Daug kartų tai, kas žinoma kaip a plyta, su bloga arba išsikrovusia baterija. Išmaniajame telefone priežastys gali būti įvairios, nors dažniausiai susiduriame su programinės įrangos gedimu. Tačiau tuo atveju mūsų mobiliojo ar planšetinio kompiuterio baterija laiko vis mažiau, arba tiesiog neįkraunama, greičiausiai susiduriame su bloga baterija arba aparatinės įrangos gedimu. Kaip mes tai išspręsime?
Kokios yra akumuliatoriaus gedimo priežastys?
Galime ieškoti atsakymų pačiose neprijaukintose vietose, bet galiausiai problema beveik visada susiveda į tą patį: prastos kokybės baterijos. Todėl svarbu pasirūpinti savo telefono maitinimo šaltiniu, o gedimo ar vis lėtėjančio įkrovimo atveju pakeisime atitinkamą bateriją arba vadovaudamiesi šiais 9 praktiniais patarimais bandome atgaivinti sugedusią bateriją. . Eime ten!
1 – Įsitikinkite, kad tai nėra programinės įrangos problema
Jei mūsų baterija vis tiek kraunasi, bet po trumpo naudojimo išsenka, prieš kaltinant ją dėl nepataisomo aparatūros gedimo, patartina atmesti galimą piktnaudžiaujant tam tikros programos energijos suvartojimu kuriuos įdiegėme.
Todėl patartina įvesti telefono baterijos nustatymus ir pasižiūrėti, ar nėra programų, kurios suvartoja per daug resursų. Jei randame įtartiną programėlę, geriausia ją pašalinti.
Šioje daug akumuliatoriaus energijos naudojančių programų kategorijoje yra valdikliai („Twitter“, naujienos, orai ir kt.), žaidimai su didele grafine apkrova, srautinės programos ir panašiai.
Susijęs įrašas: programos, kurios naudoja daugiausiai akumuliatoriaus
2- Suaktyvinkite išmanųjį akumuliatoriaus tvarkyklę
Jei turime telefoną su Android 9 ar naujesne versija ir pastebime neįprastą akumuliatoriaus energijos suvartojimą, kita parinktis, kurią galime peržiūrėti pačiose akumuliatoriaus nustatymuose, yra „Smart Battery Manager“.
Būkite atsargūs, kad nesusipainiotumėte su „energijos taupymo“ režimu. Išmaniojo akumuliatoriaus atveju tai, ko ieškote apriboti programų, kurių nenaudojame dažnai, baterijos suvartojimą. Norėdami tai padaryti, sistema analizuoja mūsų naudojimo įpročius ir aptinka tas programėles, kurias atidarome mažiausiai, kad vėliau apribotų jų atliekamą baterijos suvartojimą.
Norėdami suaktyvinti šią funkciją, tiesiog eikite į «Nustatymai -> Baterija -> Išmanusis akumuliatorius»Ir suaktyvinkite skirtuką, kurį matysime ekrane.
3- Ar mobilusis telefonas per daug įkaista? Patogiai atvėsinkite
Viena iš nenormalaus programos veikimo pasekmių gali būti įrenginio perkaitimas, dėl kurio baterija taip pat išsikrauna didesniu greičiu.
Jei jūsų išmanusis telefonas per daug įkaista, peržiūrėkite šį kitą įrašą, kaip atvėsinti per karštą telefoną.
4- Įdiekite „Battery Guru“.
Jei nė vienas iš šių dalykų neveikia, o mūsų „Android“ įrenginio akumuliatorius ir toliau veikia labai mažai, patartina įdiegti tokią programą kaip „Battery Guru“. Iš esmės tai yra įrankis, kurio užduotis yra informuoti vartotoją pačiu aktualiausiu būdu. Tokiu būdu galime gauti tam tikrus asmeninius patarimus, kurie padės užtikrinti, kad mūsų mobiliojo telefono baterija tarnautų sveikiau ir ilgiau.
Programa siūlo tikrai įdomią informaciją, pvz., didžiausios ir mažiausios miliamperų smailės kuriuos gauna įrenginys, kas valandą įkraunamos ir išsikrovusios baterijos procentas, taip pat kiti duomenys, susiję su terminalo suvartojimu ir autonomiškumu.
„Battery Guru“ taip pat fiksuoja įkrovimo ciklus, o tai gali padėti mums žinoti, ar teisingai įkrauname mobilųjį, ar, priešingai, turime pakoreguoti savo krovimo įpročius. Kitas įdomus įrankis yra tas, kuris mums leidžia nustatyti temperatūros ribas ir įkrovimo / iškrovimo slenksčius. Trumpai tariant, labai praktiškas ir rekomenduojamas įrankis, jei kyla problemų dėl „Android“ akumuliatoriaus.
Atsisiųskite QR kodo baterijos guru Kūrėjas: Paget96 Kaina: NemokamasDaugiau informacijos apie „Battery Guru“ veikimą rasite šiame kitame PAST.
5- Atkurkite įrenginio gamyklinę būseną
Prieš darant prielaidą, kad susiduriame su pažeista baterija, patartina iš naujo nustatyti mobiliojo telefono nustatymus į gamyklos būklę. Jei tai atlikus akumuliatorius ir toliau sugenda, galime patvirtinti problemos priežastį.
6- Išvalykite mobilųjį telefoną
Dabar, kai aišku, kad gedimas yra pačiame akumuliatoriuje, laikas ieškoti sprendimų. Tačiau reikia paminėti, kad po ilgo naudojimo ličio baterijų metalinis paviršius ar net kontaktai, gali oksiduotis. Šis faktas žymiai sumažina baterijos veikimo laiką.
Norint to išvengti, rekomenduojama šluoste arba medvilniniu tamponu nuvalyti dulkių ar nešvarumų pėdsakus nuo kontaktų ir paties maitinimo šaltinio.
Jei mūsų baterija yra integruota į mobilųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, tai gali būti labai sudėtinga užduotis.
Jei jus domina terminalo valymas, peržiūrėkite įrašą „Kaip teisingai išvalyti ir dezinfekuoti mobilųjį telefoną“.
7- Atgaivinkite bateriją įdėdami ją į šaldiklį
Tai skamba šiek tiek beprotiškai, bet tiesa ta, kad tai yra metodas, kuris veikia. Ličio baterijos veikia naudodami įkrovimo / iškrovimo procesą, kai teigiami ir neigiami krūviai susiduria vienas su kitu.
Kambario temperatūroje akumuliatoriaus kinetinė energija yra valdoma, tačiau esant nuolatinei veiklai, dažni elektros nutekėjimai. Tačiau esant žemai temperatūrai, akumuliatoriaus ličio danga kartu su elektrolitų mikrostruktūra gali būti pakeista, kad toks energijos nutekėjimas būtų kuo mažesnis. Tai gali padėti tam tikru mastu pailginti baterijos veikimo laiką.
Mums prireiks „šaldiklio“, bet to mums neužtenka- Akumuliatorių suvyniokite į laikraštį, ant jo uždėkite 2 sluoksnius skaidrios plastikinės plėvelės ir įdėkite į plastikinį maišelį, kad nesušlaptų ir nesudrėktų.
- Įdėkite akumuliatorių į šaldiklį 3 dienoms.
- Išimkite bateriją, nuimkite plastiko ir popieriaus sluoksnius ir 48 valandoms padėkite jį nuo saulės spindulių apsaugotoje vietoje.
- Įdėkite bateriją į įrenginį, bet jo neįjunkite. Prijunkite telefoną prie įkroviklio ir palikite įkrauti dar 48 valandas.
- Įjunkite telefoną ir patikrinkite akumuliatoriaus lygį bei veikimo laiką.
8- Padarykite tiltelį akumuliatoriuje
Šis metodas dažniausiai veikia su baterijomis, kurių eksploatavimo ciklas baigėsi arba kurios nebuvo naudojamos ilgą laiką. Laikui bėgant baterijos praranda savo įkrovimo talpą, kurią galime pabandyti išspręsti padarydami nedidelį tiltelį. Už jį mums reikia didelės baterijos, 9 V ir 2 laidai, kurių galiukai nuimti, kad būtų kontaktas.
- Raskite teigiamus ir neigiamus 9 V akumuliatoriaus gnybtus ir prijunkite laidą prie kiekvieno polių. Apsaugokite jungties taškus elektrine juosta, kad padidintumėte saugumą.
- Telefono akumuliatoriuje taip pat yra pažymėti teigiami ir neigiami gnybtai. Sujunkite teigiamą akumuliatoriaus polių su teigiamu akumuliatoriaus poliu, naudodami laidą. Tą patį padarykite su neigiamu poliumi.
- Palaikykite ryšį nuo 10 iki 60 sekundžių.
- Nuimkite tiltelį, įdėkite bateriją į telefoną ir pabandykite įkrauti mobilųjį kaip įprasta. Pasibaigus įkrovimo laikui, pabandykite įjungti telefoną.
Tai labai subtilus procesas, ir reikia atsižvelgti į tai, kad ličio baterijos gali užsidegti arba sprogti. Jei nesate tikri, ką darote, geriau nerizikuokite.
Šiame vaizdo įrašo pavyzdyje galime pamatyti, kaip įjungti išmaniojo telefono bateriją labai panašiu būdu:
9- Visiškai iškraukite elektros lemputę
Visiškai iškraukite seną arba panaudotą akumuliatorių Tai gali padėti išplėsti jūsų gebėjimą išlaikyti energiją ir pateikti gilesnius krūvius. Tam naudosime nedidelę 1,5 V lemputę, kuri bus atsakinga už viso akumuliatoriuje likusio likučio išsiurbimą.
Kaip ir naudojant tilto metodą, mums reikės 2 pliko vielos gabalų su atitinkama plastikine apsauga – atminkite, mes nenorime gauti kibirkšties – ir ištraukti akumuliatorių iš gnybto, kad galėtumėte tvarkyti.
- Raskite teigiamus ir neigiamus akumuliatoriaus gnybtus – jie pažymėti – ir prijunkite kabelį prie kiekvieno polių.
- Palieskite kiekvieno laido galą prie 1,5 V lemputės.
Taigi, lemputė sugers visą likutinę energiją kurios gali likti baterijoje ir visiškai išsikrauti (kai lemputė visiškai nustoja skleisti šviesą). Tada mes įdėsime akumuliatorių į telefoną / planšetinį kompiuterį ir pradėsime visiškai įkrauti įrenginį.
Kaip visada, kasdienė priežiūra ir tinkamas įkrovimo laiko išnaudojimas yra raktas, kad mūsų įrenginio baterija tarnautų kuo ilgiau. Kitu atveju visada galime pritaikyti vieną iš šių 4 būdų, kad išsisuktume iš bėdos ir kai kuriais atvejais rastume problemos sprendimą.
Galiausiai, jei jūsų išmanusis telefonas neįsijungia ir manote, kad jis gali būti užblokuotas, pažiūrėkite į juos12 patarimų, kaip atgaivinti sugadintą Android telefoną.
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.