Kam skirtas Windows 10 taskhostw.exe procesas?

Jei esate šiek tiek smalsu, galbūt pastebėjote, kad yra procesas, kuris paprastai kartojasi kelis kartus, kai žiūrime į „Windows“ užduočių tvarkytuvę. Procesas vadinamas taskhostw.exe o kai kuriais atvejais tai dažniausiai yra atsakinga už per didelį RAM arba procesoriaus suvartojimą. Ar gali būti, kad tai virusas ar kenkėjiška programa?

Nesijaudinkite, taskhostw.exe yra sistemos failas

Pirmiausia reikia pasakyti, kad taskhostw.exe procesas yra failas, kuris yra „Windows 10“ sistemos failų dalis. Ankstesnėse „Microsoft“ operacinės sistemos versijose jis taip pat paprastai rodomas pavadinimu Taskhost.exe ir Taskhostex.exe. Jo pagrindinė funkcija yra paleiskite „Windows“ paslaugas, pagrįstas DLL kai tik įjungiame kompiuterį arba iš naujo paleidžiame operacinę sistemą.

Pradinė šio failo vieta yra kelyje "C: \ Windows \ System32 \ taskhostw.exe“. Todėl, jei rasime jį kokiame kitame aplanke iš mūsų standžiojo disko, greičiausiai tai yra virusas (tokiu atveju turėtume kuo greičiau paleisti gerą antivirusinę).

Procesas sunaudoja per daug atminties ir procesoriaus

Jei taskhosts.exe įkelia sugedusius DLL, tai gali sukelti neįprastą RAM arba procesoriaus suvartojimą. Šiuo atveju ne tai, kad turime virusą, bet jei kuris nors iš šių DLL, veikiančių per Taskhost, buvo sugadintas, gali būti, kad mūsų kompiuteris sulėtėja ir neveikia normaliai. Tai labai subtilus failas!

Norėdami tai išspręsti, patartina atlikti testus, kuriuos išsamiai apibūdinsime toliau.

1- Paleiskite „Windows 10“ sistemos failų tikrintuvą

Atidarykite terminalo langą („cmd“ komandą iš vykdymo meniu arba „Cortana“) kaip administratorių ir paleiskite šią komandą, kad atidarykite „Windows“ sistemos failų tikrintuvą ir atlikite nuskaitymą.

sfc / scannow

Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį ir patikrinkite jo veikimą.

2- Naudokite DISM, kad pataisytumėte sistemos vaizdą

Jei ankstesnis triukas neveikia, atidarysime naują CMD langą kaip administratorius ir paleisime šias 3 komandas po vieną:

Dism / Prisijungę / Cleanup-Image / CheckHealth

Dism / Prisijungę / Išvalymo vaizdas / ScanHealth

Dism / Prisijungę / Cleanup-Image / RestoreHealth

DISM yra „Microsoft“ įrankis, naudojamas klaidingiems „Windows“ vaizdams peržiūrėti ir juos ištaisyti failų atnaujinimas ir klaidų taisymas. Baigus vykdyti 3 komandas, būtina iš naujo paleisti kompiuterį.

3- Iš naujo įdiekite naujausias programas

Jei neseniai pradėjome pastebėti kompiuterio problemas, greičiausiai priežastis yra nauja programa. Pabandykite iš naujo įdiegti naujausias programas iš skydelio „Pridėti arba šalinti programas“ (taip pat galite pabandyti spustelėdami „Taisyti“) ir jei kuris nors iš jų turi laukiantį naujinimą, nepamirškite to padaryti, nes jie gali pateikti saugos pataisas, kurios išspręs problemą.

4- Paleiskite „Windows“ saugiuoju režimu

Paskutinė alternatyva prieš imantis drastiškesnių priemonių – Windows paleisti „saugiu“ režimu (kaip tai padaryti galite pamatyti ČIA). Tokiu būdu sistema prasidės nuo minimalių tvarkyklių ir pagrindinių funkcijų, kad galėtume ištirti ir pamatyti, kur gali būti klaida.

Jei saugusis režimas nėra perkrautas ir veikia gerai, greičiausiai gedimas yra kokioje nors trečiosios šalies programoje. Tokiu atveju turėsime atlikti keletą bandymų ir klaidų seansų, paleisti programas, jas pašalinti ir pan. kol surasite problemos šaltinį.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found