Funkcija „Automatinis užbaigimas“. tai įrankis, kuris sutaupo daug laiko. Užmegzkite ryšį su programėlėmis, kurias įdiegėme mobiliajame telefone ir užpildykite formas, įvesdami atitinkamus slaptažodžius su anksčiau paslaugoje saugomais duomenimis, kad įsimintų Google slaptažodžius. Kaip galime jį suaktyvinti „Android“ telefone?
Automatinis formos užpildymas „Android“. veikia per „Google“ slaptažodžių tvarkyklę, nors jis taip pat suderinamas su kitais slaptažodžių valdytojai iš trečiųjų šalių. Deja, tai yra įrankis, kurį galima naudoti tik terminalams su 8.0 ar naujesne Android versija.
Jei turime atnaujintą operacinės sistemos versiją ir pavargome per užmarštį neteisingai įvesti slaptažodžius (nelengva juos visus įsiminti, žinoma), tokiu būdu išmaniajame telefone suaktyviname „Autocomplete“ funkciją.
Kaip įjungti „Automatinio užbaigimo“ paslaugą „Android“, kad būtų galima užpildyti formas ir atsiminti slaptažodžius
Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad automatinio užbaigimo įrankis yra sistemos nustatymuose. Norėdami jį suaktyvinti, atliksime šiuos veiksmus (gali būti nedidelių skirtumų, priklausomai nuo jūsų prekės ženklo ir išmaniojo telefono modelio).
- Mes ketiname "Nustatymai -> Sistema”.
- Spustelėkite "Kalbos ir teksto įvestis”.
- Skiltyje „Teksto įvesties pagalba“ pasirenkame „Automatinio užbaigimo paslauga”.
- Šiame paskutiniame meniu būtinai paliekame "Google”.
Čia taip pat turėsime galimybę pridėti išorinį slaptažodžių tvarkyklę spustelėdami „Pridėti paslaugą“. Šiuo metu palaikomos tik programos Enpass, LastPass, Dashlane, Keeper, ir 1 Slaptažodis.
Kaip išsaugoti prisijungimo duomenis
Dabar, kai aktyvuota automatinio užbaigimo paslauga, pažiūrėkime, kokie yra laukai ir reikšmės, kurias apmąsto šis įrankis.
- Mes ketiname "Nustatymai -> Sistema”.
- Spustelėkite "Kalbos ir teksto įvestis”.
- Mes paspaudžiame krumpliaračio piktograma šalia mygtuko „Paslaugų automatinis užbaigimas“.
Čia galime sukurti „Google“ paskyrą, kurioje naudosime automatinį užbaigimą. Pagal numatytuosius nustatymus sistema paims mūsų pagrindinį el. paštą, naudojamą „Android“ konfigūruoti (Google Play, el. paštas ir kt.).
Jei vis dar neturime susieto el. pašto adreso, spustelėkite „Paskyra“. Tada įvedame el. pašto paskyrą, kurioje norime saugoti visus duomenis ir slaptažodžius.
Be to, čia matysime ir kitus laukus, kuriuose naudojama automatinio užbaigimo funkcija:asmeninė informacija, adresai, mokėjimo būdai ir slaptažodžiai.
Vienas patarimas: patikrinkite šiuos laukus, kad įsitikintumėte, jog visi surinkti duomenys yra teisingi.
Kaip pasinaudoti automatinio užbaigimo funkcija
Kai paslauga suaktyvinta, galime tik ja naudotis. Nuo šio momento, kai užpildome formą arba pirmą kartą prisijungiame prie tinklalapio, paslaugos ar platformos, sistema suteiks mums galimybę išsaugoti kredencialus.
Jei nuspręsime juos išsaugoti, jie bus saugomi mūsų Google paskyroje arba slaptažodžių tvarkytuvėje, kurią naudojame (jei asmeniniams slaptažodžiams tvarkyti naudosime trečiosios šalies programėlę). Taigi, kai kitą kartą pasieksime automatinio užbaigimo paslaugą, ji už mus užpildys atitinkamus laukus.
Kaip pamatyti „prisimintus“ slaptažodžius, kuriuos išsaugojome telefone
Jei, kurį laiką naudoję automatinį užbaigimą, norime sužinoti, kuriuos vartotojus ir slaptažodžius išsaugojome savo mobiliajame telefone (Chrome, Android), tiesiog turime atlikti šiuos veiksmus:
- Mes ketiname "Nustatymai -> Sistema”.
- Spustelėkite "Kalbos ir teksto įvestis”.
- Mes paspaudžiame krumpliaračio piktograma šalia mygtuko „Automatinio užbaigimo paslauga“.
- Spustelėkite "Slaptažodžiai”.
Čia pamatysime visus raktus ir prisijungimus, kuriuos atsimena automatinio užbaigimo paslauga. Iš to paties meniu galime peržiūrėti visus slaptažodžius, nukopijuoti arba ištrinti juos.
Karts nuo karto pereiti šią skiltį neskauda. Tikrai atrasime kokį nors tinklalapį, kuriame nebelankome, arba slaptažodžių ir prisijungimų, kuriuos saugumo sumetimais norėtume įvesti ranka.
Atminkite, kad čia yra visi „Chrome“ ir kitų naršyklių slaptažodžiai, todėl galbūt norėsite apriboti automatinę prieigą prie tam tikrų tinklalapių.
Ar čia taip pat rodomi slaptažodžiai, kuriuos naudoju kompiuteryje?
Tikėtina, kad prieš kelias akimirkas aktyvavote automatinio užbaigimo paslaugą ir jau matote nemažai anksčiau išsaugotų slaptažodžių. Kas vyksta?
Tiesa ta, kad jei stalinio ar nešiojamojo kompiuterio naršyklėje naudojame „Chrome“ su ta pačia „Android“ paskyra, tai normalu. Automatinio užpildymo formos ir slaptažodžiai sinchronizuojami neatsižvelgiant į naudojamą įrenginį (kompiuterį, nešiojamąjį kompiuterį, išmanųjį telefoną, planšetinį kompiuterį ar televizorių).
Tai gana praktiška, nes norint pasiekti svetaines, kuriose anksčiau lankėmės, nereikės dar kartą prisiminti slaptažodžių. Įsivaizduokite, kad užsiregistravote į internetinį programavimo kursą iš savo namų kompiuterio, o dabar lankotės klasėje ir jums reikia sužinoti tam tikrą informaciją apie šį kursą, bet neturite slaptažodžio. Su sinchronizuota automatinio užbaigimo funkcija galime pasiekti neįvesdami jokių duomenų, net jei naršome iš mobiliojo telefono. Kažkas, kas ne kartą išgelbėjo mano odą asmeniškai.
Ką tu manai? Ar reguliariai naudojate automatinį užbaigimą, ar išleidžiate daug tokio tipo paslaugų?
Jei šis straipsnis jums pasirodė naudingas, nedvejodami pažiūrėkite pagal kategoriją Android, kur rasite kitų panašių labai įdomių įrašų.
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.