„Google Chrome“ yra viena iš labiausiai paplitusių ir naudojamų interneto naršyklių pasaulyje. Tačiau jis jau seniai buvo kritikuojamas dėl jo saugumo ir privatumo trūkumas. Jei dar neradome mus tenkinančios „Chrome“ alternatyvos arba tiesiog norime toliau naudoti šią naršyklę, yra keletas nustatymų, kuriuos galime pakoreguoti, kad patirtume daug pozityvesnę patirtį ir padidintume privatumą.
Šiuo metu „Chrome“ internetinėje „Chrome“ parduotuvėje yra daug plėtinių, kurie padeda naršyti saugiau ir anonimiškiau, nors pačioje naršyklėje jau yra keletas konfigūracijų, kurios gali mums padėti atlikti šią užduotį, nereikia diegti jokių papildomų priedų. Dabar mes kalbame apie nustatymus, kurie pagal numatytuosius nustatymus yra išjungti (žinoma!), Taigi pirmiausia turėsime juos įjungti ir įjungti, jei norime, kad jie veiktų.
Kaip užblokuoti slapukus „Google Chrome“, kad būtų galima naršyti be sekimo
Šiame įraše paaiškinsime, kaip galime blokuoti slapukus naršyklėje „Chrome“. įpirmosios šalies slapukai (tos, kurios naudojamos norint išsaugoti jūsų nuostatas svetainėje), pvz., trečiųjų šalių slapukai (tos, kurios įrašo jūsų veiklą, kai naršote skirtingus puslapius).
Kaip suaktyvinti trečiųjų šalių slapukų blokavimą
2020 m. vasario pradžioje „Chrome“ buvo atnaujinta iki 80 versijos – naujinys, kuriame ji jau pradedama diegti nauja slapukų klasifikavimo ir blokavimo sistema. Sistema, leidžianti vykdyti pirmosios šalies slapukus, tačiau reikalaujanti, kad trečiųjų šalių slapukams būtų taikomi tam tikri reikalavimai, siekiant patikrinti, ar jie naudojami saugiais ryšiais.
„Android“ naršyklės nustatymų meniu galime patikrinti „Chrome“ versijos numerį, įvesdami „Nustatymai -> „Chrome“ informacija“ Ir atnaujinkite programą iš „Play“ parduotuvės, jei taikoma. Kompiuterių naudotojams galime patikrinti ir atnaujinti „Chrome“ versiją, rodydami nustatymų meniu „Pagalba -> Apie Google Chrome”.
„Android“.
„Google“ taip pat nurodė, kad ketina per 2 metus panaikinti trečiųjų šalių slapukus, kad pakeistų juos nauja sistema, tačiau kol kas, jei norime, kad naršyklė neleistų naudoti tokio tipo stebėjimo priemonių, privalome rankiniu būdu atlikite šį reguliavimą:
- Atidarome „Chrome“ programą ir parodome parinkčių meniu (3 taškų piktograma, esanti viršutinėje dešinėje paraštėje).
- Slenkame į "Konfigūracija -> Svetainės konfigūracija -> Slapukai “.
- Mes suaktyviname skirtuką "Blokuoti trečiųjų šalių slapukus”.
Kaip matote, tai nėra meniu, kurį galima rasti plika akimi, nes jis nepatenka į kitus programos privatumo nustatymus.
„Windows“ ir kitose darbalaukio naršyklės versijose
Jei naudojame Google Chrome darbalaukio versiją, slapukų blokavimas įjungiamas panašiai.
- Atidarome naršyklę ir parodome parinkčių meniu (3 taškų piktograma, esanti viršutinėje dešinėje paraštėje).
- Slenkame į "Nustatymai -> Išplėstiniai nustatymai -> Privatumas ir sauga -> Svetainės nustatymai -> Svetainės ir slapukų duomenys”.
- Galiausiai suaktyviname skirtuką "Blokuoti trečiųjų šalių slapukus”.
Kaip užblokuoti pirmosios šalies slapukus
Kaip matėme, iš slapukų nustatymų taip pat turime galimybę išjungti pirmosios šalies slapukus. Tai nėra labai rekomenduojamas veiksmas, nes daugeliu atvejų dėl to mūsų lankomi tinklalapiai gali neveikti įprastai.
Bet kokiu atveju, jei norime įjungti šią parinktį, tereikia eiti į meniu "Svetainės konfigūracija -> Slapukai", Kaip matėme ankstesnėse pastraipose, ir išjunkite"Leisti visoms svetainėms išsaugoti ir skaityti slapukų duomenis”.
Susijęs įrašas: Kaip sukonfigūruoti DNS per HTTPS „Firefox“, „Chrome“ ir „Android“.
Kaip valdyti slapukų valdymą suaktyvinus blokavimą
Suaktyvinus slapukų blokavimą, kai apsilankysime tinklalapyje iš „Chrome“, naršymo juostoje pamatysime slapuko arba „slapuko“ piktogramą. Jei spustelėsime jį, turėsime galimybę pamatyti, kurie slapukai veikia, o kurie ne. Taip pat galime leisti arba blokuoti tam tikrus slapukus individualiai.
- Tame pačiame lange galime leisti vykdyti visus slapukus internete tiesiog spustelėdami mėlyną mygtuką "Paruošta”.
- Jei spustelėsime "Rodyti slapukus ir kitus svetainės duomenisTada pateksime į slapukų valdymo meniu. Čia rasime 2 skirtukus: Leidžiama ir Užblokuota. Pakanka įvesti kiekvieną iš jų, pamatyti visų slapukų sąrašą, taigi, jei norime kurį nors pakeisti, tereikia jį pasirinkti ir spustelėti "Leisti"Arba"Blokuoti”.
Kaip įdomų faktą verta paminėti, kad paspaudę ant kiekvieno šiame meniu pasirodžiusio slapuko, taip pat turėsime galimybę pamatyti, kuriam domenui priklauso slapukas, kada jis buvo sukurtas ir jo galiojimo datą.
Susijęs įrašas: 10 „WhatsApp“ alternatyvų, kurios gerbia jūsų privatumą
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.