Kaip lengva! Kaip įdiegti „Linux“ kompiuteryje – „Happy Android“.

Tikrai ne vienas iš jūsų kada nors norėjo išbandyti Linux teikiamus malonumus savo kompiuteryje, bet dėl ​​nežinojimo, tingumo arba dėl to, kad tai atrodė per daug sudėtinga, jūs atsitraukėte. „Linux“ operacinės sistemos turi daug savybių, kurių gali trūkti kitoms sistemoms, pavyzdžiui, didelis stabilumas, virtualus virusų nebuvimas arba didelė joms prieinamos nemokamos programinės įrangos kolekcija. Taigi kodėl gi nepabandžius? Jei jums tai nepatinka, visada galite grįžti į viso gyvenimo Windows.

Norėdami įdiegti „Linux“ savo kompiuteryje, jums reikės:

  • Stalinis arba nešiojamasis kompiuteris: patikrinkite!
  • USB su Linux platinimo, kurį norite įdiegti, diegimo paketu: galite perskaityti straipsnį „Kaip įdiegti Linux USB atmintinėje“, kuriame paaiškiname visą procesą. Nesijaudinkite, tai nėra labai sudėtinga.
  • Norite išmokti ko nors naujo: patikrinkite!

Diegimo procesas yra toks: Pirmiausia turite paleisti kompiuterį, kad Užuot įkėlę operacinę sistemą, įkelkite USB turinį, kurį paruošėte naudodami Linux diegimo programą. Ši konfigūracija turi būti atlikta iš BIOS. Kaip patekti į BIOS, pasakysite man? Kai paleidžiate kompiuterį, pažiūrėkite į pirmąjį pasirodžiusį ekraną: ekrano apačioje paprastai pasirodo pranešimas, nurodantis klavišą, kurį turite paspausti norėdami pasiekti BIOS. Paprastai tai yra F1, F2, F9, ESC, Delete ar panašūs klavišai. Jei jūsų kompiuteris yra labai naujas, tikrai paleisite iš UEFI, o ne iš BIOS. Tokiais atvejais daug kartų galėsite pasiekti paspausdami bet kurį iš aukščiau paminėtų klavišų, tačiau kituose kompiuteriuose turėsite atlikti kitokius veiksmus. Jei tai yra jūsų atvejis, rekomenduojame šiek tiek patyrinėti internete, nes yra daugybė pamokų šiuo klausimu.

„Linux“ platinimų grafinė sąsaja yra labai patraukli ir įvairi

Kai diegimo paketas bus įkeltas, tiesiog vadovaukitės instrukcijomis, nes procesas praktiškai automatizuotas. Tačiau atminkite, kad „Linux“ failų sistema šiek tiek skiriasi nuo „Windows“, o tai reiškia, kad diegimo proceso metu kietajame diske turėsite sukurti keletą skaidinių. Iš esmės turite sukurti 3 skaidinius:

  • 1 pirminis skaidinys (), kuriame bus įdiegti sistemos failai. Nebūtina skirti per daug vietos, nes mūsų duomenys ir failai bus saugomi (namu). Šis skaidinys yra tipo ext4.
  • 1 loginis skaidinys (namai), kuriame saugosime savo asmeninius failus. Šis skaidinys taip pat yra tipo ext4.
  • Galiausiai galite sukurti trečiąjį skaidinį, a mainų zona. Tai naudojama (virtualiajai) RAM paskirstymui jūsų kompiuteriui, kai esate šiek tiek sąžiningas. Rekomenduojame skirti dvigubai daugiau vietos nei tikroji RAM, apie 8–16 GB.

Tada paliekame jums keletą „YouTube“ vaizdo įrašų vadovėlių, rodančių, kaip įdiegti „Linux“ kompiuteryje. Yra Ubuntu, Debian, Fedora, OpenSUSE, Linux Mint ir PCLinuxOS pavyzdžių.

Kaip įdiegti Ubuntu

„Fedora“ / „Windows 8“ (dvigubas įkrovimas)

Kaip įdiegti „Linux Mint“.

Kaip įdiegti Debian

Kaip įdiegti OpenSUSE

Kaip įdiegti PCLinuxOS

Pamatysite, kaip keliuose iš šių vaizdo įrašų jie naudoja „VirtualBox“ programą. Ši programa naudojama diegti virtualioje aplinkoje. Jei jūsų atveju ketinate atlikti „tikrą“ diegimą savo kompiuteryje, jums pakaks įkelti diegimo USB, kai paleisite kompiuterį, kaip jau minėjome prieš akimirką.

Beje: visi vaizdo įrašai yra prieinami „Youtube“ ir yra jų atitinkamų autorių nuosavybė: Masai, Liher Garcia, LeikaTV, Sheep ir Shura Mar.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found