Kiek gramų sveria 1 GB duomenų? - Laimingas Android

Informacija yra abstrakti sąvoka. Ji neturi masės, kol nepadarys jos fizinio atvaizdo. Pavyzdžiui, jei ant popieriaus lapo pieštuku užrašysime matematinę lygtį arba Don Kichoto pastraipą, dėl jame užfiksuotos informacijos lapo svoris padidės lygiaverčiai prie jo prilipusių grafito dalelių. popierius. Minimalus kiekis, bet juk pamatuojamas.

O kas atsitiks, kai nėra „fizinės“ paramos? Kas nutinka, kai, pavyzdžiui, atsisiunčiame vaizdo įrašą į planšetinį kompiuterį, įdiegiame žaidimą į kompiuterį ar nufotografuojame mobiliuoju telefonu? Ar galėtume nustatyti tikrąjį savo prietaiso svorio padidėjimą? Kiek gramų sveria visi tie megabaitai nuotraukų arba didesnis nei 10 gigabaitų failas, kurį išsaugojome kietajame diske?

Ar duomenys (informacija) gali turėti kiekybiškai įvertinamą fizinį svorį?

Duomenų saugojimo įrenginiai, tokie kaip „flash drives“ arba standieji diskai, naudoti elektronus informacijai užfiksuoti ir įrašyti. Mažiausias informacijos vienetas skaičiavime yra bitas, kurio dvejetainė reikšmė gali būti 0 arba 1.

Na, o norėdami „įrašyti“ tą bitą (0/1) elektroniniame įrenginyje, sistemos naudoja elektronus, naudodamos vieną elektroną, kad įkrautų mažytį tranzistorių, kuris nustatys tos mažos informacijos ląstelės dvejetainę vertę.

Pastaba: tikrasis paaiškinimas yra daug sudėtingesnis, bet jei norite sužinoti daugiau, galite gauti išsamesnės informacijos kitame Vikipedijos įraše.

Todėl lygiai taip pat, kaip ir rašiklio grafitas turi tam tikrą svorį, nesvarbu, koks mažas, elektronai taip pat turi masę, todėl jų perduodama informacija taip pat rodo nedidelį prietaiso, kuriame jie yra, svorio padidėjimą. parduotuvėse.

Koks yra 1 gigabaito duomenų svoris gramais?

Kaip galite įsivaizduoti, elektronai turi nedidelį svorį. Norint pateikti idėją, išsiųsti paprastą 50 KB el. laišką su tekstu, o gal ir atvaizdu, jei mums patinka, reikia apie 8 milijardus elektronų.

Iš pradžių gali atrodyti, kad tai yra daug elektronų, bet jei atsižvelgsime į tai, kad vienas elektronas turi svoris 908 x 10 ^ -30 gramų, tai reiškia, kad el. laiškas nesveria nė vienos kvadrilijonosios gramo dalies. Per maža figūra vizualizuoti? Pabandykime pateikti „makro“ pavyzdį.

Naudodamas Einšteino formulę e = mc², Kalifornijos universiteto kompiuterių mokslininkas profesorius Johnas D. Kubiatowiczius apskaičiavo, kad „Kindle“ užpildymas 4 GB duomenų (šiuo atveju el. knygų) padidina įrenginio svorį 0,000000000000000001 gramo. Arba kitaip, kiekvienas gigabaitas (GB) informacijos jo svoris būtų 0,00000000000000000025 gramai.

Tokia maža figūra, kad net maksimaliai įkraunant to paties „Kindle“ bateriją, įrenginio svoris išauga 100 milijonų kartų daugiau nei užpildžius jį knygomis. Trumpai tariant, kai mūsų mobilusis telefonas, planšetinis kompiuteris ar kompiuteris yra pilnas duomenų, informacijos ir dokumentų, jų svoris didėja, taip, tačiau tai yra toks mažas svoris, kad jis vos pastebimas standartiniais matavimo įrankiais.

Kiek sveria internetas?

Prieš daugelį metų Ericas Schmidtas, buvęs „Google“ generalinis direktorius, apskaičiavo, kad internete yra apie 5 milijonai terabaitų informacijos, o tai prilygtų maždaug 50 gramų svorio. Tai yra, mes galėtume sudėti visas pasaulio nuotraukas, vaizdo įrašus, el. laiškus, dokumentus ir tinklalapius ir jie nesvertų dešimtadalį teniso kamuoliuko svorio. Arba, kaip jie komentuoja šiame labai įdomiame VSauce vaizdo įraše, jo svoris būtų panašus į prinokusios braškės.

Tačiau, remiantis naujausiais tyrimais, 90% visų šiuo metu internete randamų duomenų buvo įkelti per pastaruosius 2 metus, o tai leistų suprasti, kad dabartinis didelio tinklų tinklo svoris būtų labai didesnis. pasiekęs apie 140 gramų skaičių.

Duomenys, kurie bet kuriuo atveju gali skirtis priklausomai nuo skaičiavimo metodų, kuriuos norime naudoti. Jei atsižvelgtume į interneto ryšio pajėgumus, ty duomenis, kurie siunčiami tarp serverių ir klientų, srautą ir kitą informaciją, pagal Cisco Visual Networking Index Initiative (2016 m.), bendra internetu perduodama informacija būtų 2 Zetabaitų per metus, arba kas yra tie patys 2 milijardai terabaitų.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found