„WiFi Direct“: kas tai yra ir kaip jį sukonfigūruoti „Android“ - „Happy Android“.

Yra daug būdų, kaip perkelti failus iš vieno įrenginio į kitą. Dažniausias ir paprasčiausias dalykas gali būti prijungti pendriką ir nukopijuoti atitinkamus failus, tačiau yra tūkstantis alternatyvų. Vienas ryškiausių yra tas, kurį siūlo protokolas “„WiFi Direct“.“, nes jam nereikia interneto ryšio ir jis yra greitesnis nei įprastas „Bluetooth“.

Kas yra „WiFi Direct“ ir kodėl turėčiau juo domėtis?

„WiFi Direct“ yra P2P technologija (Peer to peer), kuris leidžia tiesiogiai prisijungti tarp 2 įrenginių su WiFi ryšiu nereikia kabelių, WiFi viešosios interneto prieigos taškų ar maršrutizatorių. Anksčiau žinomas kaip „WiFi P2P“, jis buvo sukurtas dar 2010 m., sertifikuotas „WiFi Alliance“ ir yra suderinamas su „Android 4.0“ ir naujesnės versijos įrenginiais bei kitų tipų sistemomis („Windows“, „iOS“, „Smart TV“).

Ryšiai per „WiFi Direct“ yra apsaugoti WPA2 saugos protokolu ir turi iš anksto nustatytas paslaugas, kurios leidžia lengvai siųsti failus, spausdinti dokumentus, leisti daugialypės terpės turinį ar rodyti ekraną iš vieno terminalo į kitą.

Diapazonas ir greitis

„WiFi Direct“ protokolas gali užmegzti ryšį tarp įrenginių su atstumas iki 200 metrų. Tai nereikšmingas skaičius, atsižvelgiant į tai, kad kitų panašių technologijų, tokių kaip „Bluetooth“, maksimalus atstumas yra 10 metrų.

Lyg to būtų negana, perdavimo greitis taip pat didesnis, pasiekia 250 Mbps, palyginti su 800 Kbps Bluetooth 4.2 atveju (BT 5.0 atveju skaičiai padidėja iki 2Mbps ir 40 metrų diapazonas).

Kita išskirtinė jo savybė yra ta, kad taip pat galime kurti belaidžius tinklus keli įrenginiai prijungti vienu metu. Nors maksimalus šio tipo ryšio įrenginių limitas gali skirtis, vartotojas neapsiriboja klasikiniais 1:1 ryšiais, turinčiais didesnę mobilumo ribą šia prasme.

Kaip prijungti 2 įrenginius per „WiFi Direct“ sistemoje „Android“.

Ryšį per „WiFi Direct“ užmegzti „Android“ mobiliajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje tikrai paprasta. Procesas gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo mūsų „Android“ tinkinimo sluoksnio, tačiau iš esmės jį sudaro šie dalykai:

  • Suaktyviname savo įrenginio WiFi. Mums nereikia prisijungti prie jokio tinklo.
  • Atidarome „Android“ nustatymų meniu ir einame į „Tinklas ir internetas -> "Wi-Fi" -> "Wi-Fi" nuostatos -> "Wi-Fi Direct".”.

  • Čia pamatysime savo įrenginio pavadinimą ir galimų įrenginių sąrašą. Norėdami užmegzti ryšį, tiesiog spustelėkite įrenginio, prie kurio norime prisijungti, pavadinimą, ir gavėjas priims kvietimą.

  • Jei viskas vyko teisingai, prietaisas bus rodomas kaip "Prisijungta"Ir skiltyje bus sukurta nauja grupė"Grupės prisimintos”.

Didelis šios sistemos trūkumas, palyginti su kitomis paslaugomis, pvz., „Bluetooth“, yra tas, kad tai nėra vietinė paslauga. Tai reiškia, kad norint pasinaudoti jo funkcijomis mums reikia trečiosios šalies programos.

Failų siuntimas per „WiFi Direct“.

O kokią programą galime naudoti failams siųsti? Na, čia priklauso nuo kiekvieno skonio, bet viena iš geriausiai vertinamų šia prasme yra Siųsti bet kur, todėl tai gali būti dar vienas geras pasirinkimas pradėti. Taip pat galime rasti kitų programų, pvz „WiFi“ šaudymas! arba Super Beam kurios taip pat gali tarnauti tam pačiam tikslui.

Atsisiųsti QR kodą Siųsti bet kur (failų perkėlimas) Kūrėjas: Estmob Inc. Kaina: Nemokamas

Vadovaudamiesi programos „Siųsti bet kur“ pavyzdžiu:

  • Įsitikiname, kad 2 įrenginiai yra prijungti per „WiFi Direct“ (ankstesni veiksmai).
  • Atsidarome programėlę Send Anywhere ir aktyvuojame viršutiniame dešiniajame kampe esantį skirtuką „WiFi Direct“.

  • Mes pasirenkame failą, kurį norime bendrinti (nuotraukas, vaizdo įrašus, garso įrašus, programas, kontaktus, dokumentus).
  • Spustelėkite "SIŲSTI“. Pamatysime, kaip ekrane pasirodys 4 skaitmenų kodas.

  • Dabar priimančiame įrenginyje atidarome programą „Siųsti bet kur“, suaktyviname „WiFi Direct“ skirtuką ir spustelėkite „Gauti”.
  • Galiausiai parašome 4 skaitmenų slaptažodį ir automatiškai gausime atsiųstą failą.

Tai gana praktiškas metodas, nes leidžia daug greičiau siųsti didelius failus, pvz., vaizdo įrašus ar sunkius dokumentus. Tiesą sakant, patikėkite ar ne, gali būti, kad mes ilgą laiką naudojome „WiFi Direct“ to net nesuvokdami, nes tai yra technologija, kurią naudoja kitos gerai žinomos paslaugos, tokios kaip „Miracast“ ir „Samsung Allshare Cast“, be kita ko, yra pagrįsti.

Trumpai tariant, susiduriame su metodu, kuris gali būti daugiau nei įdomus, norint siųsti vaizdo įrašus, muziką ar nuotraukas iš mobiliojo telefono į „Android TV Box“ arba dalytis failais tarp draugų dideliu greičiu ir nereikalaujant laidų ar rašiklio įrenginių.

Galbūt jus domina: Kaip prijungti „Android“ telefoną prie televizoriaus: 6 veikiantys būdai

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found