Jei jums paskambins iš numerio 964867951, nepriimkite, tai apgaulė

Ar sulaukėte skambučių iš numerio 964 867 951 neseniai nurodė, kad jums skambina „Vodafone“. ir jie turi tau puikų pasiūlymą? Neimkite to, nes tai telefoninis sukčiavimas. Kaip pranešė Kanarų salų kompiuterinių nusikaltimų observatorija (ODIC), pirmoji oficiali įstaiga, paskelbusi pavojaus signalą, tai telefoninis sukčiavimas, kurio vienintelis tikslas yra gauti aukos banko sąskaitos numerį ir kitą asmeninę informaciją.

Kiškis pašoko prieš porą dienų, kai aptiko ODIC daugiau nei 10 000 paieškų internete Susijęs su šiuo telefono numeriu 964 867 951. Greita konsultacija specializuotuose puslapiuose, tokiuose kaip Tellows, jau suteikia tam tikrų užuominų apie veiklą, vykdomą naudojant šį numerį su Castellón priešdėliu. “Vyras atsako labai užkimtu balsu, lyg būtų gangsteris, nesigėdydamas jūsų prašo banko duomenų mainais į telefono sąskaitos sumažinimą. Kaip ir gerai«, Nurodo vartotojo atsiliepimą. “Jie prisistato „Vodafone“, prašo banko duomenų ir asmens tapatybės dokumento. Siūlo sutaupyti internetinėje sutartyje, pasinaudoja pagyvenusių žmonių pasitikėjimu. Jie persiunčia nuorodą, kad galėtumėte pasirašyti sutartį, kuri neturi nieko bendra. Mes pasmerkėme...“ – sako kita auka.

Galbūt jus domina: 7 geriausios telefono numerių nustatymo programos

Numeris 964 867 951 nėra reklama ir nėra iš Vodafone

Naudojama technika yra žinoma kaip telefono sukčiavimas, sukčiavimo rūšis, kai kibernetinis nusikaltėlis apsimeta kitu subjektu, siekdamas neteisėtai gauti asmens duomenis. Šiuo atveju jie siūlė tikrai patrauklius, paskutinės minutės mobiliųjų telefonų pasiūlymus, kad patrauktų aukos dėmesį.

Kanarų salų kompiuterinių nusikaltimų observatorija sukūrė šį tyrimą naudodama OSINT (atvirojo kodo žvalgybos) metodus, rinkdama viešąją informaciją ir susiedama įvairių tipų duomenis. Tokiu būdu buvo išsiaiškinta, kad tai yra operatoriui Jazz Telecom Sau priklausantis numeris, o telefonas „Vodafone“ duomenų bazėje neatsiranda kaip komercinis.

Ką daryti, kad nepakliūtume į šią sukčiavimo aferą?

Geriausias dalykas, kurį galime padaryti, kad išvengtume šios sukčiavimo, yra įtraukti telefono numerį į mūsų katalogą ir išsaugokite pavadinimu „Neatsakyk“, ir iškart po to pereikite prie jo blokavimo. Tai, ką galime padaryti tiek savo terminale, tiek bet kurio pagyvenusio giminaičio, kurį turime savo aplinkoje. Deja, tokio tipo neteisėta veikla yra linkusi grobti ypač pažeidžiamiausias grupes, susidūrusias su technologiniais nusikaltimais, pavyzdžiui, pagyvenusius žmones.

Norėdami užblokuoti telefono numerį „Android“, tiesiog įveskite telefonų knygą ir ilgai paspauskite numerį. Bus parodytas meniu, kuriame pamatysime parinktį "Blokuoti“. „iPhone“ („iOS“) procesas yra labai panašus: spustelėkite šalia numerio rodomą „i“ ir pasirinkite „Blokuoti šį numerį“.

Be jokios abejonės, susiduriame su afera, kuriai pavyko rasti geriausią laiką parodyti savo nagus, tuo metu, kai dėl COVID-19 užsikrėtimo milijonai žmonių privertė likti namuose, todėl jie pakėlė telefono ragelį daug geriau. lengvumas.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found