Patikimas būdas blokuoti įsibrovėlius jūsų „WiFi“ tinkle – „Happy Android“.

Ar kada nors kilo įtarimas, kad šalia esantis kaimynas jis vagia jūsų wifi? Ar jūsų tinklas per lėtas tam tikru paros metu ir nežinote kodėl? Geras būdas įsitikinti, kad mūsų ryšio nestabdo „išoriniai agentai“, yra mūsų namų tinklo žemėlapis.

Tokiu būdu, jei identifikavome visus namų įrenginius, kurie jungiasi prie interneto, galime sukurti saugos baltąjį sąrašą. Taigi tik mobilieji telefonai, kompiuteriai ir įtaisai, priklausantys minėtam „baltajam sąrašui“, turės leidimą užmegzti ryšį, nepaisydami bet kokio tipo įsibrovėlių ar neteisėtos prieigos.

1 veiksmas – pasiekite maršrutizatoriaus konfigūracijos nustatymus

Pirmasis veiksmas susideda iš įvedimo į maršrutizatoriaus konfigūracijos meniu, kuriame atliksime visus susijusius veiksmus. Prieiga prie maršrutizatoriaus atliekama iš žiniatinklio naršyklės ir dažniausiai pakanka adreso juostoje parašyti IP (savo maršrutizatoriaus IP kartu su vartotojo vardu ir prieigos slaptažodžiu galite matyti lipduke, kuris dažniausiai klijuojamas prie paties maršrutizatoriaus ). Paprastai maršrutizatoriaus IP paprastai yra //192.168.0.1 arba //192.168.1.1.

Patekę į vidų, turime rasti skydelį, nurodantį prieigos valdymą. Jo vieta paprastai skiriasi priklausomai nuo maršrutizatoriaus modelio, nors paprastai ji yra tarp „nustatymų“Saugumas”.

Čia taip pat galime pamatyti sąrašą su visų įrenginių IP kurie šiuo metu yra prijungti prie mūsų „Wi-Fi“.. Taigi plaukiant laivu greitai neįmanoma sužinoti, ar visi šie įrenginiai yra mūsų, ar iš stiklainio čiulpia įsibrovėlių, nors tai yra klausimas, kurį greitai išspręsime.

2 veiksmas – atjunkite visus belaidžius įrenginius nuo tinklo

Toliau pakeisime „Wi-Fi“ slaptažodį. Tai padarys nutrūksta visų įrenginių ryšys kurie iki šiol buvo prijungti prie tinklo (išskyrus tuos, kurie yra prijungti per eternetą per tinklo kabelį, pvz., namų stalinį kompiuterį). Žinoma, dėl šio pakeitimo „Wi-Fi“ vagis praras ryšį ir negalės vėl prisijungti.

3 veiksmas – po vieną iš naujo prijunkite įrenginius prie „Wi-Fi“.

Tada mes prisijungsime prie tinklo vienas po kito visus mobiliuosius telefonus ir kitus įrenginius, kuriuos turime namuose, naudodami naują slaptažodį. Kai priešais jus yra maršrutizatoriaus administratoriaus skydelis, Atsižvelgsime į MAC adresą kiekvieno įrenginio, kuris jungiasi prie tinklo.

Svarbu: mes nepridėsime prie tinklo naujo įrenginio, kol nepasižymėsime ankstesnio įrenginio MAC (kitaip bus neįmanoma žinoti, kuris MAC atitinka kiekvieną įrenginį).

4 veiksmas – sukurkite prieigos baltąjį sąrašą

Dabar prasideda magija. Atsižvelgdami į ką tik surinktą MAC adresų sąrašą, eisime į maršrutizatoriaus administravimo skydelį iki skyriaus „Sauga -> Prieigos kontrolė"Ir suaktyvinkite parinktį"Baltasis sąrašas”.

Toliau į baltąjį sąrašą įtrauksime po vieną visus savo įrenginius, kiekvienu atveju nurodydami atitinkamą MAC adresą. Pridėjus visus įrenginius, pakeitimus išsaugome.

Tai reikš, kad nuo šiol prie namų Wi-Fi tinklo galės prisijungti tik tie kompiuteriai, kurių MAC įtrauktas į baltąjį sąrašą., apsaugodami nuo visų kaimynystėje esančių įsibrovėlių ir chupawifių. Tai yra taktika, kuri suteikia mums didelį saugumą, nes net jei Wi-Fi vagys sugebės nulaužti prieigos slaptažodį, jie negalės įeiti, nes nėra įtraukti į baltąjį sąrašą.

* Norėdami atlikti šią pamoką, naudojome TP-Link maršrutizatorių. Priklausomai nuo mūsų maršrutizatoriaus, meniu gali šiek tiek skirtis.

** Šis triukas neapsaugo nuo maršrutizatoriaus įsilaužimo bet kuriuo momentu. Kad piratas neįtrauktų jūsų įrenginių į baltąjį sąrašą (tai nėra įprasta, bet taip gali nutikti), patartina peržiūrėti šį sąrašą ir pakeisti slaptažodį, kad galėtumėte pasiekti maršrutizatorių, kuris paprastai yra nustatytas gamykloje.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found