Kaip paleisti kompiuterį iš USB atmintinės – „Happy Android“.

Paleiskite kompiuterį iš USB Tai gali būti puiku, kai kompiuteris neveikia tinkamai arba norime įdiegti naują operacinę sistemą. Tokiu būdu galime paleisti diagnostikos priemones, gerą antivirusinę ar tiesiogiai kompiuteryje įdiegti naują operacinę sistemą. Tai nėra labai sudėtinga, bet kaip ir viską gyvenime, reikia mokėti tai daryti teisingai. Žemiau paaiškiname visus veiksmus, kuriuos reikia atlikti.

Visų pirma, jums reikia įkrovos USB

Žinoma, turime nepamiršti, kad norint, kad kompiuteris galėtų įkelti iš išorinio USB atmintinės, būtina, kad laikmena arba USB atmintis būtų savaime paleidžiama. Verta ne tik kopijuoti antivirusinę programinę įrangą į diską ar padaryti a Kopijuoti įklijuoti su „Windows“ arba „Linux“ diegimo failais.

Tam mums reikės tokios programos kaip „Rufus“, įrašyti ISO su „Hiren's Boot“ USB arba naudoti atitinkamą įkrovos diegimo paketą. Jei matote, kad įkeliant iš USB kompiuterio BIOS nieko nevykdo, yra didelė tikimybė, kad mūsų naudojamas išorinis USB diskas nėra įkraunamas arba įkraunamas.

Kaip paleisti kompiuterį iš USB

Dabar, jei jau turime automatinį įkrovos USB, turime atlikti šiuos veiksmus:

  • Įveskite mūsų kompiuterio BIOS / UEFI.
  • Pakeiskite pirmąjį įkrovos diską į USB.
  • Iš naujo paleiskite sistemą.

Bet kokiu atveju turime turėti omenyje, kad šie veiksmai yra suderinami tik su staliniais ir nešiojamaisiais kompiuteriais, visiškai neįtraukiant jokių Apple gaminamų Mac kompiuterių ar įrenginių tipų.

1- Įveskite BIOS / UEFI

Norint įeiti į BIOS, reikia atlikti tam tikrą klavišo paspaudimą.

  • Išjunkite ir vėl įjunkite kompiuterį arba paleiskite iš naujo.
  • Prieš pasirodant „Windows“ arba „Linux“ įkėlimo ekranui (tai yra, kai tik kompiuteris paleidžiamas iš naujo po kelių sekundžių), paspauskite klavišus F2, Delete, ESC, F8, F9 arba F10. Mygtukas, kurį reikia paspausti, gali skirtis priklausomai nuo kompiuterio markės ir modelio. Jei nė vienas iš šių klavišų jums netinka, atlikite paiešką internete, kad sužinotumėte, kuris yra jūsų konkretaus kompiuterio BIOS prieigos raktas.
  • Jei paspaudėme teisingą klavišą, sistema pateks į BIOS arba UEFI, juodas arba mėlynas ekranas, be langų ir valdomas tik klaviatūra (be pelės).

2- Patikrinkite, ar jūsų plokštės programinė įranga yra BIOS arba UEFI

Kitas žingsnis yra sužinoti, ar mūsų kompiuteris veikia su BIOS, ar, priešingai, naudoja UEFI sistemą. Tai svarbi informacija, nes nuo jos priklausys įkrovos sistemos keitimo ir įkėlimo iš USB būdas.

  • Įėję į BIOS / UEFI naudokite klaviatūrą, kad eitumėte į meniu "Įkrovimas"Arba"pradėti”.
  • Raskite "Legacy boot"(Pasenęs įkrovimas) arba"Saugi pradžia“(Saugus įkrovimas).
  • Jei įjungta Legacy Boot, tai reiškia, kad naudojame BIOS. Priešingai, jei jis išjungtas, tai reiškia, kad naudojame UEFI.
  • Jei įjungtas saugus įkrovimas, tai reiškia, kad mes naudojame UEFI. Priešingai, jei jis išjungtas, tai reiškia, kad esame BIOS viduje.

Jei nematote Legacy Boot arba Secure Boot parinkčių, taip pat galime atskirti abi sistemas pagal savo sąsają ir vizualinį aspektą. Paprastai viršutinėje ekrano srityje matysime, ar esame BIOS ar UEFI. Be to, UEFI sąsaja turi naujesnę išvaizdą su įvairiomis spalvomis, o BIOS paprastai yra tik mėlyna ir balta.

3- Pakeiskite įkrovos tvarką BIOS

Dabar, kai žinome, kokia yra mūsų kompiuterio programinė įranga, jei dirbame su BIOS, atliksime šiuos veiksmus.

  • Įjunkite kompiuterį ir įveskite BIOS (žr. ankstesnius veiksmus).
  • Eikite į skirtuką "pradėti"Arba"Įkrovimas”.
  • Raskite skyrių "Įkrovos prioritetas”, “Įkrovos įrenginio prioritetas”, “Įkrovos tvarka”, “Įkrovos tvarka"Arba panašiai ir paspauskite "Enter".
  • Norėdami pasirinkti USB diską arba USB diską kaip pagrindinį įkrovos būdą, naudokite krypties rodykles.
  • Išsaugokite pakeitimus ir išeikite iš BIOS.
  • Prijunkite USB diską prie kompiuterio ir iš naujo paleiskite kompiuterį. Kompiuteris bus automatiškai įkeltas iš USB atmintinės, kurią ką tik prijungėme.

Pastaba: kai kuriose BIOS nematysime tiesiogiai USB įrenginio pasirinkimo parinkties. Tokiais atvejais pirmiausia turėsime įvesti „Įkrovimas -> standieji diskai"Ir pasirinkite USB diską kaip pagrindinį standųjį diską, tada pasirinkite pasirinktą standųjį diską kaip pagrindinį įkrovą.

4- Pakeiskite įkrovos tvarką UEFI

Sistemose su UEFI sąsaja procesas šiek tiek skiriasi.

  • Išjunkite kompiuterį ir prijunkite norimą naudoti įkrovos USB.
  • Įjunkite kompiuterį ir atidžiai pažiūrėkite į įkrovos ekraną. Pamatysite legendą su skirtingais klavišais, kuriuos galite paspausti. Vienas iš jų pasakys kažką panašaus į „Įkrovos parinktys" arba "Įkrovos parinktys“. Paspauskite tą klavišą.
  • Tai pateksime į naują ekraną, kuriame pamatysime įvairias galimas įkrovos parinktis.
  • Pasirinkite USB diską, kurį ką tik prijungėte prie kompiuterio. Sistema bus automatiškai įkelta iš minėto laikiklio arba USB atmintinės.

Nors UEFI sistemos yra rinkoje jau daug metų, jos vis dar nėra tokios populiarios kaip klasikinė BIOS. Daugeliui žmonių vis dar neaišku, kurį iš dviejų jie naudoja, ir nors jie yra labai panašūs paprastam vartotojui, jie tikrai turi savo niuansų, kai kalbama apie įkėlimo prioritetus. Jei dirbame su UEFI, pagal nutylėjimą sistema visada bus įkelta iš standžiojo disko arba SSD, nebent pakeisime tvarką, kai tik kompiuteris paleidžiamas. BIOS atveju įkrova visada vyks nustatyta tvarka, nepaisant to, ar įkrovos diskas (šiuo atveju USB) yra prijungtas, ar ne. Kai žinome, kurį iš 2 naudojame, procesą atlikti tikrai lengva.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found