Kodėl Linux sistemoje nėra virusų? - Laimingas Android

„Linux“ operacinės sistemos visada buvo laikomos be virusų ir kenkėjiškų programų. Teisingai? ... Na, tiesą sakant, tiesa tokia, kad ne. Jokia operacinė sistema žemės paviršiuje nėra 100% neužkrėsta. Net ne Linux, bet toli nuo masinių infekcijų galimybės. Žinote, vienas iš tų, kurie plinta žiniatinklyje, kaip ir „Windows“. Taigi kodėl mums atrodo, kad „Linux“ yra apsaugotas nuo bet kokių kenkėjiškų atakų?

Daugelis žmonių mano, kad Linux yra sistema, kuria naudojasi tiek mažai žmonių, kad įsilaužėliams neverta gaišti laiko ir pastangų kurdami virusus, kurie paveiks tik kelis kompiuterius. Tai vis dar klaidinga, nes daugiau nei 90 % interneto serverių veikia Linux architektūroje. Kas gali būti geresnis būdas sukelti chaosą, nei pulti tuos serverius, kuriuos naudoja visi? Jei šie serveriai būtų užkrėsti arba sunaikinti, tūkstančiai kompiuterių nukristų dėl paprasto domino efekto. Todėl akivaizdu, kad mažas Linux naudojimas nėra priežastis, į kurią reikia atsižvelgti aiškinant mažą virusų plitimą šioje sistemoje.

Pažvelkime į reikalo esmę: „Linux“ yra labai tvirtos struktūros ir nedaug plyšių architektūra, todėl ji praktiškai atspari daugumai infekcijų. Sistemos, pagrįstos Linux yra sudarytas iš Linux (Teisingai pasakyta), kuris yra sistemos branduolys ir GNU / Linux, kuri yra operacinė sistema. Galima sakyti, kad branduolys yra sistemos širdis, branduolys, o GNU / Linux yra jį supantys ir su vartotoju sąveikaujantys sluoksniai. Šiandien yra šimtai „Linux“ paskirstymų, ir jie visi yra daugiau ar mažiau vienodi branduolio lygmeniu, bet visiškai skirtingi operacinės sistemos lygiu.

Pereikime prie praktinės pusės: Tarkime, kad kuriame Debian'ui skirtą virusą. Tai būtų labai gerai, nes užkrėstume Debian mašinas, bet nieko negalėjome padaryti prieš RPM pagrindu veikiančias mašinas, tokias kaip RedHat ar Fedora. Visa tai neatsižvelgiant į tai, kad mums prireiktų ir esminio reikalavimo: root arba administratoriaus slaptažodžio. Labai sudėtinga.

„Linux“ verčia mus nustatyti pagrindinį slaptažodį ir slaptažodį kiekvienam vartotojui (išskyrus svečius), skirtingai nei „Windows“, kuri leidžia sukurti administratoriaus vartotojus be slaptažodžio, todėl jis yra labai pažeidžiamas. Tačiau yra dar daugiau. „Windows“ negali veikti be vartotojo sąsajos, kitaip nei „Linux“, kurią galima įdiegti be grafinės sąsajos, taip padidinant mūsų sistemos saugumo lygį. Kaip matote, „Linux“ leidžia labai ribojančias priemones sistemos vientisumo ir saugumo sumetimais. Dabar viskas pradeda įprasminti?

Linux sistemoje administratoriaus leidimai yra pagrindiniai!

Bet kokiu atveju nepasitikėkime savimi. Šiandien yra daugiau nei 800 žinomų Linux virusų: turime Trojos arklių, įvairių scenarijų, kirminų, rootkit... Bet neišsigąskime. Ar žinote, kiek virusų aptinkama sistemoje Windows? Daugiau nei 20 mln. Palyginimas yra didžiulis.

Ar Linux sistemoje būtina įdiegti antivirusinę? Iš principo pakaktų naršyti ir dirbti atsargiai, kad nekiltų problemų, tad nebūtina. Tiems iš mūsų, kurie nuolat formatuoja arba perduoda antivirusinę programą savo Linux kompiuteriui, tai atvirai rekomenduojama alternatyva.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found