Nesustabdomai tobulėjant technologijoms, įrenginiai tapo siaubingai tylūs: jie taip nutildo, kad atrodo, kad jų beveik nėra. Bet ne visada taip buvo. Dešimtmečius prietaisai kėlė triukšmą, o kartais net šaukdavo ant tavęs. Jei internetu pradėjote naudotis 90-aisiais, tikrai prisimenate garsą, būdingą pirmiesiems modemams. Briiippppluplupbreeepptktk!
10 technologijų garsų, kurie sugrąžins jus į praeitį
Šiame sąraše sudarėme keletą tų „simfonijų“ ir senų garsų, kuriuos skleidžia įvairios faunos ir technologinės įrangos, kurios prieš kelis dešimtmečius knibždėte knibždėte knibžda paprasto piliečio namus.
Prieiga prie interneto telefono linija
Pirmaisiais interneto metais ryšiai buvo užmegzti naudojant 56 000 modemus per telefono liniją. Tai reiškė, kad jei kas nors jums paskambintų, interneto ryšys automatiškai užsidarytų (beje, jis apmokestino jus vietinio skambučio kaina). Taigi kiekvieną kartą norėdamas vėl prisijungti, turėjai dar kartą klausytis modemo, kuris sunkiai atlieka savo darbą ir skleidžia savotišką labiausiai trikdančių žmonių kakofoniją, garsą.
Windows 95 sveikinimo garsas
„Windows 95“ prisijungimo melodija su tuo fortepijonu ir tomis arfomis privertė tikrai patikėti, kad žiūrite į beveik stebuklingą įrankį (net jei kompiuteriu naudojote tik „Carmaggedon“, piešėte paveikslėlius „Paint“ ir kai kuriuos kitus darbus su „Word“).
Kompiuterio diskelių įrenginys
Jei modemo garsas jau buvo mažai melodingas ir šiek tiek erzinantis, kompiuterio diskelių įrenginys buvo geriausias. Skaitytojui pabandžius nuskaityti magnetinę juostelę diskelyje, atrodė, kad kompiuteris bando užmegzti ryšį su nežemiška civilizacija.
Taškinis spausdintuvas
Matriciniai spausdintuvai turi labai būdingą garsą, kuris yra maloniausias ausiai. Tarsi jis būtų tatuiruočių meistras, spausdinantis rašalą ant drobės, šiuo atveju ant popieriaus.
Game Boy (paleidimo garsas)
Pirmoji „Nintendo“ nešiojama konsolė atrodė siaubingai, kai į ją pataikė saulė ir išsikrovė daug baterijų, tačiau tuo metu ji vis tiek buvo tikras malonumas vaikams. Jo išskirtinis paleidimo garsas buvo mašinos paleidimo ginklas su begale linksmybių.
Rašomąja mašinėle
Nedaug dalykų yra malonesni už pasitikėjimą spausti rašomosios mašinėlės klavišus. Patirtis, kuri buvo prarasta dėl membraninių ir mechaninių klaviatūrų. Nors tokio tipo „Word Processor + Printer = All in One“ įrenginiai buvo sunkūs ir nepraktiški, jie turėjo savo žavesio, kurį vargu ar buvo galima pranokti.
MSN Messenger
Messenger, vienas iš pirmųjų flirto įrankių, privertęs daugelį žmonių, nepriklausančių technologijų pasauliui, išskyrus įprastus 4 geikus, buvo paskatintas samdyti interneto ryšį. „WhatsApp“ pirmtakas turėjo skambėjimo tonus ir garsus, kurie buvo neabejotini, ir kurie jau yra interneto istorijos dalis.
VHS juostos grotuvas
Prieš atsirandant internetui ir žmonėms pradedant dalintis filmais emule, jei norėjai pamatyti filmą, turėjai nueiti į vaizdo įrašų parduotuvę ir išsinuomoti VHS juostą. Būdingas garsas, kurį skleisdavo galvutės pervyniojant juostą, yra pats legendinis, nors savo laikais tai reiškė gerai praleisti laiką kiekvieną kartą, kai norėdavai grįžti ir surasti konkrečią sceną.
Surinkite telefono numerį
Devintajame dešimtmetyje telefonai su skambučiu buvo įprastas dalykas. Nors jauniausiems žmonėms tai gali atrodyti kaip labai marsiškas instrumentas, savo laikais kartais norėdavosi kam nors paskambinti tiesiog surinkti numerį ir išgirsti mechaninį rato garsą. . Tada 90-aisiais pasirodė skaitmeniniai telefonai su mygtukais ir daiktais, daug funkcionalesniais (bet nuobodesniais).
Walkman
Kitas analoginis produktas su daugybe mygtukų, kuriuos reikia paspausti. Nebuvo keletas kasečių, kurios buvo užsikabinusios, priversdamos mus dirbti chirurgo darbą, kad bandytume sutvarkyti netvarką ir klausytis muzikos.
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.