„Chrome“ plėtiniai tai maži, bet galingi įrankiai, skirti papildyti naršyklę naujomis funkcijomis ir praturtinti vartotojo patirtį. Plėtiniai visada buvo siejami su „Google“ naršyklės darbalaukio versija, tačiau dėl naujausio „Kiwi“ naršyklės atnaujinimo galime jais mėgautis bet kuriame „Android“ įrenginyje.
„Kiwi“ naršyklė, atvirojo kodo naršyklė, pagrįsta „Chromium“.
Kiwi yra atvirojo kodo naršyklė, skirta „Android“. Sukurta Chromium (atvirojo kodo žiniatinklio naršyklės, iš kurios Google Chrome gauna šaltinio kodą) ir WebKit pagrindu. Štai kodėl pirmą kartą naudojant, iškart randame atpažįstamą sąsają, labai panašią į „Chrome“, tačiau su nedideliais pakeitimais, dėl kurių „Kiwi“ tampa unikalia naršykle.
Pirmiausia turime naršyklę, kuri blokuoja įkyrius skelbimus, visų rūšių iššokančiuosius langus ir siūlo apsaugą nuo kriptovaliutų kasimo. Jis taip pat gali blokuoti tuos baisius svetainių pranešimus, kurie pastaruoju metu tapo tokie madingi, ir netgi leidžia blokuoti AMP puslapius tiems, kurie nori tiesiogiai susipažinti su svetainėmis. Iš esmės tai yra naršyklė, labai panaši į „Chrome“, bet aiškiai į privatumą orientuota.
Paliekant visas šias chanantadas nuošalyje, Kiwi taip pat turi palyginti naują funkciją, kurią galime naudoti įdiekite žinomus „Chrome“ plėtinius ir naudoti juos savo „Android“ telefone taip, lyg būtume priešais stalinį kompiuterį.
Kaip įdiegti „Chrome“ plėtinį mobiliajame telefone
Plėtinių diegimas veikia lygiai taip pat, kaip ir staliniams kompiuteriams skirtoje „Chrome“ versijoje. Tokiu atveju tereikia atidaryti Kiwi ir įvesti „Chrome“ internetinė parduotuvė. Suradę mus dominantį plėtinį, spustelėkite mygtuką "Pridėti prie „Chrome“.”.
Tada pamatysime patvirtinimo pranešimą, kurį turime priimti, ir plėtinys bus pradėtas diegti automatiškai. Nuo šiol būsime pasirengę nukopijuoti ir pamatyti, kaip mūsų mėgstamiausi plėtiniai veikia „Android“.
Pavyzdžiui, „Dark Reader“ veikia puikiai, taikant tamsųjį režimą bet kurioje mūsų lankomoje svetainėje.Kaip pašalinti plėtinį „Kiwi“.
Jei vėliau norime pašalinti kurį nors iš šių plėtinių, tiesiog turime atidaryti išskleidžiamąjį meniu, esantį viršutinėje dešinėje paraštėje ir spustelėti "Plėtiniai“. Šiame naujame lange galime išjungti bet kurį plėtinį išjungdami atitinkamą skirtuką arba pašalinti jį spustelėdami "Pašalinti”.
„Chrome“ plėtiniai sukurti kompiuteriams ir staliniams kompiuteriams, o tai reiškia, kad daugelis meniu ir parinkčių nėra optimizuoti mobiliesiems telefonams, o tai visais praktiniais tikslais gali šiek tiek užtrukti. Kalbant apie pačių plėtinių naudingumą, tai priklauso nuo to, kokį plėtinį norime naudoti: vieni veikia puikiai, kiti traukia daugiau ar mažiau, o kiti tiesiog neveikia.
Rengdamas šį įrašą išbandžiau keletą jų – Blocksite ir Dark Reader – ir tiesa ta, kad neturėjau jokių problemų, tačiau viskas priklausys nuo konkretaus plėtinio, kurį norime naudoti. Bet kokiu atveju tai labai įdomi funkcija visiems, norintiems išbandyti šią puikią naršyklę.
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.