Kaip ištrinti metaduomenis (EXIF) iš nuotraukos ar vaizdo Apsaugokite savo privatumą!

Esu tikras, kad dabar filme daugelis iš jūsų tai jau žinos kai fotografuojame, į ją įtraukiama tam tikra paslėpta informacija. Vaizdas renka tai, kas žinoma kaip metaduomenys. O ar žinojote, kad kai visomis tomis nuotraukomis dalijamės savo socialiniuose tinkluose, ta informacija taip pat dalijamasi?

Prieš pradėdami, paaiškinkime kai ką: iš esmės metaduomenys yra visiškai nekenksmingi. Nors, taip, visada gali atsirasti kas nors, kas žino, kaip panaudoti šią informaciją, kad mums vienaip ar kitaip pakenktų. Todėl daugeliu atvejų geriausia juos ištrinti ir tiesiogiai jų atsikratyti. Kita vertus, kažkas gana logiško, tiesa?

Kokie tiksliai yra vaizdo metaduomenys?

Tai, kas paprastai vadinama metaduomenimis, yra vaizdo EXIF ​​duomenys. Santrumpa anglų kalba atitinka "Keičiamas vaizdo failo formatas "arba" Keičiamas vaizdo failo formatas„Ir jos funkcija iš esmės yra surinkti techninę informaciją iš vaizdo ar nuotraukos.

Praktiniais tikslais vaizdo EXIF ​​duomenys apima tokią informaciją:

  • Kameros prekės ženklas ir modelis.
  • Data ir laikas.
  • Vaizdo glaudinimo tipas, skiriamoji geba ir bitų gylis.
  • Didžiausia diafragma, blykstės intensyvumas, ISO greitis ir ekspozicijos laikas.
  • Vaizdo kilmė, autoriai, autorių teisės.

įvestis, ši informacija atrodo pakankamai nekenksminga, taip pat padeda mums reikalauti savo autorių teisių, jei kas nors pavogtų iš mūsų nuotrauką. Neblogai.

Kai kurie metaduomenys, kuriuos galime rasti bet kuriame vaizde.

Problema ta, kad kai kurie įrenginiai leidžia prie vaizdų pridėti kitos papildomos informacijos. Pavyzdžiui, tarkime, kad fotografuojame mobiliuoju fotoaparatu su įjungta GPS arba vietos nustatymo paslauga ir įkeliame į „Facebook“ arba „Instagram“.

Tokiu atveju vaizdas gali surinkti mūsų geografinę vietą, o kas nors, norintis mums pakenkti, galėtų išanalizuoti metaduomenis ir nustatyti miestą ar net namą, kuriame gyvename. Tai jau neskamba taip gerai, ar ne?

Kaip ištrinti visus EXIF ​​​​metaduomenis iš vaizdo ar nuotraukos

Įsivaizduokite, kad turite DSLR fotoaparatą ir daug metų su juo fotografuojate. Kiekvienas, turintis skaitmeninę jūsų nuotraukų kopiją, galės matyti jūsų fotoaparato markę ir modelį, o kai kuriais atvejais net jo serijos numerį. Naudodami tai galite sekti ir palyginti likusias savo nuotraukas internete arba net žinoti savo, kaip fotografo, gudrybes.

Amerikos NSA taip pat prisipažino, kad jie naudoja metaduomenis kaip informacijos ir žmonių identifikavimo šaltinį, o tai neabejotinai turėtų priversti mus susimąstyti, kiek toli siekia mūsų privatumas. Bet pereikime prie to, kas svarbu, Kaip atsikratyti prakeiktų metaduomenų?

Metaduomenų išvalymas iš „Windows Explorer“.

Jei turime kompiuterį su „Windows 10“ (arba ankstesnėmis versijomis), ištrinti metaduomenis gali būti labai paprasta. Mums nereikia įdiegti jokios papildomos programos, tiesiog suraskite vaizdą ir atlikite šiuos veiksmus:

  • Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite paveikslėlį ir spustelėkite "Savybės”.
  • Mes pereiname į skirtuką "Detalės“. Čia rodomi vaizdo metaduomenys.
  • Norėdami ištrinti visus EXIF ​​​​duomenis, spustelėkite "Pašalinkite ypatybes ir asmeninę informaciją”.

  • Atsidarys naujas langas. Jame parinktis „Sukurkite kopiją, pašalinę visas įmanomas savybes“. Jei pasirinksime "Sutikti“, bus sukurta anksčiau minėta kopija pašalinus visus metaduomenis.
  • Kita vertus, jei pažymime "Pašalinkite šias savybes...„Galėsime pasirinktinai pasirinkti metaduomenis, kurių nenorime matyti vaizde.

Jei naudojate vaizdų rengyklę, tai taip pat paprasta

Jei dirbsime su vaizdų rengyklėmis, taip pat galėsime paprastai filtruoti saugomus metaduomenis.

Jei naudojame Photoshop, turime pasirinkti tik visą vaizdą (Ctrl + E arba Ctrl + A), nukopijuokite ir įklijuokite jį į naują dokumentą. Šis naujas dokumentas neišsaugos jokių pradinių vaizdo metaduomenų. Galime patikrinti iš "Failas -> Failo informacija”.

Kitoms redagavimo programoms, tokioms kaip GIMP, tiesiog eksportuokite norimą vaizdą į JPG formatą. Kai atsidursime eksporto lange, panaikinkite skirtuko „Išplėstinės parinktys -> Išsaugoti EXIF ​​​​duomenis”.

Kaip ištrinti nuotraukos metaduomenis iš mobiliojo telefono

Normaliausia, kad didžiąją dalį nuotraukų darome mobiliuoju telefonu. Dėl šios priežasties kai kuriais atvejais yra daug praktiškiau ištrinti metaduomenis tiesiai iš išmaniojo telefono.

Kai kurios kameros leidžia ištrinti tam tikrus duomenis, pavyzdžiui, vietą, „Xiaomi“ atveju. Kiti siūlo daugiau nustatymų, o dauguma išmaniųjų telefonų tiesiog neleidžia nieko apriboti, kai kalbama apie EXIF ​​​​duomenis.

Kai kurių kamerų nustatymuose galime žaisti su tokiais dalykais kaip vietos registras

Veiksmingiausia neabejotinai yra naudoti trečiosios šalies programą metaduomenims ištrinti. „Android“ turime keletą programų, pvz Nuotraukų EXIF ​​redaktorius arbaEXIF įrankių rinkinys. „iPhone“ naudotojams randame programą Metafo.

Kaip vienu metu išvalyti kelių vaizdų metaduomenis

Jei kyla problemų atskirai pašalinant metaduomenis iš vaizdų kolekcijos, lengviausia naudoti BatchPurifier Lite.

Ši Windows programa leidžia vienu metu išvalykite kelių JPEG vaizdų metaduomenis. Tai nemokama programa ir labai paprasta naudoti, todėl ją naudoti labai rekomenduojama.

Trumpai tariant, jei ketiname įgyti šiek tiek daugiau privatumo ir užtikrinti informacijos, kurią įkeliame į savo RRSS, vientisumą, nieko geriau, kaip gerai įklijuoti nuotraukų, kuriomis dalijamės internetu, metaduomenis. Tai nėra paranojiškas klausimas, tačiau šiek tiek atsargumo niekada nepakenks.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found