Kaip suteikti arba pašalinti leidimus programoms „Android“ – „Happy Android“.

Pirmą kartą įprastai paleidžiame programą „Android“ įrenginyje dažniausiai jis prašo, kad suteiktume jam prieigą prie tam tikrų sistemos skyrių (fotoaparatas, kontaktai, telefonas ir kt.). Tai tipiškas iššokantis langas, į kurį kartais nekreipiame daug dėmesio. Jei suteikėme leidimus nekreipdami daug dėmesio arba jei tiesiog įtariame, kad programa turi per daug privilegijų, mes visada galime juos atšaukti.

Kaip tvarkyti programos leidimus „Android“.

Jei turiu įdiegtą programėlę, kad, pavyzdžiui, atkurčiau ištrintas nuotraukas iš „WhatsApp“, logiška, kad programa prašo manęs prieiti prie vidinės telefono atminties. Žinoma, jei paprašytumėte prieigos prie mano kontaktų sąrašo ar SMS, manyčiau, kad jūs viršijate savo ketinimus ir bandote rinkti duomenis už mano nugaros arba dar blogiau.

Pavyzdžiui, normalu, kad nuotraukų redaktoriui, pvz., „Pixlr“, reikia tokio tipo prieigos. Viskas gerai.

Norėdami tai išspręsti, galime valdyti programoms priskirtus leidimus iš „Android“ nustatymų meniu:

  • Mes ketiname "Nustatymai -> Programos”.
  • Paraiškų sąraše paspauskite ant krumpliaračio esantis viršutinėje dešinėje pusėje.
  • Mes pasirenkame "Programos leidimai”.

Šioje vietoje rasime įgaliojimų tipų sąrašą: saugyklos leidimai, kalendorius, kontaktai, kamera, mikrofonas, SMS, kūno jutikliai, telefonas, vieta ir papildomų leidimų. Mes tiesiog turime spustelėti kiekvieną iš jų, kad pamatytume, kurios programos turi prieigą prie tos konkrečios terminalo dalies.

Pagaliau galimeįjungti arba išjungti atitinkamą skirtuką kiekvienai programai, kad suteiktumėte arba uždraustumėte atitinkamą prieigą.

Tokiu būdu mes kontroliuojame įrenginyje įdiegtų programėlių turimų leidimų valdymą ir užtikriname, kad nė viena iš jų neiššlapstų. Tai nėra kažkas, ką turėtume daryti labai dažnai, tačiau patartina karts nuo karto pasižvalgyti ir įsitikinti, ar viskas vis dar tvarkoje.

„Android Oreo“ leidimų ir prieigos valdymas

Jei turime naujesnį mobilųjį telefoną su Android 8.0, šių tipų leidimai valdomi skirtingai. Užuot įvedę Programos ir spustelėję viršutinėje paraštėje rodomą krumpliaratį, turime eiti į «Nustatymai -> Programos ir pranešimai"Ir slinkite į skyrių"Leidimai programose«.

Kaip tvarkyti programos leidimus atskirai

Naujausiuose įrenginiuose sistema taip pat leidžia tvarkyti visus programoms suteiktus leidimus atskirai.

  • Einame į „Nustatymai -> Programos ir pranešimai“.
  • Mes pasirenkame programą, kurios leidimus norime redaguoti.
  • Spustelėkite „Leidimai“.

Iš čia matome visus konkrečius programos turimus leidimus konkrečiai ir suteikti arba pašalinti atitinkamas privilegijas, kaip mums atrodo tinkama (saugyklos leidimai, kontaktai, kamera, mikrofonas, SMS, telefonas ir vieta).

Kaip suteikti arba pašalinti interneto prieigos leidimus tam tikroms programoms

Šie veiksmai, kuriuos galime atlikti iš savo „Android“ telefono nustatymų, yra labai geri, tačiau bent jau iki šiol neleidžia mums kontroliuoti programų sukurtų duomenų naudojimo.

Šiaip ar taip, apie tai „Google“ jau pagalvojo, todėl ir sukūrė programą Datališkai, įrankis, kuriuo galime kontroliuoti kiekvienos įdiegtos programos megabaitų išlaidas ir apriboti prieigą prie jų atskirai.

Šiame paveikslėlyje „Chrome“ naršyklė ir „Google“ žemėlapiai turi apribotą prieigą prie interneto (uždara spyna)

„Datally“ galime atsisiųsti nemokamai tiesiai iš „Play“ parduotuvės:

Atsisiųskite „QR-Code Datally“: duomenų taupymo programą, kurią sukūrė „Google“ Kūrėjas: Google LLC Kaina: Nemokama

Kaip matote, labai naudingas papildymas ir būtinas, jei norime labiau kontroliuoti išteklių valdymą „Android“ įrenginyje.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found