Turiu draugą, kuris beveik visus metus praleido nevalingai skambindamas daugeliui žmonių. Priežastis ta, kad mobilusis telefonas „atsigyveno pats“, o tinkamiausiais momentais beatodairiškas bakstelėjimas ekrane telefono. Pasisekė, kad kartais jis skambindavo draugui ar pažįstamam, kitur siųsdavo beprotiškas WhatsApps pagal nindzių planą, o kartais tiesiog atidarydavo atsitiktinę programą. Kas atsitiko su tuo terminalu?
Iš pradžių maniau, kad jis juokauja, bet tada galėjau įsitikinti, kad tai visiškai tiesa, ir šiek tiek patyręs pamatėme, kad tai klaida, žinoma kaip vaiduoklio prisilietimas (“Vaiduoklių prisilietimas " anglų kalba). Ar tau kada nors nutiko kažkas panašaus? Nereikia nė sakyti, kad jei turėsime tokio kalibro problemą, mūsų laukia gana sudėtinga užduotis ...
Kaip ištaisyti vaiduoklių prisilietimus ir negyvas zonas mobiliojo telefono ekrane
Pirmas dalykas, kurį reikia atsiminti prieš pradedant traukti plaukus, yra tai, kad gali būti 2 priežastys, dėl kurių atsiranda tokio tipo atsitiktinis pulsavimas ekrane:
- Žmogaus nesupratingumas (labai lengva ištaisyti).
- Programinės įrangos problema (lengva išspręsti).
- Aparatinės įrangos gedimas (sudėtingesnis).
Žmogaus nesąmonė
Gali pasirodyti kvaila, bet jei naudojame mobiliojo telefono ekrano apsauginę plėvelę, patartina ją nuimti ir šiek tiek nuvalyti telefono ekraną. Kartais tarp apsaugos ir ekrano lieka dalelių, kurios sukelia atsitiktinius pulsavimus ir sritis, kurios nereaguoja į mūsų pirštų gestus. Geras valymas drėgnu skudurėliu gali būti netikėtas (bet laimingas) mūsų problemos sprendimas.
Susijęs įrašas: Kaip tinkamai išvalyti ir dezinfekuoti telefoną
Programinės įrangos problema
Kitas žingsnis yra atmesti, kad tai yra programinės įrangos gedimas. Jei vaiduoklio prisilietimų priežastis yra operacinė sistema, galime imtis kelių veiksmų, kad pabandytume grįžti į normalią būseną.
- Sistemos atnaujinimai: ieškokite galimų laukiančių „Android“ naujinių. Jei tai yra bendra problema, gali būti, kad gamintojas išleido naujinimą, kad išspręstų klaidą.
- Priverstinis GPU atvaizdavimas: Kai kuriais atvejais priverstinis GPU naudojimas gali padėti mums susidoroti su tokio tipo klaidomis. Norėdami tai padaryti, mes ketiname "Nustatymai -> Sistema -> Kūrėjo parinktys"Ir suaktyvinkite skirtuką"Priverstinis GPU atvaizdavimas“. Kai kuriose „Android“ versijose ši parinktis gali būti rodoma kartu su pavadinimu „Priverstinis GPU pagreitis“.
- Užrakinkite / atrakinkite ekraną: Kaip nurodė kai kurie vartotojai šioje XDA-Developers gijoje, telefono užrakinimas ir atrakinimas paprastai išsprendžia kai kurių telefonų problemas. Kitas dalykas, kurį taip pat galime pabandyti, yra iš naujo paleisti sistemą.
- Gamykliniai nustatymai: paskutinis variantas. Jei nė vienas iš aukščiau išvardytų dalykų nepadėjo, patartina pasidaryti atsarginę kopiją ir atkurti gamyklinius telefono nustatymus. Taip ištrinsime visus savo duomenis, bet ir visus galimus programinės įrangos gedimus ar anomalijas, kurios gali sukelti erzinančius vaiduoklio prisilietimus.
Pastaba: jei „Android“ neturime įjungtų kūrėjo parinkčių, galime jas suaktyvinti iš „Nustatymai -> Sistema -> Telefono informacija“, pakartotinai spustelėdami versijos numerį.
Aparatinės įrangos gedimas
Įsitikinus, kad tai nėra ekrano užsklandos ar programinės įrangos klaida, neturime kito pasirinkimo, kaip susitaikyti su atšiauria realybe: susiduriame su fiziniu aparatinės įrangos gedimu. Iš čia turime 3 galimus sprendimus.
- Perkelkite duomenų jungtis: Jei ką nors išmanome apie elektroniką ir turime nuotykių dvasią, patartina telefoną išardyti, atjungti duomenų jungtis nuo ekrano ir padėti atgal į vietą. Kai kuriais atvejais tai paprastai išsprendžia vaiduoklių prisilietimų problemą, kaip matome keliuose „YouTube“ vaizdo įrašuose.
- Pjezoelektrinis uždegiklis: Šis triukas yra šiek tiek keistas, bet atrodo, kad kai kuriems vartotojams tai veikia. Iš esmės tai susideda iš pjezoelektrinio žiebtuvėlio, kurį turi kai kurie žiebtuvėliai, išardymas (mechanizmas, kuris „spustelėja“, kad sukurtų kibirkštį). Ištraukę mechanizmą iš žiebtuvėlio, keletą kartų spustelėjame paveiktą ekrano sritį, ir viskas! Tai susitarimas, kuris gali būti praktiškai nemokamas, tad jei labai trokštame, nieko neprarandame bandydami.
- Pakeiskite skaitmeninimo skydelį: Paprastai fantominių prisilietimų ir negyvų zonų gedimas dažniausiai kyla dėl ekrano skaitmeninimo skydelio gedimo. Tai plonas lakštas, dedamas tarp stiklo ir ekrano ir atsakingas už vartotojo klavišų paspaudimų registravimą. Blogiausia tai, kad ši panelė atskirai neparduodama, tad jei norime ją pakeisti, teks pirkti naują ekraną visą.
Turėkite omenyje, kad kalbame apie labai subtilius procesus, o jei nesame labai atsargūs, galime sugadinti mobilųjį telefoną ir padaryti jį nenaudingu. Jei nesame labai tikri, ką darome, geriausia nuvežti į parduotuvę taisyti (ypač jei dar galioja garantija).
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.