).

 • Atidarykite valdymo skydelį.
 • Eiti į "Tinklo ir bendrinimo centras -> Keisti adapterio nustatymus”.

 • Spustelėkite Ethernet arba WiFi tinklą, prie kurio esate prisijungę, ir dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite „Savybės”.
 • Spustelėkite "Interneto protokolo 4 versija"(Arba 6 versija, jei naudojate IPV6) ir spustelėkite"Savybės”.
 • Jei jau turite sukonfigūruotą DNS serverį, užsirašykite jį kur nors, jei ateityje norėsite grįžti prie įprasto DNS.
 • Spustelėkite langelį "Naudokite šiuos DNS serverio adresus"Ir įveskite šiuos DNS:
 • IPV4: 9.9.9.9 (pageidautina) ir 149.112.112.112 (alternatyva).
 • IPV6: 2620: tikėjimas :: tikėjimas (pageidautina) ir 2620: fe :: 9 (alternatyva).
 • Spustelėkite „Gerai“, uždarykite langą ir iš naujo paleiskite naršyklę. Konfigūracijos pabaiga!

DNS nustatymai „Android“.

Jei norime pritaikyti IBM DNS savo „Android“ mobiliajame telefone arba planšetiniame kompiuteryje, reikia atlikti šiuos veiksmus.

 • Rodo meniu "Nustatymai„Iš Android ir eik į“Tinklai ir internetas -> Wifi”.
 • Ilgai paspauskite Wi-Fi tinklą, prie kurio esate prisijungę, ir pasirinkite „Keisti tinklą“. Jei jūsų mobilusis telefonas turi Android 10, tiesiog spustelėkite tinklą ir pasirinkite ekrano viršuje rodomą pieštuko formos piktogramą.
 • Spustelėkite "Išplėstiniai nustatymai"Ir lauke"IP nustatymai"Pasirinkti"Statinis IP”.
 • Bus parodytas naujas meniu, kuriame pakeisime pagal numatytuosius nustatymus pateiktą DNS 9.9.9.9 (DNS1) ir 149.112.112.112 (DNS2).
 • Išsaugokite pakeitimus.

Jei turime klausimų ar norime daugiau sužinoti apie IBM Quad9 DNS, patartina užmesti akį į oficialią Quad9 svetainę, kur rasime daugiau informacijos apie šią paslaugą.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found