Kaip aptikti stebėjimo kameras naudojant mobilųjį telefoną – „Happy Android“.

Jei kada nors naudojote Airbnb platformą, norėdami išsinuomoti butą kelioms dienoms, tikrai susimąstėte, ar savininkas jos neįdiegė paslėpta stebėjimo kamera tarp baldų. Idėja nėra toli: remiantis 2019 m. apklausa, kurioje dalyvavo daugiau nei 2000 „Airbnb“ klientų, 1 iš 10 vartotojų savo būstuose rado paslėptų kamerų.

Tiesa ta, kad „Airbnb“ leidžia šeimininkams įrengti apsaugos kameras jie turi iš anksto pranešti apie tai svečiams. Taip pat visiškai draudžiama dėti įrašymo įrenginius privačiose patalpose, pavyzdžiui, miegamuosiuose ir vonios kambariuose. Be to, akivaizdu, kad daugelis namų savininkų nesilaiko reikalavimų. Taigi, ką mes, kaip vartotojai, galime padaryti, kad patikrintume, ar mūsų bute yra kamera?

Kaip nuskaityti „Wi-Fi“ tinklą, ar nėra prijungtų paslėptų kamerų

Daugelis butų ir namų, kurie nuomojami internetu per tokias programas kaip „Airbnb“ ir panašiai, paprastai apima nemokamas wifi ryšys (būtina, jei norite gauti gerų atsiliepimų). Tuo galime pasinaudoti naudodamiesi programa „Fing“, pasiekiama „Android“ ir „iOS“.

Atsisiųskite QR kodą „Fing“ – tinklo skaitytuvo kūrėjas: „Fing“ ribota kaina: nemokama

Su šia nemokama programa galime nuskaityti buto Wi-Fi tinklą ir matyti visus prijungtus įrenginius, įskaitant stebėjimo kameras. Kad triuką būtų lengviau atlikti, rekomenduojama atjungti likusius mobiliuosius telefonus, planšetinius kompiuterius, asmeninius kompiuterius ir kitus įrenginius, kuriuos galėjome tuo metu prijungti.

Norėdami pradėti nuskaitymą, tiesiog spustelėkite mygtuką „Atnaujinti“, esantį viršutiniame dešiniajame ekrano kampe. Prieš pradėdama analizę, programa gali paprašyti mūsų leidimo nustatyti mūsų buvimo vietą. Suteikiame jiems ir judame toliau.

„Fing“ geras dalykas yra tai, kad jis ne tik aptinka visų prie to paties „Wi-Fi“ tinklo prijungtų įrenginių IP ir MAC adresus, bet ir gali nustatyti gamintoją ir net įrenginio tipą (išmanusis telefonas, srautinio perdavimo raktas, maršrutizatorius, žaidimų konsolė ir kt.). Todėl, kai tik turėsime rezultatus, beliks ieškoti visko, kas pavadinta tokių gamintojų kaip „Nest“, „Arlo“, „Wyze“, „Duratech“, „Victure“, „Sricam“, „Supereye“ arba „IP kamera“, „Web kamera“. “ ir panašiai.

Net jei sąraše nerandame identifikuotų kamerų, rekomenduojama suskaičiuoti, kiek įrenginių atrodo prijungti ir pažiūrėti, ar tai atitinka realybę, ar yra „siurprizų svečių“. Jei rasime įtartiną elementą, užsirašysime IP adresą ir pereisime prie kito žingsnio.

Ieškokite atvirų prievadų

Ką mes darysime toliau, tai spustelėkite meniu "Grynasis„Iš Fing ir iš ten pasirinksime parinktį“Raskite atvirus prievadus“. Tai pateksime į naują ekraną, kuriame įvesime „įtartino“ įrenginio IP adresą, kurį ką tik pažymėjome ankstesniame veiksme. Paspaudžiame mėlyną paieškos mygtuką ir laukiame rezultatų.

Kai analizė bus baigta, „Fing“ parodys sąrašą su tame įrenginyje atidarytais prievadais ir jų naudojamomis paslaugomis. Šį kartą teks ieškoti RTSP ir RTMP, kurie yra įprasti vaizdo perdavimo protokolai.

Taip pat bet kuris prievadas, kuriame įjungtos HTTP arba HTTPS paslaugos, leis mums tiesiogiai prieiti prie vaizdo transliacijos iš interneto naršyklės. Norėdami tai padaryti, naršyklės adreso juostoje turime parašyti IP adresą, po kurio yra dvitaškis ir prievado numeris, pvz., "192.160.0.32:80”.

Kaip aptikti paslėptas kameras su naktiniu matymu

Deja, fotoaparatas gali būti neprijungtas prie to paties Wi-Fi tinklo, kurį naudojame. Arba netgi gali būti, kad naudojant Fing gauti rezultatai nepadėjo mums gauti tvirto atsakymo. Tokiu atveju geriausia ieškoti infraraudonųjų spindulių Kambariuose.

Dauguma IP kamerų naudoja infraraudonųjų spindulių vaizdo įrašus su naktiniu matymu. Kažkas, ką galime aptikti naudodami savo išmanųjį telefoną. Kaip? Nors tokio tipo šviestuvai žmogaus akiai nematomi, mobiliosios kameros gali jas atpažinti be didelių problemų.

Galinėse kamerose paprastai yra filtrai, blokuojantys infraraudonųjų spindulių signalus, o tai, laimei, paprastai neįvyksta su priekinėmis kameromis asmenukėms. Patikrinti, ar kuri nors iš mūsų kamerų gali atpažinti infraraudonųjų spindulių šviesą, galime paėmę televizoriaus nuotolinio valdymo pultą, nukreipę jį į mobiliąją kamerą ir paspausdami valdymo mygtuką. Jei fotoaparatas aptinka purpurinę šviesą, puiku.

Iš čia tereikia išjungti visas kambario šviesas, įjungti mobiliąją kamerą ir pabandyti surasti raudoną tašką ekrane. Jei yra paslėpta internetinė kamera, kuri mus įrašinėja, tai matysime be didesnių sunkumų tol, kol gerai iššluosime visus nakvynės kambarius.

Naktinio matymo kameros neturi standartinės konfigūracijos, todėl galime rasti 2,3, 4 arba iki 6 šviesos taškų. Jo spalva taip pat gali skirtis ir būti violetiniais ar net baltais tonais.

Tiesa ta, kad naktinio matymo kameras gana lengva pastebėti.

Nėra universalaus būdo aptikti stebėjimo kameras tokiose vietose kaip nuomojami apartamentai, atostogos ar viešbučiai, tačiau jei savininkai nėra per daug protingi arba nesiima atitinkamų priemonių, galime lengvai jas atpažinti naudodami bet kurį iš šių patarimų ir bent jau. miegok šiek tiek ramiau.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found