Visi išmanieji telefonai yra gana ištikimas jų savininkų atspindys. Saugome daug asmeninių nuotraukų, vaizdo įrašų, dokumentų ir kt. mobiliajame telefone, bet taip pat naudojame pirkdami „Amazon“, pasitikrindami banko likutį ar komentuodami socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip „Facebook“ ar „Twitter“. Ar yra koks nors būdas apsaugoti prieigą prie visų šių programų ir dokumentų?
Akivaizdu, kad „Android“ siūlo mums PIN kodą arba šabloną, kad niekas negalėtų iš karto atrakinti mūsų įrenginio, tačiau dažnai to nepakanka. Šiandien pamatysime kaip užrakinti programas ir failus slaptažodžiu, pasirinktinai ir individualiai, kad padidintume mūsų jautriausių duomenų saugumą.
Kaip blokuoti prieigą prie programų, vaizdų ir vaizdo įrašų naudojant slaptažodį, šabloną arba pirštų atspaudus „Android“.
Android vis dar nesuteikia galimybės apsaugoti prieigos prie programėlių atskirai, todėl jei norime labiau kontroliuoti savo telefono ar planšetinio kompiuterio turinį, mums reikės trečiosios šalies programėlės.
Šioje pamokoje naudosime programą „Užrakinti“, dar žinomą kaip Applock. Jo nemokama versija puikiai tiks tam, ką norime padaryti, ji yra labai išbaigta, o sistemoje „Google Play“ ji taip pat turi tikrai teigiamą 4,4 žvaigždutės įvertinimą (beje, daugiau nei 100 mln. atsisiuntimų).
Atsisiųsti QR kodo užraktą (AppLock) Kūrėjas: DoMobile Lab Kaina: NemokamaProgramų ir nustatymų apsauga slaptažodžiu naudojant „AppLock“.
Įdiegę „Applock“, pirmas dalykas, kurį turėsime padaryti, yra atlikti pradinę konfigūraciją. Programa paprašys mūsų suteikti jai leidimus ir sukonfigūruoti atrakinimo šabloną.
Kai atliksime šį pirmąjį veiksmą, pateksime į bendrųjų nustatymų ekraną. Tai vieta, iš kurios galime valdyti prieigą prie programų ir įvairių mūsų telefono skyrių.
Pavyzdžiui, jei norime apsaugoti fotoaparato arba „Google“ nuotraukų programą slaptažodžiu, kad niekas nematytų vaizdų, kuriuos darome mobiliuoju telefonu, atlikite šiuos veiksmus:
- Nuo "Privatumas", mes einame į skyrių "bendras"Ir mes ieškome programos, kurią norime užblokuoti. Šiuo atveju fotoaparato programa arba „Google“ nuotraukų programa.
- Pamatysime, kad šalia programos atsiras atidaryta spynelė. Tiesiog spustelėjame jį, priimame patvirtinimo pranešimą ir patikriname, ar pakabinama spyna dabar uždaryta.
Nuo šio momento, kai kas nors nori pamatyti mūsų nuotraukas, turėsite įvesti anksčiau nustatytą slaptažodį arba atrakinimo šabloną mes, „Applock“. Priešingu atveju programa nebus atidaryta.
„Google“ nuotraukų programa apsaugota atrakinimo šablonu.Tą patį galime padaryti ir su kitomis programomis, tokiomis kaip Facebook, Twitter, banko programėlė ar bet kuri kita programėlė, kurią įdiegėme terminale.
Skirtukas „Privatumas“ taip pat leidžia valdyti prieigą prie kitų mūsų mobiliojo telefono nustatymų, tokie svarbūs kaip šie:
- Google Play parduotuvė: neleidžia įdiegti arba pašalinti programų.
- Nustatymai: neleidžia pašalinti arba uždaryti programos.
- Sistemos vartotojo sąsaja: neleidžia matyti neseniai naudotų programų.
- Privatus pranešimas: apsaugokite pranešimus nuo užblokuotų programų.
Ką daryti, jei vietoj šablono norėtume naudoti slaptažodį arba atrakinimą piršto atspaudu?
Įrankis taip pat leidžia be šablono naudoti kitus saugos metodus, pvz., skaitmeninio slaptažodžio naudojimą:
- Eikime į skirtuką "Apsaugoti"Ir spustelėkite"Atrakinti nustatymus”.
- Spustelėkite "Slaptažodis -> Keisti slaptažodį”.
- Mes nustatome skaitmeninį atrakinimo slaptažodį.
Tiesa ta, kad jį gana paprasta konfigūruoti ir siūlomi papildomi nustatymai, pavyzdžiui, galimybė pridėti slaptažodžio priminimą, arba suaktyvinti atsitiktinę skaičių klaviatūrą kad padidintumėte saugumą įdėdami Slaptažodis.
Jei taip pat norime suaktyvinti pirštų atspaudų užraktą, turime jį suaktyvinti tik iš "Apsaugoti -> Atrakinimas pirštu antspaudu”.
Kaip slaptažodžiu apsaugoti nuotraukas ir vaizdo įrašus atskirai
Gali būti ir taip, kad mes tik norime paslėpti tam tikras labai konkrečias nuotraukas ar vaizdo įrašusir kad likęs daugialypės terpės turinys liktų pasiekiamas. Taip pat galime tai padaryti taip:
- Eikime į skirtuką "Privatumas"Ir spustelėkite žalią mygtuką, pavadintą"Skliautas”.
- Čia pamatysime 2 skyrius: vieną nuotraukoms ir kitą vaizdo įrašams. Pavyzdžiui, jei norime paslėpti nuotrauką, spustelėkite pridėjimo mygtuką (esantį apačioje dešinėje) ir iš galerijos pasirinkite mus dominančią nuotrauką.
- Pasirinkę vaizdą, spustelėkite spynos piktogramą.
- Pamatysime pranešimą, kuriame prašoma patvirtinimo, kad vaizdas būtų perkeltas į saugyklą. Mes sutinkame.
- Tą patį procesą kartojame su visais vaizdais ir vaizdo įrašais, kuriuos norime paslėpti.
Taip apsaugotos nuotraukos ir vaizdo įrašai bus pasiekiami tik iš saugyklos. Jei eisime į savo vaizdų galeriją ar bet kurią kitą nuotraukų programą, vaizdai tiesiog nebus rodomi. Tarsi jų nebūtų.
Jei vėliau norime, kad jie vėl būtų matomi, tereikia įeiti į saugyklą, pasirinkti vaizdą, jį atidaryti ir spustelėti atrakinimo spyną.
Kaip blokuoti kitų tipų failus, pvz., PDF, Word dokumentus, Excel lapus ...
Tuo atveju, jei norime apsaugoti slaptažodžiu kitų tipų dokumentus (doc, xls, pdf ar bet kuriuos kitus), viskas šiek tiek sudėtinga, nes negalime jų blokuoti atskirai. Ką mes turėsime padaryti, tai apsaugoti slaptažodžiu bet kurią programą, galinčią atidaryti tokius failus.
Pavyzdžiui, jei norime užblokuoti prieigą prie PDF, turėsime užblokuoti prieigą prie Adobe Reader (arba bet kurio kito PDF skaitytuvo, kurį įdiegėme įrenginyje).
Slapta kamera: privatus naršymas ir slaptas paskyros valdymas socialiniuose tinkluose
Kitas įdomus įrankis, kurį siūlo „Applock“. inkognito naršyklė, kurį galime pasiekti iš skirtuko "Privatumas -> slaptas fotoaparatas“. Tai paprasta naršyklė, tačiau tiesa ta, kad ji veikia gana gerai.
Slaptoje kameroje taip pat randame kitą įrankį, vadinamą „privačiu SNS“. Iš čia mes galime prisijunkite prie socialinių tinklų, tokių kaip Twitter, Facebook, Google+ ar Linkedin su slapta paskyra, nepalikdamas jokių pėdsakų telefone.
Tai gali būti naudinga, jei valdome daugiau nei vieną „Twitter“ paskyrą ir panašiai, bet jei norime tik naudoti kelias paskyras vienu metu, geriausia įdiegti Lygiagreti erdvė (geriausia kelių paskyrų valdymo programa „Android“). Bet kuriuo atveju jis yra ir gali būti naudingas, jei esame prieštaringai vertinamos paskyros bendruomenės valdytojai ir norime ją laikyti paslaptyje.
Be šių funkcijų, „AppLock“ siūlo daugiau funkcijų ir apskritai, tiesa ta, kad ji yra praktiškiausia, jei norime padidinti tam tikrų dokumentų ar jautrių skyrių, kuriuos galėjome išsaugoti „Android“ telefone ar planšetiniame kompiuteryje, saugumą ir privatumą. Programa taip pat turi aukščiausios kokybės versiją su daugiau funkcijų, tačiau nemokamos versijos yra daugiau nei pakankamai daugumai mirtingųjų. Labai rekomenduojama priemonė.
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.