Išmaniojo telefono pirkimas gali tapti tikru galvos skausmu. Einame į parduotuvę ir randame funkcijų ir specifikacijų diagramas, kuriose yra daug skaičių. Skaičiai, kurių dažnai negalime susieti su realiu našumu, kurį mums gali pasiūlyti šis telefonas. RAM paprastai yra vienas iš šių komponentų.
Taip pat nemanote, kad esate vieninteliai. Beveik visi mes taip galvojome kuo daugiau RAM, tuo geriau veiks mūsų išmanusis telefonas, nors mums nėra visiškai aišku, kodėl. Ar tikrai taip?
RAM atmintis: kam ji skirta?
Prieš pradedant diskutuoti, ar geriau turėti daugiau ar mažiau RAM, reikėtų pasiaiškinti kas tiksliai yra RAM, ir kokį vaidmenį ji atlieka mobiliojo telefono veikime.
Kai įdiegiame programėlę ar žaidimą, CPU (centrinis procesorius) ir GPU (grafikos procesorius) atlieka visą apdorojimo darbą, bet kokia yra RAM funkcija?
RAM (Random Access Memory, arba laisvosios kreipties atmintis) yra saugojimo įrenginys, daug greičiau skaitant ir rašant informaciją nei kietasis diskas arba vidinis atminties įrenginys.
Kad galėtume įsivaizduoti, kai programa ar žaidimas veikia, visi jo duomenys įkeliami į RAM. Taigi, kol ta programa yra RAM, galime prie jos grįžti beveik akimirksniu, nelaukiant, kol ji vėl bus įkelta iš vidinės atminties. Todėl, yra būtina norint atlikti kelias užduotis išmaniajame telefone ir vienu metu paleisti kelias programas – nereikia laukti kelių sekundžių tarp vieno ir kito veiksmo atlikimo.
Programos ir procesai, kuriuos įkėlėme į RAM, ir toliau bus ten, kol bus laisvos vietos, kol turėsime paleisti naują programą, ir būtina atlaisvinti vietos, kad būtų vietos šiam naujam procesui.
Todėl kuo daugiau RAM turime, vienu metu gali veikti daugiau programų.
RAM atmintis taip pat skirta saugoti visus fone veikiančius procesus, pvz., patikrinti, ar gavome naujų laiškų, o tai, beje, paprastai yra gana naudinga.
Štai ką mūsų mobilusis daro su RAM
Kaip jau minėjome, RAM iš esmės padeda mums toliau vykdyti programas fone, nesulėtinant mobiliojo ryšio. Tačiau, kaip ir dauguma dalykų, reikalas nėra toks paprastas. Tiesa ta, kad operatyvioji atmintis jau naudojama, dar prieš pradedant veikti Android, kai įjungiame telefoną.
Paprasčiau tariant, tai mūsų telefonas daro su įrenginio RAM.
- Branduolio erdvė: Android telefonų branduolys labai panašus į Linux. Branduolys saugomas specialiame suspaustame faile, kuris ištraukiamas tiesiai į RAM, kai įjungiame mobilųjį.
- Virtuali failų saugykla: Sistemos „medyje“ yra keletas aplankų ir failų, kurie nėra visiškai „tikrieji“. Tai yra tam tikri pseudo failai, kurie generuojami paleidžiant ir saugo tam tikrą informaciją, pvz., baterijos naudojimą ar procesoriaus greitį. „Android“ šie failai išsaugomi aplanke / proc, kuris ramiai gyvena mūsų mobiliojo telefono RAM.
- IMEI ir radijo dažnio nustatymai: IMEI duomenys ir telefono radijo dažnio nustatymai saugomi NVRAM (nekintamoje atmintyje, kuri neištrinama, kai išjungiame telefoną). Bet kai įjungiame telefoną, šie duomenys perkeliami į RAM, kad būtų galima pradėti veikti modemą.
- GPU: Kad GPU veiktų, reikia atminties ir kad galėtume kažką matyti ekrane. Tai vadinama VRAM, bet, deja, šiandieniniai išmanieji telefonai neturi tam skirto įrenginio. Todėl jie naudoja RAM atmintį.
Kai visi šie duomenys bus įkelti ir mobilusis telefonas bus paleistas, likusi laisvos vietos RAM dalis bus skirta mūsų programoms ir žaidimams veikti.
Nesustabdomas RAM augimas
Įdomus faktas: pirmasis „Android“ mobilusis telefonas – „HTC Dream of 2008“ jame buvo tik 128 MB RAM, ir pirmasis iPhone, taip pat įtrauktas 128 MB RAM.
Nuo tada kilimas buvo eksponentinis, o šiandien jau randame tokius mobiliuosius telefonus kaip „Vivo XPlay 7“ ir „Oppo FInd X“, abu su 10 GB RAM. Panašu, kad telefonas su 6 GB RAM ar net 8 GB kitų hiperraumeninių, tokių kaip „One Plus 5T“, jiems atrodytų mažai.
Šie prekių ženklai mums parduoda tai, kad tai išmanieji telefonai, galintys atlikti galingesnį daugiafunkcinį darbą ir išlaikyti daugiau programų fone nei kiti mobilieji telefonai, kurių talpa mažesnė.
Trūkumai, kai mobiliajame telefone yra per daug RAM
Tačiau neapgaukime savęs, nes ne viskas yra privalumai. Turėdami daugiau RAM nei reikia, taip pat gali pakenkti mūsų mobiliajam telefonui. Kodėl?
Kuo daugiau RAM įdėsite į mobilųjį telefoną, tuo daugiau energijos jis sunaudos, vadinasi, greičiau išsikraus ir baterija. Taip yra todėl, kad RAM sunaudoja tiek pat energijos, nesvarbu, ar pilna, ar tuščia.
Trumpai tariant, jei turėsime daugiau RAM nei sunaudojame, be reikalo eikvosime akumuliatorių.
Be to, jei į RAM atmintį įkelsime daug programėlių, jos ir toliau veiks fone, todėl CPU dirbs per daug. Tai taip pat reikš papildomų baterijos sąnaudų.
Ten dirbame sunkiai, kaip ir turi būti!O kaip su iPhone? Kodėl tavo atmintis tokia silpna?
Atsižvelgiant į tai, atrodo logiška, kad kiti gamintojai, pavyzdžiui, „Apple“, RAM padidėjimą renkasi atsargiai. Per metus „iPhone“ visada buvo montuojama mažesnė RAM, nuo 2 iki 4 GB – pavyzdžiui, „iPhone 7“ turi tik 2 GB RAM. Žymus skirtumas nuo kitų flagmanų, veikiančių su „Android“.
„Apple“ pasiekė tuos pačius rezultatus turėdama mažiau RAM, ir tai turime vertinti. Svarbiausia yra tai, kaip abi operacinės sistemos, tiek Android, tiek iOS, valdo terminalo atmintį.
„Android“ atveju atminties valdymas atliekamas naudojant „šiukšlių surinkimo“ sistemą, o „iOS“ naudoja atskaitos sistemą. Jei paieškosime internete, pamatysime, kad kyla sunkių ginčų, kuri iš 2 sistemų geresnė, tačiau atrodo, kad ją visi daugiau ar mažiau atpažįsta nei „Android“ šiukšlių surinkimo sistemą. reikia daugiau atminties, kad būtų išvengta veikimo trikdžių.
Kuo daugiau laisvos ir nenaudojamos RAM, tuo blogiau
Klaidinga manyti, kad daugiau laisvos atminties telefone yra gero veikimo rodiklis. Ypač kai kalbame apie išmanųjį telefoną.
Kasdien mano mobiliojo telefono RAM sunaudojama vidutiniškai 61 proc.Mobilieji telefonai buvo sukurti taip, kad sunaudotų kuo daugiau atminties, o turint laisvą operatyviąją atmintį įrenginys nedirbs greičiau ir nenaudos mažiau baterijos. Kaip jau minėjome, RAM sunaudoja tiek pat energijos, nesvarbu, ar joje yra duomenų, ar ne.
Taip pat galime pasiekti priešingą efektą, jei bandysime atlaisvinti RAM vietos. Tai reiškia, kad kai iš naujo atidarysime tą programą, turėsime dar kartą paleisti atminties įkėlimo operaciją, o tai sunaudoja daug baterijos.
Atmintis parduodama ir yra pigi
Galų gale visi aišku, kad sakymas, kad mobilusis telefonas turi galingesnę RAM nei kiti, yra komercinis veiksnys, ir tai mums puikiai padeda parduoti mobilųjį telefoną. Be to, tai yra vienas pigiausių komponentų, jei lyginame jį su kitais techninės įrangos objektais. Todėl logiška, kad gamintojai bando „parduoti mums dviratį“, įtraukdami daugiau RAM į savo flagmanus.
Išmaniajam telefonui reikalingos RAM kiekis priklausys nuo to, kaip mes jį naudojame, tačiau akivaizdu, kad tai nebėra ta problema, kuri buvo prieš kurį laiką. Gali būti, kad žaidėjai ir reikliausi vartotojai – vaizdo montažas ir panašiai – pastebės skirtumą su 6GB ar didesniu mobiliuoju telefonu. Bet kokiu atveju, daugumai vartotojų, turinčių 4 GB, šiuo metu turime daugiau nei pakankamai. Iš ten – perteklius, galintis net atsigręžti prieš mus.
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.