Kaip naudotis „Android“ be „Google“ programų ir paslaugų – „Happy Android“.

Visada buvo susirūpinta dėl didelio kiekio informacijos, kurią „Google“ renka apie mus. Viena vertus, tai turi ir gerąją pusę, nes dėl to programos rodo mums itin suasmenintą informaciją, tačiau klesti ir tamsioji pusė, ir mes nežinome, kiek apie tai kalbama. mūsų asmens duomenų saugumą.

Ar galime naudoti „Android“ įrenginį be „Google“ programų?

Jei norime atsiriboti nuo Google, turime atsižvelgti į keletą veiksnių. „Big G“ įmonė yra integruota į visas mūsų gyvenimo sritis internete: naudojame jos paieškos variklį norėdami gauti informacijos internete, žiūrime vaizdo įrašus „YouTube“, naršome naudodami „Chrome“, jos žemėlapius naudojame vairuodami ir judėdami, ir negalime pamiršti apie jūsų virtualų asistentą.

Ar galima gyventi be viso šito? Na, tiesa yra taip, bet nuo pat pradžių tai nėra taip paprasta, kaip atrodo (ypač jei turite Android mobilųjį telefoną). Toliau apžvelkime visi pakeitimai, kuriuos turime atlikti „Android“ terminale veikti be jokių „Google Play“ programų ir paslaugų.

1- Įdiekite pasirinktinį ROM

Vienas iš svarbiausių žingsnių norint atsikratyti amžino Google žvilgsnio – įdiegti pasirinktinį ROM. Tokiu būdu pakeisime „Android“ versiją, kuri mūsų telefone yra pagal numatytuosius nustatymus, labiau pritaikoma versija, kurioje turėsime daugiau galimybių valdyti sistemoje iš anksto įdiegtas programas ir paslaugas.

Dauguma pasirinktinių ROM yra pagrįsti AOSP („Android Open Source Project“), bet jos nėra iš anksto įdiegtos su jokiomis patentuotomis „Google“ paslaugomis kuriuos matome daugumoje „Android“ įrenginių, įskaitant „Google Play“ parduotuvę.

Dabar, norint įdiegti pasirinktinį ROM, reikia atrakinti mūsų telefono įkrovos įkroviklį, įdiegti naują tinkintą atkūrimą ir suaktyvinti su įrenginiu suderinamą ROM. Geras pasirinkimas šiuo atžvilgiu yra „Lineage OS“ (populiaraus „CyanogenMod“ įpėdinis), kuris dėl aukšto saugumo ir privatumo yra laikomas vienu geriausių pasirinktinių „Android“ ROM.

2. Įdiekite „MicroG“ vietoj „Google Apps“ („Gapps“)

Kaip jau minėjome, AOSP ROM neapima pagrindinių „Google“ programų ir paslaugų, nors dėl to mes šiek tiek išeiname iš žaidimo, nes daugelis trečiųjų šalių programų sąveikauja ir naudoja šiuos esminius komponentus. tinkamai veikti.

Vienas iš būdų užtikrinti, kad mūsų telefonas ir toliau veiktų nesinaudojant „Google“ paslaugomis, yra įdiegti MicroG. Jis yra atsakingas už visų tų pagrindinių paslaugų teikimą, bet neperžengdamas „Google“ filtro.

3- Pakeiskite „Google Play“ parduotuvę alternatyvia programų parduotuve

„Google“ programų parduotuvė yra vienas iš sunkiausių įrankių, kuriuos reikia atidėti: čia yra visos programos, kurias įdiegiame „Android“. Laimei, be keleto gana įdomių alternatyvių programų saugyklų, galime apeiti „Google Play“ parduotuvę naudodami Aurora parduotuvė.

„Aurora“ saugykla siūlo tas pačias programas ir naujinimus, kuriuos rastume „Play“ parduotuvėje, nors turėsime juos įdiegti ranka naudodami APK failus. Tai nėra taip greita, kaip paspausti mygtuką „Įdiegti“ ir viskas, tačiau tai leidžia mums įdiegti bet kurią programą nenaudojant „Google“ paskyros ar su ja susijusių paslaugų.

Kitas puikus pranašumas yra tai, kad jei turime root teises, Aurora gali automatiškai atnaujinti visas programas ir netgi leidžia pašalinti sistemos programas! Jei pagalvotume šaltai, tai vis tiek yra nedidelė kaina, norint išsivaduoti iš „Google“ pančių.

4- Pakeiskite „Google Chrome“ į „Brave“.

Būtų nenaudinga įdiegti pasirinktinį ROM, „MicroG“ ir alternatyvią programų saugyklą, jei naršydami internete naudotume „Chrome“. Šia prasme svarbu, kad „Google“ naršyklę pakeistume kita, kuri yra griežtesnė privatumo ir asmens duomenų saugumo požiūriu.

Gera alternatyva yra „Brave“ – naršyklė su daugybe į privatumą orientuotų funkcijų. Šifruotas duomenų srautas, scenarijų blokavimas, slapukų blokavimas ir daug daugiau. Jis taip pat greitas, kaip ir kai kurie kiti. Čia yra sąrašas su geriausios naršyklės, užtikrinančios privatumą „Android“..

Atsisiųskite QR kodo „Brave“ naršyklę: greita, saugi ir privati ​​naršyklė Kūrėjas: „Brave“ programinė įranga Kaina: Nemokama

Atsisiųskite „Brave“ APK

5- Pakeiskite „DuckDuckGo“ „Google“ paieškos variklį

Jei norime atsiriboti nuo „Google“ ekosistemos, neturime kito pasirinkimo, kaip tik nustoti „googlinti“ dalykų jūsų paieškos sistemoje. Tam galime kreiptis į „DuckDuckGo“ – paieškos variklį, kuris suteikia mums tas pačias funkcijas kaip ir „Google“ paieškos variklis, tačiau suteikia papildomą privatumo lygį. Tai padės mums atsikratyti suasmenintų skelbimų, pagrįstų, be kita ko, paieškos istorija.

Prisijunkite prie „DuckDuckGo“.

6- Pakeiskite „Android“ pranešimus signalu

Numatytoji programa, skirta SMS žinutėms siųsti „Android“ su standartiniu „Google“ programų paketu („Gapps“), yra programa „Žinutės“. Todėl, jei norime atidėti Google savo įrenginyje, turėsime rasti įmanomą alternatyvą SMS žinutėms siųsti.

Viena geriausių alternatyvų šiuo metu yra „Signal“ programėlė, leidžianti ne tik kalbėtis, bet ir siųsti SMS/MMS žinutes iš šifruotos pranešimų platformos.

Atsisiųsti QR kodo signalą – privačių pranešimų kūrėjas: Signal Foundation Kaina: Nemokama

Atsisiųskite signalą į APK

7- Pakeiskite „Google“ žemėlapius „OpenStreetMap“.

„Google Maps“ siūlo tikrai naudingą paslaugą vairuotojams ir padeda mums nustatyti geriausius maršrutus keliaujant automobiliu bei, be kita ko, sužinoti, ar tam tikroje vietovėje yra daug eismo.

Laimei, Google Maps galime atsikratyti apsilankę OpenStreetMap – atvirojo kodo įrankyje, paremtame MAPS.ME projektu, su kuriuo galime gauti atnaujintą žemėlapio informaciją, neprisijungus pasiekiamos navigacijos ir vietinio eismo duomenis bei kitas įdomias funkcijas.

Atsisiųskite OsmAnd QR kodą – Žemėlapiai ir navigacija neprisijungus Kūrėjas: OsmAnd Kaina: Nemokamas

Atsisiųskite OsmAnd į APK

8- Pakeiskite „Google“ diską „Dropbox“.

Tiesa ta, kad sunku rekomenduoti produktą, kuris taip glaudžiai susijęs su „Microsoft“, kaip alternatyvą „Google“ produktui, bet toks yra gyvenimas. Nepaisant to, „Dropbox“ ypatingą dėmesį skiria vartotojų informacijos saugumui ir privatumui, todėl jei ieškome įrankio failams saugoti debesyje, tai yra vienas iš priimtiniausių variantų, kiek įmanoma (žinoma, jei norite Norėdami apsaugoti savo duomenis 100%, visada bus geriau nieko nesaugoti internete).

Atsisiųskite QR kodą Dropbox: Cloud Storage Kūrėjas: Dropbox, Inc. Kaina: Nemokama

Atsisiųskite „Dropbox“ į APK

9- Pakeiskite Gmail į ProtonMail

El. paštas yra dar vienas iš tų pagrindinių įrankių bet kuriame „Android“ įrenginyje, vertas druskos. Čia mes rekomenduotume įdiegti el. pašto programą, tokią kaip „Proton Mail“, kuri turi nuo galo iki galo PGP šifravimas, o tai reiškia, kad el. laišką gali skaityti tik siuntėjas ir gavėjas, taip pat kitos įdomios funkcijos, pavyzdžiui, savaime naikinami el. Kitų galingų Gmail alternatyvų rasite adresu ŠIS KITAS ĮRAŠAS.

10- Pakeiskite „Google“ klaviatūrą „AnySoftKeyboard“.

Dar viena iš tų esminių paslaugų yra klaviatūra, ir, kaip galite įsivaizduoti, „Android“ standartinė įranga yra „GBoard“, „Google“ klaviatūra. Priemonė, prie kurios jau esame pripratę ir kurią nelengva atidėti į šalį.

Tačiau šiandien vis dar yra ir kitų tikrai galingų Android klaviatūrų, pvz AnySoftKeyboard, atvirojo kodo klaviatūra su kelių kalbų palaikymu, inkognito režimu, jaustukais ir įvairiomis tinkinimo temomis. Taip pat galite rasti kitų alternatyvių klaviatūrų įraše "Geriausios „Android“ klaviatūros”.

Atsisiųskite QR kodą AnySoftKeyboard Kūrėjas: Menny Even Danan Kaina: Nemokama

Atsisiųskite „AnySoftKeyboard“ į APK

Be visų šių ką tik paminėtų pakeitimų, taip pat turėsime atsisakyti senų papročių, tokių kaip Youtube kaip pramogų platforma (galime pereiti per „Twitch“ arba „DailyMotion“, nors pasiūlymas nėra įvairus), ir atmesti tokių programų kaip „Google“ nuotraukos (Galime įdiegti „Amazon Photos“, nors galų gale pakeistume vieną didelę korporaciją kita) su kitomis neprisijungus pasiekiamomis galerijos programomis, pvz. Paprasta galerija norėdami saugiai išsaugoti nuotraukas vidinėje įrenginio atmintyje.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found