Šis asmuo neegzistuoja: AI „išranda“ tikrus neegzistuojančių žmonių veidus

Dirbtinis intelektas ne tik padeda mums geriau fotografuoti, vairuoti automatizuotus automobilius ar investuoti į akcijų rinką. Jis yra „Netflix“, „Amazon“ ar net tokiose muzikos programose kaip „Pandora“ algoritmuose. Dabar, jei manėte, kad viską matėte, turėtumėte pažvelgti į šią svetainę.

Puslapis vadinamas Šis asmuo neegzistuoja, o jei įvesime, vienintelis turinys, kurį matysime asmens nuotrauka per visą ekraną. Nieko daugiau. Stebina, kai sužinome, kad ką tik pamatėme tos moters, berniuko ar seno vyro veidą jo tiesiog nėra. Tai vaizdas, kurį automatiškai sukuria dirbtinis intelektas.

Kai atnaujiname arba iš naujo įkeliame puslapį, žiniatinklis naudoja specialų algoritmą, pagrįstą dirbtiniu intelektu, vadinamą GAN (Generative Adversarial Network). Šios technikos dėka sistema atkurti iš niekopernelyg hiperrealistiškas vaizdas žmogaus, kurio sunkiai atskirtume nuo paprasto žmogaus.

Žemiau matome nedidelį kai kurių veidų pavyzdį, automatiškai sugeneruotą pagal šį algoritmą.

ThisPersonDoesNotExist.com kūrėjas yra Phillip Wang, Uber programinės įrangos inžinierius, kuris norėjo parodyti, ką gali GAN. Praėjusį antradienį jis paskelbė apie tai „Facebook“ grupėje „Dirbtinis intelektas ir gilus mokymasis“, ir nuo tada ji tapo nepaprastai populiari.

Kodas, leidžiantis sukurti šį tinklalapį, vadinamas StyleGAN ir jį parašė Nvidia. Neuroninis tinklas, galintis sukelti revoliuciją vaizdo žaidimų ir 3D modeliavimo pasaulyje, bet kuris, kaip ir viskas gyvenime, gali būti naudojamas ir baisesniems tikslams. „Deepfakes“ arba kompiuterio sukurti vaizdai įsiterpę su tikromis nuotraukomis ar vaizdo įrašais Jie leidžia kurti melagingas naujienas arba pakeisti žmonių suvokimą apie prieštaringus faktus ar įvykius.

Būtent tokio tikslo ir siekia Phillip Wang kurdamas šią svetainę, kad žmonės supažindintų su tokio tipo pažangių įrankių teikiamomis galimybėmis. “Nusprendžiau pasikrapštyti savo kišenes ir didinti visuomenės informuotumą apie šią technologiją– Sako Vangas.Veidai yra tai, kas labiausiai išsiskiria iš mūsų pažintinių vertybių, todėl nusprendžiau padirbėti ties šiuo konkrečiu modeliu. Kiekvieną kartą, kai atnaujinsite svetainę, tinklas sukurs naują veido vaizdą nuo nulio iš 512 matmenų vektoriaus.

Kaip veikia dirbtinis intelektas GAN?

GAN yra pagrįstas 2 tipų tinklų ar programų naudojimu su labai specifinėmis užduotimis: generatorius ir diskriminatorius. Kiekviena iš šių programų konkuruoja tarpusavyje dėl milijonų ir milijonų bandymų patobulinti savo gebėjimą generuoti vaizdus, ​​kol galiausiai pavyksta sukurti fotografiją, kuri praktiškai nesiskiria nuo realaus pasaulio.

Nepalankių generuojamųjų tinklų arba GAN sąvoką 2014 m. pristatė kompiuterių mokslininkas Ianas Goodfellowas. Nuo tada „Nvidia“ buvo daugiausiai dirbusi ties šiomis koncepcijomis ir šiuo metu yra neabejotina tokio tipo technologijų lyderė.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found