The „Chromebook“ įrenginiai Pastaraisiais metais jie įgijo didžiulį populiarumą. Nors kai kurie mano, kad tai tik versija, turinti mažiau galimybių nei nešiojamasis kompiuteris su „Windows“ ar „MacOS“, daugeliui tai yra ideali priemonė naudoti švietimo ir biuro aplinkoje. Šiandienos įraše apžvelgsime, kaip nešiojamąjį kompiuterį (arba bet kurį kitą namuose esantį kompiuterį) paversti visiškai funkcionaliu „Chromebook“. Eime ten!
Kas tiksliai yra „Chomebook“?
Prieš leidžiantis į nuotykius, jei apie tokio tipo įrenginius girdime pirmą kartą, būtų įdomu išsiaiškinti, kuo „Chromebook“ skiriasi nuo asmeninio ar nešiojamojo kompiuterio nuo viso gyvenimo.
Iš esmės tai yra nešiojamas kompiuteris, kurį valdo ne „Windows“ ar „MacOS“. „Chrome“ OS, operacinė sistema, kurią „Google“ sukūrė specialiai tokio tipo įrenginiams. Lengva sistema sukurta naudojant „Chrome“ naršyklę ir žiniatinklio programas.
Skirtingai nei „Microsoft“ ir „Apple“ aplinkose, „Chrome“ OS neleidžia diegti trečiųjų šalių programėlių, o tai reiškia, kad viskas, ką norime įdiegti, turės būti per „Google Play“ parduotuvę. Dėl to turėsime ne tokį „įvairiapusį“ kompiuterį plačiąja šio žodžio prasme, bet taip pat mažiau tikėtina, kad jį užkrės tipiški virusai ir kenkėjiškos programos, kurios kankina daugumą kompiuterių. Todėl jis idealiai tinka studijoms, naudojimui verslo aplinkai arba tiesiog jais naudojasi žmonės, kurie apskritai nelabai išmano technologijas. Be to, kadangi jis yra labai lengvas, taip pat puiku suteikti naujos gyvybės tam senam nešiojamam kompiuteriui, kurį ilgą laiką saugojome spintoje.
„Windows“ nešiojamojo ar asmeninio kompiuterio pavertimas „Chromebook“ kompiuteriu naudojant „CloudReady“.
„Chrome“ OS nėra atvirojo kodo, o tai reiškia, kad ji pasiekiama tik oficialiuose „Chromebook“ įrenginiuose. Todėl negalime paimti nešiojamojo kompiuterio ir įdiegti „Chrome“ OS, kaip tai darytume su „Windows“, „Linux“ ar „MacOS“. Nepaisant to, „Chromium“ OS Taip, ją galima atsisiųsti ir įdiegti bet kuriame kompiuteryje, ji yra atvirojo kodo ir eksploataciniais tikslais beveik nesiskiria nuo Chrome OS su nedideliais niuansais.
Šia proga, norėdami įdiegti „Chromium“ OS, naudosime „CloudReady“ sprendimą. „CloudReady“. yra modifikuota „Neverware“ sukurta „Chromium OS“ versija, leidžianti bet kurį kompiuterį su x86 procesoriumi paversti kažkuo beveik identišku „Chromebook“. Jį taip pat labai paprasta montuoti, todėl puikiai tiks, kad galėtume įgyvendinti savo tikslą per daug nelaužant galvos.
Atsisiųskite „CloudReady“.
Norėdami įdiegti „CloudReady“, mums reikia USB atmintinės, su kuria galime sukurti diegimo laikmeną. Atmintinė turi būti 8 GB arba 16 GB dydžio ir negali būti „Sandisk“ prekės ženklo („CloudReady“ paketas nesuderinamas su šio gamintojo priedais). Pastaba: atminkite, kad diegimo proceso metu visi laikmenoje saugomi failai bus ištrinti. Padarykite atsarginę kopiją, jei norite jas pasilikti.
- Įeikite į oficialų Neverware puslapį ir spustelėkite mygtuką „Atsisiųsti USB Maker“.
- Atsisiuntę USB kūrimo priemonę atidarykite ją ir į kompiuterį įdėkite USB atmintinę.
- Vykdykite nurodymus, pasirinkite ką tik prijungtą USB atmintinę ir programa sukurs „CloudReady“ diegimo USB.
- Tai procesas, kuris gali užtrukti kelias minutes, todėl tuo tarpu padarykite pertrauką.
Įdiekite „CloudReady“ (arba išbandykite iš tiesioginio USB)
Dabar, kai turime diegimo laikmeną, turime tik įdiegti operacinę sistemą pasirinktame kompiuteryje ar nešiojamame kompiuteryje. Įdiegę „Chromium OS“ kompiuteris suformatuosis ir ištrins visus anksčiau saugomus failus. Taigi pirmiausia nepamirškite pasidaryti „Windows“ atsarginės kopijos ir visų svarbių failų, kurių nenorite prarasti proceso metu.
- Išjunkite kompiuterį.
- Prijunkite diegimo USB prie kompiuterio ir paleiskite jį. Eikite į BIOS nustatymus ir pakeiskite įkrovos diską taip sistemos įkrovimas iš USB (Paprastai galime pasiekti BIOS paspausdami F2, Delete, ESC arba F9 tik tada, kai kompiuteris paleidžiamas, nors klavišas gali skirtis priklausomai nuo mūsų prekės ženklo ir kompiuterio modelio).
- Jei viskas klostėsi gerai, pamatysime „CloudReady“ pasveikinimo ekraną. Iš čia galime pakeisti kalbą į ispanų, sukonfigūruoti klaviatūros išdėstymą ir prisijungti naudodami „Gmail“ paskyrą, kaip tai darytume naudodami įprastą „Chromebook“.
- Palikite USB prijungtą.
Čia rasime „tiesioginę“ „CloudReady“ versiją, kurioje galėsime naršyti ir troškinti viską, ką norime, kad pamatytume, kaip tai veikia. Jei norime visiškai įdiegti, tereikia spustelėti mūsų profilio piktogramą, esančią apatinėje dešinėje paraštėje, ir spustelėti "Įdiekite OS -> Ištrinkite standųjį diską ir įdiekite „CloudReady“.”.
Kai diegimas bus baigtas, kompiuteris išsijungs. Išimkite laikmeną, vėl įjunkite įrenginį ir būsite pasiruošę pradėti jį išbandyti.
Praktiniais tikslais turėsime sistemą, labai panašią į standartinį „Chromebook“. Ryškiausias skirtumas yra tas, kad nepalaikoma „Play Store“ ar „Android“ programos, o „Chrome“ versija visada yra viena versija nuo oficialių „Chromebook“ įrenginių. Kitu atveju galime įprastai įdiegti „Chrome“ plėtinius / programas ir sklandžiai naršyti daug saugesniame kompiuteryje nei buvo prieš diegiant „Chromium“.
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.