Kaip išmušti įsibrovėlį iš „Wi-Fi“ tinklo (amžinai) – „Happy Android“.

„Netflix“ tam tikru paros metu yra per lėtas ir įtariate, kad kažkas negerai? Atsisiuntimo greitis labai sumažėjo ir jūs nežinote kodėl, bet viskas jums kvepia daina? Gali būti, kad įsibrovėlis pavogė iš jūsų brangaus interneto ryšio, bičiuli!

Juokaudami, jau daug metų wifi įsiskverbimo sistemos tapo kasdiene duona ir sviestu, o tiesa ta, kad nebūtina būti įsilaužėliu Ponas Robotas prisijungti prie šiandieninio standartinio belaidžio tinklo. Bet kuris geras žiurkės vaikas, turintis interneto ryšį ir šiek tiek laisvo laiko, gali gauti mūsų prieigos kodą, o jei jis yra nesaugus ir nekreipia daug dėmesio, galime net nesuvokti savo neteisėtų veiksmų...

Štai kodėl turime ne tik nustatyti saugų slaptažodį ir pakeisti raktus, kurie pagal numatytuosius nustatymus pateikiami maršrutizatoriuje, bet ir imtis papildomų priemonių. Prieš porą savaičių aptarėme, kaip sukurti prieigos kontrolę naudojant baltuosius sąrašus, ir tiesa ta, kad tai vienas saugiausių egzistuojančių filtravimo būdų.

Kodėl nesukūrus prieigos baltojo sąrašo?

Tačiau norint sukurti baltuosius sąrašus, turime po vieną identifikuoti visus savo patikimus įrenginius, o tai gali užtrukti ilgai, jei namuose turime keletą programėlių, įskaitant kompiuterius, planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir kitą belaidžio ryšio fauną (nepriklausomai nuo atsitiktiniai svečiai). Be to, mes taip pat turėsime nepamirškite bet kurio naujo įrenginio įtraukti į baltąjį sąrašą leiskite jam įeiti į namus, jei norime, kad jis turėtų prieigą prie interneto.

Priešingai, jei jau nustatėme įsibrovėlio IP ir MAC, paprasčiausia maršrutizatoriaus administravimo skydelyje susikurti juodąjį WiFi prieigos sąrašą. Tokiu būdu visam laikui užblokuosime prieigą, išvengdami didesnio galvos skausmo ateityje.

Vis dar nežinote įsibrovėlio IP ir MAC adresų?

Prieš pradėdami dirbti su maršrutizatoriaus valdymo skydeliu, turime aiškiai žinoti IP adresą ir, svarbiausia, atitinkamo įsibrovėlio MAC adresas. Vienas iš greičiausių būdų gauti šią informaciją ir atsikratyti abejonių – įdiegti programą „Fing“.

Atsisiųskite QR kodą „Fing“ – tinklo skaitytuvo kūrėjas: „Fing“ ribota kaina: nemokama

Naudodami šį nemokamą Android įrankį galime gana patogiai atpažinti visus prie tinklo prijungtus įrenginius ir vesti kontroliuojamą įrašą. Įdiegę „Fing“, tiesiog turime išjungti visus įrenginius, prijungtus prie „WiFi“.

Naudodami Fing galime iš pirmo žvilgsnio pamatyti visus prie tinklo prijungtus įrenginius.

Šiuo metu mes įjungsime pirmąjį įrenginį, prijungsime jį prie tinklo ir, kai Fing jį aptiks, suteiksime jam pavadinimą (“Svetainės nešiojamas kompiuteris”, “mano sesers mobilusis”, “PS4“ ir tt). Tada kartosime tą patį procesą, kol visi namų įrenginiai bus įjungti ir prijungti prie interneto.

Taigi bet kuris kitas įrenginys, kuris atrodo prijungtas prie Fing ir neturi etiketės ar pavadinimo, kurį suteikėme šio proceso metu, neabejotinai bus neteisėtas įsibrovėlis- Užsirašykite savo IP adresą ir MAC.

Reikėtų pažymėti, kad taip, „Fing“ gali aptikti įrenginio tipą, o kartais net to paties markę ar modelį. Todėl daug kartų įmanoma atpažinti įsibrovėjus net neišjungus ir neįjungus namų Wi-Fi įrenginių.

Pastaba: atminkite, kad Fing taip pat parodys maršrutizatoriaus ir bet kurio stalinio kompiuterio, prijungto Ethernet kabeliu, IP. Nelaikyk jų vagimi.

Kaip sukurti „WiFi“ prieigos juodąjį sąrašą

Dabar, kai turime įrenginio, kurį norime blokuoti, MAC, tereikia atidaryti naršyklę ir įkelti maršrutizatoriaus administravimo puslapį. Paprastai tai yra URL //192.168.0.1 arba //192.168.1.1.

Patekę į vidų, ieškome konfigūracijos meniu, skirto MAC filtravimui. Priklausomai nuo turimo maršrutizatoriaus, jį galime rasti vienoje ar kitoje vietoje, nors dažniausiai jis yra skiltyje „Sauga“ arba „Wireless network“ ar „WiFi“ išplėstiniuose nustatymuose.

Norėdami iliustruoti šį pavyzdį, mes panaudojome TP-Link maršruto parinktuvą: šiuo atveju eitume į „Sauga -> Prieigos kontrolė“. Čia suaktyviname „Prieigos kontrolė"Ir pasirinkite"Numatytasis prieigos režimas: juodasis sąrašas”.

Norėdami baigti, juodojo sąrašo įrenginių sąraše spustelėkite „Papildyti"Ir pridedame įsibrovėlio MAC, kurį nustatėme su Fing programa.

Kai pakeitimai bus pritaikyti, „WiFi“ vagis nebegalėsite to įrenginio naudoti prisijungti prie mūsų tinklo, nes MAC yra gamintojo pateikti duomenys ir, skirtingai nei IP adresas, jo keisti negalima (galime užmaskuoti originalų MAC sukurdami virtualų MAC, bet fizinis adresas išliks tas pats).

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found