Kaip sužinoti, ar jūsų mobilusis telefonas šnipinėjamas: 5 užuominos, kurios padės tai išsiaiškinti

¿Manote, kad jie šnipinėja jūsų mobilųjį telefoną? Visų pirma, nepanikuokite. Nors filmai ir televizija leido manyti, kad bet kas gali nulaužti telefoną, tiesa ta, kad tai nėra taip paprasta.

Nepastebėjus įsilaužimui į telefoną reikia ne tik tam tikrų techninių žinių. Tai taip pat reikalauja daug įgūdžių ir kai kurių kitų įgūdžių, kurie neturi nieko bendra su technologijų pasauliu. Tačiau šnipinėti telefone yra taip paprasta, kaip įdiegti programą savo mobiliajame telefone. Daugeliu atvejų tai yra žmonės iš mūsų aplinkos arba programų kūrėjai, kurie nori mums parodyti tik reklamą net sriuboje. Pastaruosius aptikti lengviausia. Tačiau kiti yra daug sibiliškesni, nes vienintelis dalykas, kurio jie tikrai ieško, yra asmeninė telefono savininko informacija.

5 užuominos, kurios parodys, ar jūsų mobilųjį telefoną šnipinėja kažkas kitas

Norint gauti aukos asmens duomenis, „WhatsApp“ yra mėgstamiausia informacijos vagių programa. Be to, gana lengva įsilaužti į bet ką, ką šiek tiek prižiūrime (šią dieną jau aptarėme ŠIAME ĮRAŠE).

Likę duomenys patinka mūsų kontaktų sąrašas, skambučių istorija, žinutės, GPS vieta ar programų naudojimas, juos šiek tiek sunkiau atimti. Štai keletas punktų, kuriuos turime atidžiai peržiūrėti, jei manome, kad mūsų mobilusis telefonas yra šnipinėjamas.

Pastaba: šis vadovas galioja tiek Android, tiek iPhone telefonams.

  • Jei jūsų telefonas buvo įsišaknijęs („Android“) arba turi a Pabėgimas iš kalėjimo (iOS). Išmanusis telefonas niekada neturi standartinio pagrindinio administratoriaus teisių. Galime tai patikrinti per kelias sekundes naudodami tokias programas kaip „Root Checker“.
  • Nereguliarus elgesys Jei matote, kad telefono istorijoje yra skambučių, kurių neprisimenate, žurnalai, tai gali būti požymis, kad į mus buvo įsilaužta. Tas pats pasakytina apie tekstinius pranešimus ir SMS.
  • Jei pokalbio metu girdite nedidelius smūgius, trukdžius, tikėjimą ar tam tikrus pasikartojančius garsus, tai dar vienas požymis, kad telefonas gali būti klausomas.
  • Jei baterija išsikrauna daug greičiau nei įprastai. Šnipinėjimo programos paprastai veikia fone ir paprastai sunaudoja daug akumuliatoriaus energijos.
  • Patikrinkite įdiegtų šnipinėjimo programų sąrašą. Jei radote programą ar žaidimą įtartinu pavadinimu arba neprisimenate, kad jį įdiegėte, tai gali būti šnipinėjimo programa. Taip pat pagalvokite, kad kai kurios iš šių programų gali būti „užmaskuotos“ žinomais pavadinimais arba iš pirmo žvilgsnio nekenksmingos.

Ką daryti, jei į mano telefoną buvo įsilaužta?

Jei kyla įtarimų ar net kokių nors tvirtų įrodymų, kad esame šnipinėti, patartina mūsų terminale atlikti keletą veiksmų.

  • Jei jau nustatėte programą, kuri įsilaužia į jūsų mobilųjį telefoną, kuo greičiau ją pašalinkite. Iš naujo paleiskite telefoną ir patikrinkite, ar jis neberodomas įdiegtų programų sąraše.
  • Tokio tipo programos paprastai yra gana patvarios ir kartais jų neįmanoma ištrinti naudojant tradicinius metodus. Jei turite „Android“, įdiekite gerą antivirusinę programą, kad patikrintumėte, ar nėra aktyvių grėsmių. „iPhone“ atveju galime įdiegti tam tikro tipo „Malwarebytes“ antimalware.

Jei savo terminale neturime root teisių, greičiausiai antivirusinė programa negali pašalinti grėsmės. Šiuo atveju geriausia pasidarykite visų mūsų duomenų atsarginę kopiją ir formatuokite terminalą į gamyklinę būseną.

Galiausiai pakomentuokite, kad tokiais atvejais irgi neskauda atnaujinkite mūsų telefoną į naujausią turimą versiją. Naujausiuose sistemos naujinimuose gali būti pataisų ir saugos priemonių nuo grėsmių, kurios užgrobia telefoną.

Kaip apsisaugoti nuo galimų įsilaužėlių ir šnipų

Paprastai šnipinėjimo programos reikalauja, kad užpuolikas fiziškai perimtų mūsų telefoną bent kelioms akimirkoms. Kad to išvengtume, svarbu savo telefoną apsaugoti PIN kodą, slaptažodį ar bet kokį kitą ekrano užraktą.

Atsižvelgdami į kitus informacijos vagystės būdus, pvz., sukčiavimasTaip pat svarbu nespausti įtartinų nuorodų ir neįdiegti jokios panašios programos, kad ir kiek tai būtų pranešimas iš mūsų banko ar finansų įstaigos. Dar daugiau priežasčių, jei numeris, iš kurio siunčiama SMS ar el. laiškas, yra iš nežinomo numerio ar siuntėjo. Taip pat atminkite, kad bankas niekada neprašys jūsų atsiųsti PIN ar slaptažodžio teksto žinute.

Paskutinis punktas ir galbūt svarbiausias norint išvengti įsilaužimo – neprisijungti prie atvirų WiFi tinklų. Naudokite tik tuos belaidžius tinklus, kuriuose srautas yra užšifruotas, o jei neturite pasirinkimo, bent jau įdiekite VPN programėlę, kad užšifruotumėte savo terminalo duomenų srautą.

Susijęs: Geriausios VPN programos, skirtos „Android“.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found