Šis AI rašo geresnes dainas nei „Nirvana“ ar „Pink Floyd“.

Ar dar reikia turėti sielą, kad kurti geras dainas? Žinoma, daugelis menininkų jums pasakys „taip“, bet tai teiginys, kuris kasdien labiau iškraipomas arba bent jau labiau nutolęs nuo realybės nei bet kada. Bendrovė „TickPick“ išbandė mašinų meninį kūrybiškumą, atlikdama smalsų ir atskleidžiantį eksperimentą.

Pirmas dalykas, kurį jis padarė, buvo paėmė tūkstančiams dainų žodžius iš genius.com svetainės ir perdavė juos 4 dirbtiniams intelektams. teksto generavimo algoritmas, vadinamas GPT-2. Iš čia kiekvienas iš šių intelektų buvo mokomas nuo 5 iki 12 valandų, kad galėtų specializuotis pagal skirtingą muzikos žanrą: roką, popsą, kantri ir hip-hopą / repą. Atsižvelgiant į tai, kad dirbtinis intelektas gali skaityti 186 kartus greičiau nei žmogus, tos keliolika valandų treniruotės yra gana nemažas laiko tarpas.

Įdėjus baterijas, apmąstydamas raidžių stilių ir būdą, kiekvienas AI sukūrė šimtas originalių dainų kiekvienam iš analizuojamų muzikos žanrų. Šiuo metu „TickPick“ susidūrė su 4 įrašais, kuriuos parašė 4 visiškai dirbtiniai atlikėjai: „Rockin 'Robots“, „Young AI“, „Cowboy Computers“ ir „Artificial Pop“. Kitas žingsnis – parodykite tų dainų žodžius kitiems žmonėms ir atlikite apklausą, kad įvertintumėte jų nuomonę. apie šią įdomią meninę medžiagą.

Galbūt jus domina: šis dirbtinis intelektas kuria ir groja death metalą begaliniame „tiesioginiame sraute“

Kūrybiškesni ir emocingesni dainų tekstai nei Adele ar The Beatles

Eksperimento vadovai parodė respondentams 4 dainas, 3 iš jų žinomų atlikėjų, tokių kaip The Beatles ar Pink Floyd, ir 1 dainą, sukurtą vienu iš šių mašinų. Respondentai turėjo nurodyti, kuri daina buvo jų mėgstamiausia, o tada bandyti atspėti, kurią iš jų parašė dirbtinis intelektas.

Rezultatai buvo nuostabūs. 65% atsakė, kad AI sukurti laiškai jie buvo patys kūrybiškiausi. Ir tiesa ta, kad su tokiais tekstais negalime sakyti, kad jiems trūksta priežasties:

Kai debesys išsiskirs ir apreikš dykumoje esantį žmogų už blyškios ryto šviesos, paslaptį tarp durų girdi jį sakant: debesys atskleis, ką aš turiu galvoje.

(Kai debesys išsiskirs, kad parodytų dykumoje esantį vyrą iš blyškios ryto šviesos, durų viduje esanti paslaptis gali išgirsti jį sakant: debesys atskleis, ką turiu omenyje.)

Tada jie buvo paklausti apie emocingiausios dainos, o beveik 40 % nedvejodami pripažino, kad AI tekstai buvo geresni nei Adele, R.E.M. arba Johnny Cash. Kas galėtų jiems prieštarauti? Jie mane jau nugalėjo tokiais žodžiais:

Aš stoviu vienas ir manau, kad geriau būti vienam. Vienišos dienos, aš tiesiog nerandu valios tęsti. Esu tokioje būsenoje ir mano akys rodo, kad mane paėmė.

(Esu vienas ir manau, kad geriau būti vienam. Vienišos dienos, tiesiog nerandu valios tęsti. Esu tokioje būsenoje ir mano akys rodo, kad mane paėmė.) "

Pasirinkimo metu jo mėgstamiausia daina AI nepasisekė, tik 16,9% pasirinko mašinos raidę kaip savo mėgstamiausią. Žmonėms vis dar yra vilties!

Aš turiu savo įrenginį savo Beemer gale. Profesionalus, kai ganoju, esu profesionalas, kai ginčijuosi. 40 stiklinių, aš juokiuosi iš to ***, riaumoju iš to ***.

(Mano Beemer galinėje sėdynėje turiu šaržą. Profesionalus, kai trenkiu tau per veidą, esu profesionalas, kai ginčijuosi. Kubata, juokiuosi iš to šūdo, aš sulaužau dėžutę su tuo šydu * ** *.) "

Sunkiausiai mėgdžiojami žanrai

Eksperimentas taip pat atskleidė, kokius žanrus dirbtinės muzikos kūrėjui sunkiausia įveikti. Respondentams buvo sunku atskirti, kurios buvo pop ir kantri dainos, parašytos dirbtinio intelekto. Kalbant apie roką, daugelis respondentų buvo įsitikinę, kad kai kurias dainas sukūrė AI jie buvo taip emociškai įkrauti, kad juos turėjo parašyti „My Chemical Romance“ arba „Nirvana“..

Dabar, kai kalbama apie hip-hopą, viskas keičiasi, nes tai yra sunkiausiai mašinoms imituojamas žanras. Tai, ką galime suprasti, jei manome, kad repo dainose naudojama sintaksė yra daug sudėtingesnė ir sunkiau interpretuojama šiais mokymosi algoritmais.

Visą informaciją apie šį eksperimentą galime rasti TickPick svetainėje.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found