Kaip pataisyti sugadintą USB atmintinę – 3 žingsnių sprendimas

Kartais nutinka tai, kas neišvengiama, o po tiek daug naudojimo mūsų laikmeną ar USB atmintinę galiausiai ji sugenda. Tai galima išversti keliais būdais: neskaito disko turinio, kompiuteris neatpažįsta pendriuko arba tiesiog susiduriame su problemomis atidarant kai kuriuos saugomus failus. Šiandienos pamokoje pamatysime, kaip tai išspręsti, ir sužinosime, kaip tai padaryti Pataisykite sugadintą USB atmintinę naudodami 3 paprastus būdus.

Pagrindinis atmintinės ar USB atmintinės taisymo vadovas

Pirmas dalykas, kurį turime įvertinti, yra kokio tipo gedimas patyrė mūsų saugojimo įrenginį: programinės įrangos gedimas (ji neskaito disko turinio) nėra tas pats, kas aparatinės įrangos gedimas (ji gavo smūgį ar sušlapo ir pan.).

Mano atveju, aš turėjau pendriką, kurią naudojau įdiegdamas nešiojamąją „Android“ versiją asmeniniam kompiuteriui, kuri galiausiai davė keletą klaidų. Failų sistema buvo išdarinėta ir net neleido suformatuoti disko. Ar norite sužinoti, kaip aš tai išsprendžiau?

Šiame vadove pamatysime 3 skirtingus pažeisto USB disko taisymo būdus. Rekomenduojama pradėti nuo pirmojo, o jei nepavyksta, išbandyti antrąjį ir trečiąjį metodus (pastarasis efektyviausias).

Kad šie 3 testai būtų įgyvendinti, mums reikės:

  • „Windows“ kompiuteris (XP / 7 / 8.1 / 10).
  • Sugadintas pendriukas. Taip pat galioja SD arba micro SD atmintims (jei turime adapterį joms prijungti prie kompiuterio).
  • Norisi šiek tiek pasinerti.

1 # Norėdami ištaisyti disko klaidas, naudokite komandą CHKDSK

Pirmas dalykas, kurį padarysime, yra prijungti USB atmintinę prie „Windows“ kompiuterio. Kai sistema atpažins diską, eisime į "Start -> Run", parašysime komandą "cmd" (be kabučių) ir paspausime enter. „Windows 10“ atveju šią komandą galime įvesti tiesiogiai Cortana, kad atidarytume komandų eilutę (MS-DOS).

SVARBU: Kad visa tai veiktų, turime atidaryti komandų eilutę administratoriaus leidimas:

  • Jei naudosime „Cortana“ sistemoje „Windows 10“, parašysime „cmd“ ir spustelėkite «Vykdykite kaip administratorius»Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėdami programos piktogramą.
  • Ankstesnių „Windows“ versijų (ir toje pačioje „Windows 10“) atveju galime pereiti prie maršruto C: \ Windows \ System32, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite „cmd.exe“ ir pasirinkite „Vykdyti kaip administratorių“.

Dabar einame į juodą MS-DOS langą ir įveskite šią komandą: «chkdsk / x / f G: » (be kabučių), kur G atitinka USB priskirtą disko raidę. Vaizdo ekrano kopijoje mano laikmenos raidė yra (F :).

Su šia komanda sistema ieškos klaidų USB atmintinėje, o jei randa, bandys taisyti.

PASTABA: paleisdami komandą chkdsk galime gauti klaidą «negali atidaryti sparčiojo klavišo tomo«. Tai reiškia, kad yra išorinė programa, kuri blokuoja prieigą prie USB atmintinės. Paprastai tai yra antivirusinė programa arba koks nors disko stebėjimo įrankis. Pabandykite rasti programą, ją išjungti ir iš naujo paleiskite komandą.

2 # Formatuokite laikmeną arba USB atmintinę

Jei nepavyks išspręsti problemos su CHKDSK komanda, bandysime suformatuoti laikiklį. Prarasime duomenis, saugomus diske, bet tikėtina, kad tokiu būdu įrenginys vėl veiks, tad turėkime tai omenyje!

Norėdami suformatuoti išorinį atminties diską arba USB atmintinę sistemoje „Windows“, tiesiog turime atidaryti langą „Komanda", Pasirinkite nešiojamąjį diską ir dešiniuoju mygtuku pasirinkite"Formatas”.

Panaikiname parinkties "Greitas formatas"Ir spustelėkite"Pradėti”.

3 # DISKPART, galutinis remontas

Jei nė vienas iš šių 2 metodų mums nepadėjo, laikas paimti sunkiąją artileriją. Iš naujo atidarome komandų langą (rašyti "cmd"Arba"sistemos simbolis„Cortana“ arba mygtuku Pradėti -> Vykdyti).

Pastaba: svarbu atidaryti terminalo langą su administratoriaus leidimas (Kaip nurodėme 1 metodu įrašo pradžioje), jei ne, galime gauti nepakankamų leidimų klaidą.

Toliau tokia tvarka vykdome šias komandų serijas:

  • disko dalis“: Su šia komanda pasiekiame disko skaidinį.
  • sąrašo diskas“: Čia prašome parodyti mums diskų sąrašą. Atpažinsime pendriką pagal dydį, nurodytą kiekviename diske.
  • pasirinkite diską NUMERO_DE_DISCO_DEL_USB": Pvz., jei atminties įrenginys yra 2 diskas, mes parašysime komandą"pasirinkite diską 2”.

  • švarus“: Šia komanda išvalome USB atmintinę.
  • sukurti pagrindinį skaidinį“: Dabar sukuriame pirminį skaidinį.
  • pasirinkite 1 skaidinį": Mes pasirenkame ką tik sukurtą skaidinį.
  • aktyvus“: pažymime skaidinį kaip aktyvų.
  • formatas fs = FAT32“: Su šia komanda formatuojame USB diską.

Atlikę visus veiksmus, jei viskas bus gerai, turėsime suformatuotą diską, kuris bus skaitomas ir paruoštas jame saugoti naujus duomenis ir failus. Taip, žinoma!

Jei vis dar kyla abejonių, pridedu šį vaizdo įrašą, kuriame po vieną kuriu visus metodus „gyvai ir tiesiogiai“:

Galimų gedimų ir klaidų sprendimai remonto proceso metu

Priklausomai nuo laikmenos būsenos, „sanitarijos“ proceso metu galime susidurti su kai kuriomis iš šių klaidų. Čia pabandysiu surinkti visas tas įprastas problemas, kurias man perdavėte komentarų srityje.

"Virtualiojo disko paslaugos klaida"

Virtualiojo disko tarnybos klaidų atveju galime rasti keletą variantų:

  • «Virtualiojo disko paslaugos klaida: įrenginyje nėra laikmenos«. Šis gedimas reiškia, kad sistema negali susisiekti su USB atmintimi. Kompiuteryje tai yra tuščias diskas. Dėl to negalite pasiekti diske saugomų duomenų.
  • «Virtualiojo disko paslaugos klaida: baigėsi operacijos laikas«. Šis pranešimas mums sako, kad buvo bandoma susisiekti su padaliniu, bet jis neatsako.
  • «Klaida diskpart susidūrė su klaida: užklausa negali būti pateikta dėl įvesties / išvesties įrenginio klaidos«. Kaip ir ankstesniais atvejais, susiduriame su ryšio klaida tarp USB atmintinės ir kompiuterio.
  • «DiskPart susidūrė su klaida: įrenginys neparengtas«. Vėlgi, ši klaida rodo, kad „Windows“ sistema negali susisiekti su USB atmintiniu.

Šios 4 klaidos, susijusios su virtualiu disku, dažnai reiškia, kad diskas turi aparatinės įrangos gedimą.

Jei USB sušlapo, galime pabandyti porai dienų įdėti jį į ryžių maišelį. Leidžiame gerai sugerti drėgmę ir vėl bandome prijungti.

Jei atvejis nukentėjo arba tiesiog ilgai nenaudojome, gali būti, kad jis sugedo ar sugedo visam laikui.

Susidūrę su tokia situacija, mes tikrai mažai ką galime padaryti. Išlieka galimybė, kad visa tai kyla iš klaida priskiriant disko raidę, nors tai mažai tikėtina. Tai gedimas, kuris atsiranda, kai jungiame USB su raide, kuri jau priskirta kitam disko kompiuteriui (kitam pendrivei, paties kompiuterio kietajam diskui ir pan.). Galime pabandyti tai išspręsti pakeisdami rašikliui priskirtą raidę:

  • Mes atidarome „Disko valdymas» (Iš valdymo skydelio arba iš Cortana).
  • Mes pasirenkame savo laikmeną ir dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite „Pakeiskite disko raidę ir kelius«. Priskiriame naują raidę (kuri yra nemokama ir nenaudojama) ir išsaugome pakeitimus.

„Virtualiojo disko paslaugos klaida: laikmena apsaugota nuo rašymo“

Ši klaida nurodo, kad laikmena arba USB atmintis turi tik skaitymo teises. Paprastai tai galime išspręsti perkeldami rašymo užrakto skirtuką, kuris paprastai yra daugelyje rinkoje esančių USB.

Jei neturime jokio skirtuko, taip pat galime gauti rašymo leidimus vykdydami komandą «atributų diskas yra aiškus tik skaitomas"(Be kabučių) MS-DOS, prieš pat paleidžiant" švarų "komandą 3 metodu.

"Virtualiojo disko paslaugos klaida: per mažas tūris"

Dar viena klaida su virtualiuoju disku, bet šį kartą galime ją ištaisyti be didelių dramų. Viskas, ką turime padaryti, tai formatuokite USB NTFS formatu, o ne FAT32.

Norėdami tai padaryti, kai formatuojame naudodami komandas, o ne naudodami komandą «formatas fs = FAT32"Naudosime"formatas fs = NTFS«.

Jei tai neveikia, atliksime šias komandų serijas:

  • disko dalis
  • švarus
  • konvertuoti gpt
  • formatas fs = NTFS

"Tūris per didelis"

Bandydami formatuoti savo laikmeną, tęsiame kitą virtualaus disko gedimą. Šiuo atveju problema ta, kad „Windows“ to nepajėgia formatuoti bet kurį diską į FAT32, didesnį nei 32 GB. Gana keistas faktas turint omenyje, kad sistema gali montuoti ir nuskaityti didesnius įrenginius.

Bet kuriuo atveju, kad galėtume formatuoti 1TB, 500GB ar panašaus dydžio USB diską, turėsime naudoti trečiosios šalies programą, kuri įgalinta formatuoti tokio tipo diską. Geras nemokamas įrankis šiam procesui atlikti yra FAT32 formatas (galima ČIA).

„Chkdsk negalima naudoti RAW failams“

Ši klaida peršoks mus bandant ištaisyti disko gedimus su komanda chkdsk. Kai diskas yra RAW formatu, tai reiškia prarado failo formatą. Todėl, norėdami paleisti disko tikrinimo įrankį, pirmiausia turėsime jį suformatuoti (kaip paaiškinta 2 ir 3 metoduose).

„Prieiga uždrausta, nes neturite pakankamai teisių“

Per pamoką keletą kartų komentavau tai, bet jei nepaleisime MS-DOS lango su administratoriaus teisėmis, gausime šią klaidą. Mes galime tai išspręsti tiesiog atlikdami šiuos veiksmus:

  • Jei naudosime Cortana: Mes parašėme "cmd«, Ir kai pasirodo komandos simbolio piktograma, užuot spustelėję ją, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ir pasirinkiteVykdykite kaip administratorius«.
  • Versijose, senesnėse nei Windows 10: Perkeliame į aplanką C: \ Windows \ System32 ir ieškome vykdomojo failo «cmd.exe». Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite failą spausdami klavišą „Shift“ ir pasirinkite „Vykdykite kaip administratorius«.

Tikiuosi, kad ši nedidelė pamoka jums bus naudinga ir, kaip visada, pasimatysime komentarų srityje.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found