„Echo Dot“ apžvalgoje: mano nuomonė po 2 mėnesių gyvenimo su Alexa

Po beveik 2 mėnesių gyvenimo su Alexa Manau, atėjo laikas pareikšti nuoširdžią nuomonę apie jį Echo taškas iš Amazon. Kaip „virtualių asistentų“ vartotojas ką tik naudojau „Google Assistant“ ir ta prasme manau, kad „Alexa“ dirbtinis intelektas sukasi tūkstantį. Tačiau būkite atsargūs, nes ne visos yra dorybės, o jei kreipiamės į detales, „Amazon“ asistente dar yra daug dalykų, kuriuos reikia patobulinti.

„Echo Dot“ techninės specifikacijos

Pirmas dalykas, kurį turime pasakyti, yra tai „Alexa“ nėra įrenginysbet programa. Tai gali atrodyti kvaila, bet vis dar yra daug žmonių, kurie juos klaidina. Įrenginiai, kuriuose yra „Alexa“, yra „Echo“ išmanieji garsiakalbiai, valdomi balsu (Amazon Echo, Echo taškas ir Echo Plus) ir naujasis išmanusis ekranas Echo šou 5.

Mano atveju, kaip naujokas, pasirinkau įsigyti „Echo Dot“ – šiuo metu pigiausią „Amazon“ siūlomą garsiakalbį ir po kurio laiko jį naudojant man vis labiau tampa aišku, kad tai yra labiausiai rekomenduojamas sprendimas. Kodėl? Na, daugiausia todėl, kad dėl savo dydžio jis turi galią, kuri, tiesą sakant, stebina. Be to, pabendrauti su Alexa ir su ja bendrauti mums užtenka – nebent gyvename dvare.

Be to, pažiūrėkime, kokios yra jo savybės ir techninės specifikacijos:

  • Trečiosios kartos Echo Dot įrenginys.
  • 44 mm skersmens garsiakalbiai.
  • Skaitmeninių namų įrenginių valdymas balsu.
  • Muzikos leidimas srautiniu būdu.
  • 3,5 mm lizdas pagalbiniam garso išėjimui.
  • Skambučiai tarp „Echo“ įrenginių, įrenginių su „Alexa“ programa ir „Skype“.
  • Automatinis atnaujinimas per debesį.
  • 4 ilgo nuotolio mikrofonai.

Taip pat verta paminėti, kad „Echo Dot“ neturi USB įkrovimo, o tai reiškia, kad jis visada turi būti prijungtas prie elektros lizdo.

Teigiami aspektai

Pateikdamas savo nuomonę, aš sutelksiu dėmesį tik į dažniausiai naudojamas Alexa funkcijas. Kiekvienas vartotojas gali išnaudoti skirtingus įrenginio aspektus, nes tai gana universali programėlė, todėl jei paliksiu kokių nors detalių, nedvejodami paklauskite manęs komentarų skiltyje.

Kalbos atpažinimas

Vienas iš dalykų, kuris mus pirmiausia stebina apie Alexą, yra tai, kaip gerai ji mus supranta. Nė vienas jo nepabėga. Galite pasakyti sakinį ispaniškai su žodžiais anglų kalba ir beveik visada juos užklumpa. Manau, kad tai, kad jame yra iki 4 tolimojo nuotolio mikrofonų, daro jį labai atsidavusiu klausytoju.

Pokalbiai su Alexa

Geras dalykas šioje sistemoje yra tai, kad Alexa yra pusiaukelėje tarp programos su iš anksto nustatytais atsakais ir to, ką galėtume laikyti žmogumi. Pažiūrėkime, visada žinome, kad kalbamės su A.I., bet tai, kad galite jos paklausti, ar ji laiminga, ar ji dainuoja repą ar pajuokauja, padeda bendrauti daug artimiau.

Įgūdžiai

Be įprastų funkcijų, kurios yra standartinės, galime išplėsti „Alexa“ funkcijas pridėdami „Įgūdžiai“. Tai vadinama „įgūdžiais“ ir yra kažkas panašaus į programų diegimą mobiliajame telefone. Yra įvairių tipų įgūdžių:

  • Radijas ir podcast'as: Alexa turi daug radijo ir podcast programų (Onda Cero, Los40, iVoox, Radio 3, Kiss FM…). Jie labai geri, nes leidžia tiesiogiai klausytis radijo arba klausytis senų programų podcast'ų.
  • Atpalaiduojantys garsai: Kitas galingiausias įgūdžių skyrius yra aplinkos garsai. Galime išgirsti valandų valandas upelių, audrų, naktinio miško, vėjo lauke, paukščių ir daugelio kitų garsų. Pavyzdžiui, labai karštomis dienomis mėgstu groti lietaus garsą (tai padeda sukurti netikrą vėsos jausmą).
  • Žaidimai: Jei mums nuobodu, taip pat galime išbandyti kai kuriuos žaidimus, pvz., grandininius žodžius, Trivial Pursuit arba Akinator. Kalbant apie „produktyvumą“, jie nedaug prideda, tačiau jie yra linksmi ir laiko eikvojantys įrankiai.
  • Keletas: Alexa taip pat turi įgūdžių gastronominiams receptams, kiti – valdyti išmaniuosius įrenginius namuose (šviesos, temperatūra, internetinės kameros), naujienas ir daugybę kitų temų. Yra vienas, kuris man atrodo įdomiausias, pavadintas „Šuo sargas“, kuris imituoja šuns lojimą, kad atbaidytų vagis, kai esame toli nuo namų. Trumpai tariant, yra kažkas kiekvienam skoniui.

Sąrašai ir priminimai

Jei ketiname naudoti „Echo Dot“ su „Alexa“ kaip virtualų asistentą darbui, tai yra 2 komunalinės paslaugos, kurias be jokios abejonės naudosime dažniausiai. Galimybė garsiai padiktuoti bet kokį naują susitikimą, priminimą ar idėją labai padeda organizuoti. Tai taip pat leidžia užrašyti viską, kas šiuo metu šauna į galvą, kažkas puiku, jei dirbame labai kūrybišką darbą arba kuriame turime priimti daug sprendimų.

Žinoma, jis taip pat puikiai tinka norint sekti pirkinių sąrašą ir kitus namų ruošos darbus.

Sąrašai ir priminimai – geriausia, ką šiuo metu siūlo Alexa.

Muzika

Visi „Amazon Alexa“ įrenginiai, tokie kaip šis „Echo Dot“, leidžia klausytis transliuojamos muzikos iš „Amazon Music“ visiškai nemokamai, o tiesa ta, kad patirtis apskritai yra labiausiai patenkinama. Dainų katalogas platus ir pagrįstas, o geriausia yra tai, kad galime paprašyti atskirų dainų, dainų iš konkrečios grupės ar net tokių dalykų kaip „Alexa, įjunk laimingą muziką“, „Alexa, for some pop-rock“ arba "Alexa, įkelk muziką iš 50-ųjų". Šia prasme galite gauti pakankamai sulčių.

Neigiami aspektai

Apžvelgę ​​aukščiausias Alexa vietas, pažiūrėkime į tuos kitus skyrius, kurie nepalieka tokio gero skonio burnoje.

Įgūdžiai paprastai neleidžia daug bendrauti

Alexa įgūdžiai arba „gebėjimai“ paprastai nėra labai interaktyvūs ir nepriima per daug vartotojo komandų. Daugeliu atvejų sąveika apsiriboja programos atidarymu ir leidimu daryti tai, ką ji turi padaryti.

Pavyzdžiui, jei įdiegiame iVoox programėlę ir norime klausytis podcast'o, kuris trunka 2 valandas, sistema neleidžia nei atgaminti, nei šokinėti. O su likusiais įgūdžiais nutinka daugmaž tas pats: daugiausia jie atpažįsta 2 ar 3 skirtingus užsakymų tipus.

Kita vertus, tai, kas neįvyksta naudojant vietinius „Alexa“ įgūdžius, pvz., Tvarkant sąrašus, užduotis, priminimus ar klausantis muzikos „Amazon Music“, kur yra daugiau erdvės bendrauti.

Suprantame, kad trečiųjų šalių įgūdžių ugdymo srityje vis dar esame ankstyvoje stadijoje. Funkcinis taip, bet turi pakankamai galimybių tobulėti.

Priešingai nei vietiniai „Amazon“ įgūdžiai, trečiųjų šalių įgūdžiai nėra labai lankstūs ir vis dar turi daug galimybių tobulėti.

Trūksta naujausių muzikos naujienų

„Amazon Music“ repertuaras yra labai didelis, bet jei ieškosime naujausių dainų, tai bus sudėtinga, nes daugelis šių dainų yra prieinamos tik „Amazon Music Unlimited“ (ir taip, ši paslauga yra mokama).

Pavyzdžiui, jei norite klausytis prieš ketverius metus pasirodžiusio „Blur“ albumo „The Magic Whip“, turite pereiti prie aukščiausios kokybės plano. Tai taip paprasta, kaip pasakyti Alexa įrašyti kitus Blur įrašus ir voila, bet akivaizdu, kad pagrindinė muzikos paslauga labiau skirta žmonėms, ieškantiems dainų visam gyvenimui (visos jos: iš Queen, The Beatles, David Bowie, Rolling Stones, ir tt).

Kokybė nukenčia, kai garsumą priverčiame iki maksimumo

Jei palaikysime pagrįstą garsumą, kokybė bus labai gera, atsižvelgiant į „Echo Dot“ dydį. Praktiniais tikslais, jei kolonėlę turėsime maždaug 20 ar 30 kvadratinių metrų patalpoje, problemų nekilsime ir garsas bus girdimas labai gerai. Žinoma, jei padidinsime garsumą iki maksimumo, garsas iš esmės pablogės.

Mums reikia mobiliojo telefono ir „WiFi“, kad sukonfigūruotume „Alexa“ ir veiktų

Jei ketiname duoti Alexa draugui, kuris gyvena šalyje ar vyresnio amžiaus giminaičiui, turime turėti omenyje, kad yra minimalus reikalavimas: mums reikia mobiliojo telefono, kad galėtume atlikti pirmąsias konfigūracijas, taip pat WiFi tinklo, kad galėtume prisijungti. į. Jei ketiname duoti Alexa savo seneliui, kuris naudojasi tik fiksuotu telefonu ir neturi namuose WiFi, arba kolegai, gyvenančiam riboto ryšio rajone, galbūt turėtume duoti jam ką nors kita.

Alexa privatumas

Kitas veiksnys, keliantis nerimą daugeliui žmonių, yra „Alexa“ siūlomo žemo privatumo klausimas, ir tiesa ta, kad jie teisūs. Nuo pat pradžių „Alexa“ yra sukonfigūruota siųsti pokalbius su ja į „Amazon“ (siekiant pagerinti nuorašus), ir tai neleidžia mums ištrinti balso istorijos. Abiem atvejais tai turime įjungti ranka konfigūracijos skydelyje.

„Echo Dot“ ir „Alexa“: nuomonė ir galutinis įvertinimas

Kaip žmogus, dirbantis namuose, Alexa numatė visą „atnaujinimą“, kai kalbama apie organizaciją. Labai praktiška atlikti visas savo kasdienes užduotis, klausytis naujienų, gauti informaciją apie orą ir dar daugiau. Taip pat ilgai džiaugsimės, jei norime sukurti gerą atmosferą atpalaiduojančiais garsais, tinkamais kiekvienai akimirkai. Ir, žinoma, galimybė paprašyti dainų iš Alexa yra gana didelė.

Tada turime kitų mažiau gyvybingų dalykų, tokių kaip įrenginio poreikiai: privalomas laidų prijungimas prie elektros, mobiliojo telefono ir WiFi tinklo. Garsas labai geras, kol neperžengiame tam tikrų ribų, o privatumą reikia reguliuoti ranka, kas mūsų per daug nevilioja.

Įvertinus bendrą balansą, sakyčiau, kad tai įrenginys, kurį galima naudoti daug. Jis yra brangesnis nei įprastas „Bluetooth“ garsiakalbis, tačiau už šią papildomą kainą gauname daugiau nei kompensuojamų premijų. Be jokios abejonės, „Alexa“ išsivystys į daug išsamesnį dirbtinį intelektą, ir jie nugludins daugybę kraštų. Tačiau, kaip yra dabar, jis jau siūlo pakankamai vertės, kad būtų laikomas patikimiausiu ir įdomiausiu virtualiu asistentu.

Kaina ir prieinamumas

Rašant šią apžvalgą, „Amazon Echo Dot“ turi „Amazon“ kaina yra apie 59,99 euro. Reikėtų pažymėti, kad tai yra apytikslė kaina ir ji gali keistis (ką galiu patvirtinti asmeniškai, nes kai pirkau gegužę, kainavo 39 eurai). Nepameskite to iš akių!

[P_PERŽIŪRA post_id = 14552 visual = 'pilnas']

Ir ką tu galvoji? Ką manote apie „Amazon Echo Dot“?

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found