Kaip sužinoti, ar APK yra virusų ar kitų kenkėjiškų programų

Saugiausias būdas įdiegti programas „Android“ yra tai padaryti iš „Play“ parduotuvės. „Google“ parduotuvėje yra integruota antivirusinė paslauga „Google Play Protect“, kuri analizuoja bet kokią programą prieš ją įdiegdama ir periodiškai tikrina, ar mūsų įrenginyje nėra galimų grėsmių. Bet kas atsitiks, jei įdiegsime programą naudodami APK paketą?

Didelis pavojus diegti programas naudojant APK diegimo failus yra tas nėra galimybės žinoti, kas yra viduje. Kitaip tariant, negalime garantuoti, kad iš pirmo žvilgsnio juose nėra jokio tipo virusų ar kitų kenkėjiškų programų, nes jie niekuo nesiskiria nuo „sveiko“ APK. Todėl, jei esame įpratę diegti programas iš nežinomų šaltinių ar alternatyvių saugyklų, patartina įdiegti gerą antivirusinę savo Android.

Kaip sužinoti, ar APK faile yra virusų ar kitos rūšies žalingos programinės įrangos

Tačiau jei įprastai programas ir žaidimus diegiame tik iš „Play“ parduotuvės (arba bet kurios kitos patikimos alternatyvios saugyklos), antivirusinės programos įdiegimas mums gali neatlyginti daug.

Tomis konkrečiomis akimirkomis, kai įdiegiame APK ir norime įsitikinti, kad joks virusas neįsiskverbia į mus, geriausia tai padaryti internetinis saugumo nuskaitymas. Tam yra nemokamos analizės paslaugos, tokios kaip „VirusTotal“, kuri naudoja iki 55 antivirusinių ir 59 internetinius aptikimo variklius.

  • Atidarome naršyklę ir patenkame į svetainę VirusTotal.
  • Skyriuje "Failas"Spustelėkite"Pasirinkti failą"Ir pasirinkite APK failą, kurį norime patvirtinti.
  • Tada spustelėkite "Patvirtinkite įkėlimą"Įkelti APK į VirusTotal serverius ir atlikti saugumo analizę.

Automatiškai pamatysime, kaip po truputį rezultatai bus rodomi kiekvienos iš 59 antivirusinių, naudojamų mūsų APK nuskaitymui, ekrane. Taigi, jei sistema neaptiko jokios kenkėjiškos programinės įrangos, pranešimas „Neaptikta„Kiekviename rezultate, kaip matome aukščiau esančioje ekrano kopijoje.

Jei eisime į skirtuką "SantraukaSkirtuke“ matome 59 naudojamų variklių santrauką, taip pat išsamų failo ypatybių sąrašą.Detalės“. Jei viskas tvarkoje, galime pradėti diegti programos APK nebijodami, kad mūsų Android įrenginys gali būti užkrėstas.

Kiti įrankiai APK failams nuskaityti

Be to, yra ir kitų žiniatinklio įrankių, leidžiančių patikrinti bet kokio diegimo iš išorinių šaltinių vientisumą ir saugumą.

Metadefender

Kaip ir „VirusTotal“, Metadefender Tai tinklalapis, kurį galime aplankyti tiesiai iš savo naršyklės. Tai leidžia įkelti APK failus iki 140 MB ir failui analizuoti naudoja kelis antivirusinius variklius. Jei viskas įvyko teisingai, pamatysime tokį pranešimą.

Priešingai, jei antivirusinė programa nustato riziką, kad ir kokia maža ji būtų, pamatysime tokį pranešimą.

NVISIO APK nuskaitymas

Didelis skirtumas NVISIO APK nuskaitymas kalbant apie Metadefender yra tai neturi didžiausio dydžio apribojimo kad failas būtų analizuojamas. Norėdami pradėti nuskaitymą, tereikia pasirinkti failą ir spustelėti „Nuskaityti paketą“. Kai APK bus išanalizuotas, galime paprašyti, kad programa praneštų mums el. paštu arba tiesiogiai pamatytume rezultatą ekrane.

Jei šis įrašas buvo įdomus, skiltyje galite rasti kitų panašių straipsnių Android.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės