Kaip peržiūrėti naršymo istoriją inkognito režimu

Jei turite bendrą kompiuterį ir manote, kad ištrynę istoriją galite panaikinti visus aplankytų puslapių pėdsakus, darote klaidą. Net jei naudojame inkognito režimą siūlo dauguma interneto naršyklių, tiesa ta, kad visada yra spraga, kur įrašomi visi tie „privatūs“ apsilankymai, ir tai yra DNS talpykla.

Kas tiksliai yra DNS talpykla?

Kai naršyklės adreso juostoje įrašome tinklalapio pavadinimą, jis patenka į DNS serverį, kurį sukonfigūravome savo įrenginyje, kad sužinotų, kokį IP jis atitinka, ir įkeltų puslapio turinį. Taigi, kai vėliau bandome pasiekti tą pačią svetainę, mūsų naršyklė kreipiasi į DNS talpyklą, o jei ji yra sąraše, ji išsprendžia adresą, neieškodama IP adreso serveryje.

Tai gana protingas triukas, leidžiantis naršyti ir įkelti puslapius daug greičiau, be to, siųsti el. laiškus ir atlikti kitus veiksmus internetu. Juokingiausias dalykas yra tai, kad DNS talpykla neskiria skirtingų navigacijos tipų, ir įrašo viską: ir įprastus skirtukus, ir tuos, kurie veikia „inkognito režimu“.

Kaip pamatyti svetaines, kuriose lankėmės inkognito režimu iš DNS talpyklos

Kadangi DNS yra visiškai nepriklausoma nuo mūsų naudojamos naršyklės, tai yra triukas, kurį galime pritaikyti abiem svetainėms, kuriose lankotės „Chrome“, pvz., „Firefox“, „Edge“, „Opera“ ar bet kuri kita naršyklė.

Norėdami peržiūrėti DNS talpykloje registruotų puslapių sąrašą, tereikia kompiuteryje atlikti komandą iš MS-DOS arba Powershell lango.

  • Atidarome MS-DOS langą sistemoje Windows įvesdami komandą "cmd„Cortana naršyklėje. Jei turime senesnę „Windows“ versiją, tą pačią komandą taip pat galime įvesti iš „Pradėti -> Vykdyti”.
  • Terminalo langai paprastai atidaromi keliu, kuriame yra aktyvus vartotojo profilis, pvz., "C: \ Vartotojai \ Vartotojo_vardas“. Pirmas dalykas, kurį ketiname padaryti, yra atsisėsti prie stalo, įvesdami komandą "cd darbalaukis”.

  • Toliau rašome komandą "ipconfig / displaydns> historialdns.txt“. Dėl to sistema išmes visą DNS talpykloje saugomą istoriją į tekstinį failą, pavadintą "historialdns.txt".

Dabar tereikia eiti į darbalaukį ir atidaryti ką tik sukurtą tekstinį failą. Pamatysime, kaip pasirodys sąrašas visi mūsų lankomi tinklalapiai ir paslaugos neseniai, įskaitant tas „privačias“ svetaines, kurios buvo įkeltos inkognito režimu.

Pastaba: DNS talpyklos turinį taip pat galime pamatyti tiesiai iš MS-DOS lango, įvesdami komandą "ipconfig / displaydns“. Tačiau dažniausiai talpykloje yra daug įrašų ir daugeliu atvejų nepraktiška konsultuotis, todėl aš asmeniškai manau, kad daug patogiau ją išmesti į TXT failą.

Kaip išvalyti DNS talpyklą

Jei nerimaujame, kad kas nors gali mus šnipinėti šiuo metodu, visada galime išvalyti DNS talpyklą. Norėdami tai padaryti, tiesiog atidarykite naują MS-DOS langą ir vykdykite komandą "ipconfig / flushdns”.

Apskritai, tiek saugumo, tiek privatumo sumetimais rekomenduojama retkarčiais išvalyti DNS talpyklą. Tačiau tai taip pat gali padėti išspręsti technines problemas, jei puslapis netinkamai įkeliamas arba rodomos DNS klaidos.

Jei esame „Android“ vartotojai, nors ir nematome DNS raiškos talpyklos turinio, galime ją tiesiog ištuštinti išjungus telefoną bent minutei ir vėl įjunkite įrenginį.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found