Kaip sukurti tikrai sudėtingą slaptažodį, kurį būtų galima nulaužti

Per beveik 10 metų, kai teikiu techninę pagalbą didelėms įmonėms, mačiau praktiškai visko. Jei man kas nors paaiškėjo – be daugelio kitų dalykų – tai žmonės nelabai moka jūsų slaptažodžių stiprumas. Negana to, jei priversite juos pakeisti paskyros slaptažodį į saugesnį, tikėtina, kad kai kurios „laisvosios dvasios“ retkarčiais jus pavėdins.

Saugumas internete yra būtinas, o geras slaptažodis yra pagrindinė kliūtis, skirianti vagis nuo mūsų programų, parduotuvių ir svetainių internete. Taigi šiandien pažvelgsime į keletą rekomendacijų sukurti tikrai stiprų slaptažodį mūsų internetinėms paskyroms.

5 patarimai, kaip sukurti tvirtą slaptažodį, kurį lengva įsiminti, bet sunku nulaužti

Pirmas dalykas, kurį turime turėti omenyje, yra tai, kad joks slaptažodis nėra apsaugotas nuo įsilaužimo. Kad ir koks sudėtingas tai būtų, visada galime tapti didžiulio duomenų vagystės aukomis ir būti visiškai atskleistos. Todėl visada turime pridėti dar vieną saugumo ir periodiškai keiskite slaptažodį kas 3 mėnesius arba bent 1 kartą per metus.

Stiprus slaptažodis turi būti bent 12 simbolių ilgio

Kad slaptažodis būtų laikomas saugiu, jį turi sudaryti bent 12 simbolių. Be to, jis turi apimti abu didžiosios raidės, pvz., mažosios raidės, skaičiai ir simboliai. Kai kurie saugumo ekspertai netgi rekomenduoja skaičių padidinti iki 15 simbolių, kur skaičiavimo jėgos turi būti tikrai galingos, kad įveiktų jo sudėtingumą.

Venkite akivaizdžių dalykų

Naudojant giminaičių vardus, mūsų gimimo datą, slaptažodžių tipą „password“ arba „password“, akivaizdu, kad turime vengti bet kokia kaina. Norėdami tai suprasti, tereikia pamatyti 25 praėjusiais metais dažniausiai naudojamų slaptažodžių sąrašą.

Bet taip pat nuspėjami raidžių ir skaičių pokyčiai kaip pakeisti raidę "E" į "3", "o" - "0" ir panašiai. Tai yra kažkas, ką įsilaužėliai visada žino ir nėra ypač sunku nulaužti.

Kitas dalykas, kurio reikia vengti, yra superherojų, futbolo komandų ir žinomų ar populiarių žmonių vardai. Jie yra vieni iš dažniausiai naudojamų ir todėl labai nuspėjami. „Betmenas“, „Songoku“, „Manchester“, „RealMadrid“ arba „Metallica“ yra keletas žodžių, kurių niekada neturėtume naudoti kaip slaptažodžio.

Apima įvairius simbolius

Geras būdas pradėti kurti stiprų slaptažodį yra įtraukti bent 2 simbolius. Šiuo paprastu gestu žymiai padidinsime prieigos kodo sudėtingumą.

Pavyzdžiui, jei naudojame slaptažodį „Butleris„Galime jį sustiprinti pakeisdami į“Butleris“. Jei taip pat pridėsime didžiąsias raides ir skaičius, kaip nurodyta "m # aYord9 * Mo0“, Turėsime tvirtą ir vientisą raktą.

Sukurkite sudėtingus slaptažodžius iš lengvai įsimenamų frazių

Kitas gana šaunus triukas yra atsisakyti žodžių ir kurti iš lengvai įsimenamų frazių. Pavyzdžiui, epinė frazė iš mėgstamo filmo, populiari daina ar posakis. Pavyzdžiui:

Paukštis rankoje vertas dviejų krūme

Jei sugautume kiekvieno sakinio žodžio pirmoji raidė, gausime "Mvpemqcv". Iš čia tereikia pridėti keletą simbolių ir skaičių ir turėsime saugų slaptažodį, taip pat atpažįstamą kaip „Mvpemqcv # 2019“.

Naudokite raidę „Ñ“

Viena iš ispanų kalbos privalumų yra ta, kad ji turi labai mažai vartojamą raidę likusiame pasaulyje: „ñ“. Tai nėra būtina, bet užtikrina papildomą saugumo lygį, kai susiduria su galimais tarptautiniais užpuolikais. Privalumas, kurį galime derinti su patarimais, nurodytais ankstesniuose punktuose.

Išvados

Stiprus slaptažodis yra tas tik mes galime prisiminti. Dėl tos pačios priežasties taip pat rekomenduojama vengti tikrinti jų saugumą įeinant į tokias svetaines kaip Kiek saugu mano slaptažodis?. Jie gali būti geras įrankis seniems slaptažodžiams įvertinti, tačiau niekada neturėtume jų naudoti su aktyviais raktais.

Taip pat rekomenduojama nenaudokite to paties slaptažodžio daugiau nei vienai paskyrai, nes vagystės atveju žala gali būti eksponentinė. Galiausiai nepamirškite nepalikti užrašytų slaptažodžių matomose vietose šalia kompiuterio ir, jei įmanoma, visada saugokite skaitmeninę kopiją saugiai laikomame laikmenoje.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found