The Vikipedija tai viena iš patraukliausių įrankių, kuriuos mums atnešė interneto amžius. Įspūdinga atvirojo kodo enciklopedija, sukurta iš vartotojų bendruomenės indėlių ir su daug atnaujintos informacijos (kaip ir visose svetainėse yra trolių ir partizanų iškraipytojų, bet jų yra mažiausiai). Tačiau minusas yra tas, kad turime būti prisijungę prie interneto, kad galėtume pateikti užklausas ir naršyti po daugiau nei 50 milijonų puslapių.
Gali atrodyti, kad tai šiek tiek beprotiška ir perdėta idėja, tačiau tiesa ta, kad galime atsisiųskite visą Vikipediją ir pasikonsultuokite su ja neprisijungę, kai tik to prireiks. Tai, kas gali būti naudingiausia, jei gyvename šalyje, kurioje interneto ryšys labai brangus arba aprėptis neatitinka minimalių stabilumo standartų.
Kaip atsisiųsti visą Vikipedijos kopiją į savo kompiuterį
Tai greičiausias ir tiesiausias būdas gauti neprisijungus pasiekiamą Vikipedijos kopiją. Pati Vikipedija atlieka suspausti sąvartynai visos duomenų bazės kartą per mėnesį. Šiuo metu suglaudinto formato atsisiuntimas yra apie 16 GB (nors išpakuotas turinys sveria apie 60 GB).
Norėdami naudoti oficialias Vikipedijos sąvartynas, turime atlikti 2 veiksmus:
- Turėkite skaitytoją: Mums reikia programinės įrangos, galinčios nuskaityti specialų formatą, naudojamą wiki straipsniams saugoti. Tam turėsime naudoti tokią programą kaip Xowa arba WikiTaxi. „Xowa“ yra viena iš populiariausių parinkčių, be to, jai būdinga Android programa kurį naudoti dar lengviau. „WikiTaxi“ taip pat yra geras pasirinkimas, tačiau tam reikia atsisiųsti wiki dump XML formatu ir nepalaiko vaizdų (tai gali būti naudinga, jei norime kuo lengvesnės Vikipedijos versijos).
- Išpakuokite išrašymo failą: Kai turėsime skaitytuvą, tereikia išpakuoti ką tik atsisiųstą „sąvartyną“ arba iškeltą failą. Jei naudosime Xowa, turime privalumą, kad programa gali skaityti tiesiai iš suspausto dump, todėl nereikia atlikti dekompresijos (taip sutaupome keletą koncertų vietos).
Norėdami skaityti Vikipediją neprisijungę, naudokite „Kiwix“.
Kiwix yra įrankis, kuris, kaip ir Xowa ar WikiTaxi, leidžia mums skaityti Vikipedijos atsisiuntimus. Tačiau didelis skirtumas, palyginti su šiais dviem, yra tas, kad „Kiwix“ daug labiau supaprastina visą procesą, kurį paaiškinome ankstesniame punkte.
„Kiwix“ pritaikė „Wikipedia“ sąvartynus, kad atitiktų savo formatą, ir nuolat juos atnaujina. Taigi mums tereikia atsisiųsti vieną iš šių kopijų ir naudoti vieną iš įvairių Kiwix skaitytuvų.
Šias kopijas galima patogiai atsisiųsti iš jos svetainės arba iš tam skirtų programėlių mobiliesiems ir planšetiniams kompiuteriams. Šiuo metu taip pat yra darbalaukio versija asmeniniam kompiuteriui ir „Chrome“ plėtinys, jei norime naudoti „Kiwix“ neišeidami iš naršyklės.
Prisijunkite prie oficialios „Kiwix“ svetainės
Įdiekite „Wikipedia“ programą
Pati „Wikipedia“ programa taip pat leidžia išsaugoti ir sinchronizuoti mus dominančius straipsnius, kad juos pasiektume neprisijungę. Tai nėra tas pats, kas atsisiųsti visą visos Vikipedijos atsarginę kopiją, tačiau tam tikrose situacijose tai gali būti gana naudinga ir funkcionali.
Atsisiųsti QR kodą Wikipedia Kūrėjas: Wikimedia Foundation Kaina: NemokamaTriukas yra pridėti žymę prie bet kurio mus dominančio įrašo. Dėl to į mūsų įrenginio vidinę atmintį bus atsiųsta neprisijungus pasiekiama šio straipsnio kopija, kad galėtume bet kada peržiūrėti. Taigi, pavyzdžiui, galime pasinaudoti galimybe pažymėti visus mums reikalingus įrašus, kai esame prisijungę prie „Wi-Fi“ signalo mokykloje ar bet kur, o tada pasiekti visą tą turinį neišleisdami duomenų ir neprisijungę prie interneto.
Atsisiųskite Vikipediją į CD / DVD
Visas „Wikipedia“ turinys, be kitų „Wikimedia Foundation“ projektų, yra publikuojamas pagal licencijas, leidžiančias bet kam jį atsisiųsti ir platinti bet kokiu būdu. Žinoma, tai taip pat apima fizinį formatą.
Tai leido sukurti projektus, kurie yra atsakingi už Vikipedijos versijų palengvinimą DVD, „flash“ atmintyje arba klasikiniame CD formate. Šiuo metu yra Vikipedijos versijos su pasirinktais straipsniais (dažniausiai būtiniausiais švietimo sričiai), kad būtų galima patekti į laisvą vietą kompaktiniame diske.
Deja, šie projektai yra anglų, vokiečių, lenkų ir portugalų kalbomis, todėl turėsime mokėti kai kurias iš šių kalbų, kad galėtume jas naudoti. Taip pat yra Vikipedijos projektas ispanų kalba, bet jis vis dar kuriamas (jei jus domina bendradarbiavimas, galite gauti daugiau informacijos ČIA).
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.