Kas yra eSIM ir kuo ji skiriasi nuo standartinės SIM

Jei galvojate įsigyti naująjį „Pixel 4“ arba atkreipėte dėmesį į „iPhone 11“, galbūt pastebėjote, kad jo funkcijose taip pat yra eSIM integracija. Ar tuKas tiksliai yra eSIM ir kaip tai veikia? Ir svarbiausia, ar tikrai verta?

Kas yra eSIM?

eSIM arba „virtualioji SIM“ yra ne kas kita integruota SIM kortelė elektroninio prietaiso viduje. Jie buvo sukurti siekiant pakeisti dabartines SIM korteles, o didelis skirtumas yra tas, kad eSIM yra daug mažesnio dydžio.

Kadangi jos yra integruotos į mobiliojo telefono pagrindinę plokštę, pastebime, kad su tokio tipo kortelėmis jų negalima nei įdėti, nei išimti iš įrenginio. Tačiau tai nereiškia, kad negalime pakeisti telefono numerio ar operatoriaus, nes eSIM korteles galima perrašytibe didelių komplikacijų.

Tiesą sakant, tokio tipo pakeitimai turėtų būti daug judresni naudojant eSIM, nes teoriškai nereikia eiti į parduotuvę pasiimti kortelės ar laukti, kol įmonė ją atsiųs mums paštu. Paprastu telefono skambučiu arba interneto valdymu galėtume 100% veikti ir pasiruošti karui.

Šiuo metu Ispanijoje yra 5 operatoriai, siūlantys eSIM paslaugą kai kuriais tarifais: Movistar, O2, Orange, Pepephone ir Vodafone.

Skirtumai tarp eSIM ir standartinės SIM kortelės

Techniniu lygmeniu eSIM kortelėse naudojama ta pati technologija ir dirbti tais pačiais GMS tinklais nei naudoti SIM kortelę. Jie skiriasi dydžiu: jei nano SIM kortelė yra maždaug 108 mm² dydžio, eSIM kortelės išlieka 30 mm², o paviršiaus plotas yra 4 kartus mažesnis.

Kitas didelis skirtumas, kaip minėjome šiek tiek aukščiau, yra tas, kad eSIM kortelės yra integruotos į įrenginio grandinę, negalima nuimti ar sugadinti vartotojas (gedimo atveju tai gali būti smūgis į skrandį).

eSIM kortelės naudojimo privalumai

Dizaino lygmeniu, užimantis tiek mažai vietos, jei gamintojas nusprendžia integruoti eSIM kortelę, jis turi daugiau vietos naujų komponentų pridėjimui arba didesnei baterijai.

Tai taip pat leidžia patogiausiu būdu pertvarkyti vidinį komponentų išdėstymą, nes nebūtina, kad SIM kortelė būtų vienoje iš pusių, kad būtų galima ją pasiekti. Todėl daug lengviau pasiekti kitų papildomų funkcijų, pavyzdžiui, padaryti įrenginį atsparų vandeniui.

Tačiau didžiausias privalumas vartotojui yra tai, kad jiems nebereikia jaudintis dėl kortelės pametimo ar spaustuko, kuriuo būtų galima atidaryti SIM dėklą.

Be to, eSIM kortelės labai palengvina dviejų SIM kortelių naudojimą telefonijoje, kuri turėjo 2 telefono numerius, nes bent jau kol kas visuose mobiliuosiuose telefonuose su eSIM taip pat yra nanoSIM lizdas.

Galiausiai, jei mūsų operatorius tai leistų, mes taip pat galėtume naudoti tą patį telefono numerį prisijungti prie interneto iš skirtingų įrenginių naudojant integruotą eSIM kortelę.

Trūkumai

Bet ne viskas yra gėlės. Jei turėsime eSIM, turėsime ir kitų problemų, ypač veiklos lygmeniu. Jei bet kuriuo momentu nustojame turėti linijos ar duomenų, negalime išimti eSIM ir prijungti jį prie kito mobiliojo telefono, kad patikrintume, ar problema kyla dėl kortelės ar paties įrenginio.

Prie viso to reikia pridurti, kad, kaip ir visos naujos technologijos, šios įdiegimas užtrunka, o bent jau kol kas 2019 m. eSIM prieinamumas yra gana ribotas. Turime naujausius iPhone (iPhone 11, iPhone XS ir XR), Pixel 2, 3 ir 4, taip pat kai kuriuos išmaniuosius laikrodžius (Apple Watch, Samsung Watch ir Huawei Watch 2), bet mažai ką kita.

Išvados

Viskas rodo, kad eSIM kortelės bus mobiliosios telefonijos ir išmaniųjų įrenginių ateitis, ir tikėtina, kad jos atliks labai svarbų vaidmenį vadinamajame daiktų internete. Kitas (ar kitas) mūsų išmanusis telefonas netgi gali turėti eSIM, tačiau šiuo metu tai vis dar kylanti technologija. Tai neabejotinai įdomus papildymas perkant naują mobilųjį, tačiau jokiu būdu nereikėtų to laikyti lemiamu veiksniu (nebent dėl ​​darbo priežasčių esame nuolatiniai dviejų SIM kortelių vartotojai ir pavargome kas du po tris pamesti korteles).

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found