Daugiau nei 48 000 nemokamų suskaitmenintų 78 RPM diskų atsisiųsti

78 aps./min Tai akronimas, naudojamas pirmiesiems gramofono įrašų formatams pavadinti. Jie sukosi 78 apsisukimų per minutę greičiu, buvo pagaminti iš standžios ir trapios medžiagos (sukietėjusio šelako), todėl anksčiau gana lengvai lūždavo. Paprastai diskuose buvo daina, įrašyta kiekvienoje iš dviejų pusių.

78 RPM įrašas gimė kartu su gramofono sukūrimu 1888 m. ir buvo oficiali parama pirmiesiems komerciniams įrašams, įrašytiems nuo 1889 m. Vėliau, pasirodžius LP ir 45 RPM įrašams, 78 prarado populiarumą. , kol masinė gamyba nustojo 1965 m.

Atsižvelgiant į jų trapumą, gali būti sunku rasti geros būklės klasikinius 78 RPM įrašus. Ypač tuos, kurie nebuvo pakartotinai išleisti modernesniu formatu. Tačiau vis dar yra nedideli bastionai, kurie buvo atsakingi už visos šios vertingos medžiagos išsaugojimą ateities kartoms.

Daugiau nei 48 000 Bostono viešosios bibliotekos įrašų, suskaitmenintų, kad būtų galima transliuoti ir tiesiogiai atsisiųsti

Kalbame apie Bostono viešąją biblioteką, kuri saugo savo garso archyvą daugiau nei 48 000 78 RPM diskų. Diskai, kurie dabar buvo suskaitmeninti ir visiškai nemokamai prieinami visuomenei Interneto archyvo.

Bostono viešosios bibliotekos muzikos kolekcijoje yra 78 RPM įrašai nuo 1900-ųjų iki modernesnių 1980-ųjų LP. Daugelis šių įrašų, kurie dešimtmečius gulėjo stalčiuje, dabar leidžiami klausytis internetu arba atsisiųsti. Visa tai be registracijos ir visiškai nemokamai.

Šioje didžiulėje kolekcijoje galime rasti žanrų nuo pop iki džiazo, klasikinės muzikos, hillbilly, pirmųjų Pučiamųjų orkestrai arba opera. Tarp turimų įrašų randame garsių atlikėjų, tokių kaip Duke'as Ellingtonas, Frankas Sinatra ir Louisas Armstrongas, dainas. Nors yra ir daug medžiagos iš mažiau žinomų ir neaiškių menininkų, kurie netiesiogiai triumfavo tam tikra tema, o paskui pasiklydo užmarštyje.

Įgarsinimo biblioteka, kurią sudaro daugiau nei 750 įrašų kompanijų, su pirmaisiais Amerikos džiazo įrašais ir pirmaisiais bliuzo įrašais. Kolekcija, kuri yra didesnio projekto, vadinamo 78 Project, dalis, skirta 78 RPM įrašų išsaugojimui, paieškai ir atradimui.

Kiekvieno albumo faile randame daug išsamios informacijos apie dainų autorius ir interpretatorius, retkarčiais atliekamą peržiūrą ir skaitmeninimo procesą. Tiesioginiam atsisiuntimui taip pat siūlomi įvairūs garso formatai: FLAC 24-bit, TIFF, Torrent, VB3 M3U, MP3 ir kt.

Įeikite į Bostono viešosios bibliotekos 78 RPM kolekciją

Įspūdinga istorinių ir informacinių interesų kolekcija

Interneto archyvo svetainė turi daugiau nei 5 milijonai garso takelių, kaip, pavyzdžiui, kai kurie ankstyviausi visų laikų įrašai, padaryti ant Edisono vaško cilindrų. Nors jame taip pat yra naujesnės kitų atlikėjų medžiagos, pavyzdžiui, 60–90-ųjų „Grateful Dead“ albumai ir daugelis kitų. Žinoma, garso kokybė svyruoja nuo priimtinos iki puikios, priklausomai nuo originalios medžiagos išsaugojimo būklės.

Daugiau turinio, kurio galima klausytis ir atsisiųsti šiuolaikinės muzikos archyve (ČIA) ir visą interneto archyvo muzikos kolekciją naudodami toliau nurodytus veiksmus LINK.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found