„Windows 10“ naudojimo pranašumai ir trūkumai, palyginti su ankstesnėmis versijomis

Praėjo 5 metai, kai „Microsoft“ išleido naujausią mėgstamos operacinės sistemos versiją. Todėl tinkamas metas įvertinti visus gerus ir blogus, kuriuos tai atnešė. Šiandien mes analizuojame„Windows 10“ naudojimo pranašumai ir trūkumai vidutiniam vartotojui 2020 m. viduryje.

„Windows 10“, nuolat tobulėjanti operacinė sistema

taip gerai „Windows 10“ pranašumai nebuvo tokie dideli, kaip kai kurie tikėjosi jei tiesa, kad ji ištaiso keletą dalykų, kurie nebuvo baigti naudojant „Windows 8“. Apskritai, randame brandesnę operacinę sistemą, labiau orientuotą į internetinį pasaulį ir turinčią gerą automatinių atnaujinimų greitį. Atnaujinimai, dėl kurių sistema labai pasikeitė nuo jos išleidimo rinkoje 2015 m. liepos mėn.

Kitas svarbus veiksnys yra „Microsoft“ bandymas paversti „Windows 10“ universalia sistema. Dėl šios priežasties pirmaisiais sistemos gyvavimo metais gamintojas pasiūlė galimybę atnaujinti į Windows 10 iš Windows 7 arba Windows 8. Visiškai nemokamai. Įdomiausia visame tame, kad šiandien 2020 m. ši nemokama aktyvinimo paslauga vis dar yra. Ir panašu, kad artimiausiu metu jie neketina jo išjungti.

Todėl, jei turime „Windows 7“ arba „Windows 8“ aktyvinimo raktą, galime atnaujinti į „Windows 10“ su tuo pačiu raktu. Be to, jei neturime net originalios „Windows“ licencijos, programos dėka galime atnaujinti „per dangtelį“ visiškai legaliu būdu. „Windows Insider“. iš Microsoft. Dabar tas, kuris neperėjo prie „Windows 10“, yra todėl, kad nenori ...

Bet eikime dalimis. Kurie yra „Windows 10“ pranašumai ir trūkumai palyginti su senesnėmis „Microsoft“ operacinės sistemos versijomis?

„Windows 10“ privalumai: privalumai

Jei vis dar naudojamės senesne nei „Windows 10“ versija, galbūt norėsite pažvelgti į kai kuriuos jos teikiamus pranašumus ir galimybes. Nors visada yra šiek tiek „baisu“ pakeisti operacinę sistemą (daugiausia dėl programų suderinamumo problemų), tačiau geri dalykai, kuriuos ji apima, yra labai giliai apgalvoti.

Energijos žaislai

2019 m. „Microsoft“ išleido nedidelį atvirojo kodo įrankių rinkinį, skirtą „Windows 10“, pavadinimu „PowerToys“. Šios įdomios komunalinės paslaugos rūpinasi atlikti paprastas, bet nepaprastai galingas užduotis, pavyzdžiui, sukurti „zonas“, kad pertvarkytume ekrane esančius langus arba parodytume sparčiuosius klavišus, pasiekiamus paprastu spustelėjimu.

Vienas iš mano mėgstamiausių galios žaislų yra „PowerRename“ – praktiška priemonė, su kuria vienu metu galime pervardyti kelis failus ir aplankus. Kažkas, kas mums puikiai tinka automatizuoti užduotį, kuri, kita vertus, būtų pati nuobodžiausia.

Norėdami įdiegti „Windows 10 Power Toys“ savo kompiuteryje, pirmiausia turime įvesti „Microsoft GitHub“ saugykla, ir iš ten atsisiųskite MSI diegimo failą Naujesnis.

Tamsus režimas

Tamsusis režimas sąsajos tinkinimo parinktyse yra funkcija, kurią jau galime rasti daugelyje šiuo metu populiariausių mobiliųjų programų. „Windows 10“ jau kurį laiką prisijungia prie partijos su savo tamsiuoju režimu. Daugiau informacijos apie tai, kaip jį suaktyvinti, rasite čia KITAS ĮRAŠAS.

Grįžta pradžios meniu ir dingsta dvigubas darbalaukis

Manau, kad dvigubas stalas niekam nepatiko, o „Microsoft“ žmonės į tai atkreipė dėmesį. Vienas iš didžiausių „Windows 10“ pranašumų yra tas, kad klasikinis įkrovimas grįžta su garsiuoju pradžios mygtuku viršuje. Su tam tikrais pakeitimais, taip.

Lengvesnė ir mažiau resursų reikalaujanti sistema

„Windows 10“ sunaudoja mažiau išteklių nei jos pirmtakai, todėl darbas su ja yra sklandesnis nei ankstesniais atvejais ir žymiai pagerina jos našumą. Jie komentuoja, kad jis ypač gerai veikia senesniuose nešiojamuosiuose kompiuteriuose ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose. Tai yra minimumas, kurio reikia, kad „Windows 10“ tinkamai veiktų:

  • Procesorius: CPU, kurio dažnis yra 1 GHz arba didesnis
  • RAM: 1 GB (32 bitų versija) arba 2 GB (64 bitų versija)
  • Kietasis diskas: 16 GB (32 bitų versija) arba 20 GB (64 bitų versija)
  • Vaizdo plokštė: „DirectX 9“ su WDDM 1.0 800 × 600

Padidėjęs saugumas ir patikimumas

Redmondo gyventojai prisiekia ir prisiekia, kad taip yra jūsų saugiausia operacinė sistema iki šiol. Turėsime šiek tiek palaukti, kol tai patvirtinsime, tačiau nuo pat pradžių tai labai gera žinia: vientisas šaltinio kodas, aukštesni šifravimo lygiai ir labiau apsaugota slaptažodžių tvarkyklė.

Čia yra žinomo kaip pavyzdys Intelgate. „Spectre“ ir „Meltdown“ pažeidžiamumas gavo atitinkamus pataisymus atnaujinimuose, kurie pasiekė retai matomą greitį. Nors tai buvo ne mažiau, atsižvelgiant į 2018 m. sausį kilusio skandalo atgarsį.

Cortana

Viena ryškiausių naujovių yra įtraukimas Microsoft virtualus asistentas, Cortana. Tai paieškos variklio, darbotvarkės ir keleto kitų dalykų mišinys. Jei norite sužinoti dar ką nors, rekomenduoju pažvelgti į paštu kad rašome ta tema.

Smart Windows Explorer

„Windows“ aplankai dabar atsimena kurie yra naujausi aplankai ir tie, kuriuos naudojate dažniausiai, ir rodoma, kai atidarote naršyklę.

Po poros metų naudojant naują aplankų naršyklę, galiu jus užtikrinti, kad naršymo skirtumas yra puikus. Sutaupome daug paspaudimų, o tai ilgainiui labai pasiteisina. Naudinga ir praktiška.

Virtualūs stalai

Kitas „Windows 10“ pranašumas yra tai, kad dabar galite kurti virtualius darbalaukius ir naudoti juos jums patogiu metu. Ką tai reiškia? Na tu gali sukurkite / sukonfigūruokite 2 stalinius kompiuterius ir perjunkite iš vieno į kitą, kaip norite. Pavyzdžiui, galite sukurti stalą darbui, o kitą - laisvalaikio temoms.

Internet Explorer išnyksta

Po daugiau nei 20 metų trukusio graužimo jie išleido šią naršyklę, kad užleistų vietą Edge. Yra apie minimalistinė ir lengvesnė naršyklė, kuris sunaudoja mažiau išteklių nei jo pirmtakai. Jie netgi sakė, kad sunaudoja mažiau RAM nei „Google Chrome“ (kita vertus, tai nėra labai sunku pasiekti).

Jei iš pradžių esame įpratę naudotis Internet Explorer, galime aklimatizuotis. Bet kai mes sužinome, kur viskas yra, viskas yra privalumai.

Jo rijingumas neturi ribų

Debesų sinchronizavimas

Nuo šiol „Windows“ galės sinchronizuoti jūsų duomenis ir nustatymus iš vieno įrenginio į kitą tiesiog prisijungus prie interneto. Pavyzdžiui, dabar galime prisijungti prie bet kurio „Windows 10“ kompiuterio naudodami savo „Outlook“ paskyrą. Tokiu būdu sistema gali įkelti tą patį foną visuose seansuose, sinchronizuoti mūsų „Windows Store“ paskyrą ir palengvinti prieigą prie „OneDrive“ tiesiai iš naršyklės.

Suderinamumas

Jei visų šių priežasčių nepakaktų, taip pat reikia pasakyti, kad „Windows 10“ programas, kurios buvo sukurtos „Windows 7“ ar „Windows 8“, gali paleisti be jokios netvarkos. Todėl, jei mums kyla abejonių pereiti prie „Windows 10“, nes baiminamės, kad mūsų programos nebebus suderinamos, galime būti ramūs: „Windows 10“ siūlo labai aukštas suderinamumo lygis su senesnėmis sistemos versijomis.

„Windows 10“ trūkumai: trūkumai

„Windows 10“ taip pat turi trūkumų. Nors laikui bėgant jie ištaisė daugelį šių klaidųĮdomu pamatyti, kokie buvo gedimai, kurie buvo priskirti paskutinei „Microsoft“ operacinei sistemai, kai ji buvo išleista.

Nebeleidžia DVD

Dingsta „Windows Media Center“, o kartu ir galimybė leisti DVD formatą. Jei norite leisti savo diskus, turėsite įdiegti išorinę programą.

Nemokamas atnaujinimas tik pirmus metus

Kai buvo paleista „Windows 10“, jie mums pasakė, kad jei norėsime atnaujinti į „Windows 10“, turėsime tai padaryti iki 2016 m. rugpjūčio mėn. Jei ne, turėsime peržiūrėti langelį. Laimei, taip nesibaigė.

Iki šiol įsitikinome, kad nemokama Windows 10 naujinimo paslauga vis dar veikia taip, kaip ir pirmą dieną. Tačiau oficialios licencijos, kurios buvo paskelbtos už 119 € (Windows 10 Home) ir 199 € (Windows 10 Proffesional), jie kainavo atitinkamai 145 ir 259 eurus, nuo 2018 m.

Automatiniai ir privalomi atnaujinimai

Nuo šiol bus reikalingi automatiniai atnaujinimai ir tik tada, kai atliksite kasą ir tapsite Pro vartotoju, galėsite tai padaryti atidėti šiuos atnaujinimus. Laikui bėgant tai gali tapti vienu iš didžiausių „Windows 10“ trūkumų, ypač pažengusiems vartotojams, norintiems išvengti tam tikrų sistemos naujinimų.

Klaidų

Kai „Windows 10“ buvo dar labai jauna, atsirado įvairių klaidų ir sistemos klaidų. Tai nebuvo nieko rimto, tačiau daugelis vartotojų ir šiandien į tai žiūri įtariai.

Privatumas

Atrodo, kad daugelis vartotojų nėra patenkinti privatumo lygiu, kurį siūlo „Windows 10“ tokiose programose kaip „Cortana“. Ką „Microsoft“ daro su vartotojo užklausomis, kurias įrašo „Cortana“? Atsakymą, kurį kol kas atrodo gana sunku tiksliai nustatyti, jei vadovaujamės tik gamintojo pateiktais paaiškinimais.

Kontrolės skydelis

Klasikinis valdymo pultas buvo pakeistas paprastesniu konfigūravimo skydeliu, bet su mažiau galimybių. Galbūt, jei naudojatės senesne „Windows“ versija, šiek tiek pasimetėte, kai reikia tvarkyti tam tikrus operacinės sistemos aspektus.

Žinoma, tai nėra rimta problema, nes, kaip ir dauguma dalykų gyvenime, viskas yra pripratimo reikalas.

„Windows 10“ privalumai ir trūkumai: esmė

Trumpai tariant, norint susidaryti bendrą įspūdį apie tai, ką reiškė „Windows 10“ išleidimas, galime pasakyti, kad „Windows 10“ patobulinimai ir pranašumai yra akivaizdūs, palyginti su „Windows 8“, ir tam tikra prasme tai yra nedidelis grįžimas prie to, kas buvo ir yra „Windows 7“, tačiau apima didesnį interneto naudojimą sinchronizavimui ir patobulintą paiešką bei pasiūlymus.

O ką manote, mielas skaitytojau? Kokie yra „Windows 10“ pranašumai ir trūkumai, kurie labiausiai paskatino jus žengti šuolį arba likti prie dabartinės operacinės sistemos?

Jei esate raginamas žengti šuolį, atminkite, kad jei turite „Windows 7“ arba „Windows 8“, galite įdiegti „Windows“ tiesiog paleisdami laukiančius sistemos naujinimus arba vadovaudamiesi gairėmis, nurodytomis „Kaip įdiegti „Windows 10“ iš USB atmintinės«. Taip pat atminkite, kad galite atsisiųsti „Windows 10“ diegimo paketo kopiją atlikdami veiksmus, nurodytus „Kaip atsisiųsti windows 10 nemokamai ir legaliai«.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found