Kaip sukurti „nematomą“ WiFi tinklą su paslėptu SSID – „The Happy Android“.

Ankstesniuose pranešimuose matėme, kaip geriau valdyti savo namų tinklą ir neleisti pavogti „Wi-Fi“, sukuriant baltuosius ir juoduosius sąrašus. Šiandien žengsime dar vieną žingsnį, parodydami, kaip galime paslėpti mūsų wifi pavadinimą kad niekas jo nematytų įprastoje galimų tinklų paieškoje. Geras būdas likti nepastebėtiems ir mūsų kaimynai net nesvarsto apie įsilaužimą į mūsų slaptažodį, nes nuo pat pradžių jie net negalės žinoti, kad po ranka yra „Wi-Fi“, nebent būtų prisijungę arba tai padarę. išsamesnė analizė.

Tam mes atliksime gana paprastą valdymą, kuris pereina prie mūsų maršrutizatoriaus konfigūracijos ir paslėpti mūsų belaidžio tinklo SSID. Būkite atsargūs, tai nereiškia, kad mūsų „Wi-Fi“ yra visiškai neaptinkamas, tačiau jį surasti bus daug sunkiau. Yra programų, kurios nuskaito ir aptinka tokio tipo paslėptus tinklus, pvz NetSurveyor, tačiau tipiniams pradedantiesiems vartotojams, kurie bando prisijungti prie mūsų „Wi-Fi“ „su gudrybe, kurią išmokė jo pusbrolis“, to gali pakakti.

Būkite atsargūs ir sustiprinkite savo tinklo saugumą

Aš reikalauju. SSID paslėpimas netrukdys mums pavogti „Wi-Fi“ slaptažodžio ir prisijungti prie tinklo. Kaip minėjome, yra būdų, kaip aptikti tokio tipo signalus ir juos nulaužti. Norėdami to išvengti, geriausia filtruoti pagal MAC, kuriant baltuosius / juoduosius sąrašus, kaip komentavome įrašo pradžioje, naudokite kuo saugesnį šifravimą ir, svarbiausia, kurdami saugų slaptažodį ne mažiau kaip 12 simbolių, pakaitomis didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis, skaičiais ir simboliais.

Kaip skaitytojas nurodo šio įrašo komentarų srityje, mes taip pat galime priskirti fiksuotus IP savo įrenginiams, išjungti DHCP serverį ir net sukurti svečių tinklą, jei reikia. Deja, net ir šie metodai negali išgelbėti mūsų nuo užpuoliko, bandančio įsiskverbti naudojant MAC klastojimą (techniką, vadinamą apgaulės būdu). Kai šis punktas išsiaiškins, pažiūrėkime, kaip galime paslėpti „Wi-Fi“ tinklo pavadinimą arba SSID.

Kaip paslėpti mūsų „Wi-Fi“ tinklo pavadinimą arba SSID

Jei norime, kad mūsų „Wi-Fi“ nebebūtų rodomas galimų tinklų sąraše, kai vartotojas suaktyvins savo įrenginio belaidį imtuvą, turėsime įveskite maršrutizatoriaus konfigūracijos nustatymus. Paprastai jis pasiekiamas naršyklėje įkeliant URL //192.168.0.1 arba //192.168.1.1. Pastaba: Jei naudojatės mobiliuoju telefonu ir turite problemų, peržiūrėkite įrašą „Kaip pasiekti maršrutizatorių iš Android“.

Įėję einame į belaidžio tinklo nustatymus. Skydelis ir meniu paprastai skiriasi priklausomai nuo mūsų maršrutizatoriaus modelio, nors apskritai jie visi yra gana panašūs. Jūs žinote, ką jie sako: „Mačiau vieną, mačiau viską“.

Patekę į „Wi-Fi“ signalo nustatymus, paprastai šalia tinklo pavadinimo ir prieigos slaptažodžio, aktyvuojame langelį "Slėpti SSID" (Slėpti SSID jei mūsų sąsaja yra anglų kalba) ir išsaugome pakeitimus. Pasiekta!

Kaip prisijungti prie „Wi-Fi“ tinklo su paslėptu SSID

Kitas klausimas, kylantis atlikus šį veiksmą, yra daugiau nei akivaizdus. Kaip dabar prisijungti prie „Wi-Fi“, jei jo nėra galimų tinklų sąraše? Pirmiausia reikia paaiškinti, kad tie įrenginiai, kurie jau buvo prijungti anksčiau automatiškai ir toliau jungsis prie tinklo.

Kitu atveju ryšį turėsime atlikti rankiniu būdu.

Windows

„Windows 10“ atveju eisime į sistemos konfigūracijos skydelį (nuo pradžios spustelėdami krumpliaračio piktogramą) ir įvesime „Tinklas ir internetas“. Kairiajame skydelyje spustelėkite "bevielis internetas"Ir pasirinkite"Tvarkykite žinomus tinklus”.

Šiame naujame meniu spustelėjame "Pridėti naują tinklą“. Čia atsidarys langas, į kurį turėsime įeiti ranka Wi-Fi tinklo pavadinimas, apsaugos tipas ir prieigos slaptažodis. Jei nežinote, kokio tipo apsauga naudojama, galite tai patikrinti įvesdami maršrutizatorių ir patikrinę belaidžio tinklo nustatymus. Kad galėtume įsivaizduoti, daugelyje šiuolaikinių namų maršrutizatorių naudojama numatytoji sauga AES WPA2 – asmeninis.

Android

Jei prisijungiame iš „Android“ mobiliojo įrenginio, procesas yra labai panašus. Atidarome meniu "Nustatymai"Ir mes einame į"Tinklai ir internetas -> Wi-Fi -> Pridėti tinklą“. Tai pateksime į ekraną, kuriame turėsime rankiniu būdu pridėti tinklo pavadinimą arba SSID, saugos tipą ir prieigos kodą.

Kaip paslėpti arba parodyti „Wi-Fi“ SSID naudojant komandas

Galiausiai pažvelgsime į tai, kaip paslėpti arba parodyti „Wi-Fi“ tinklo SSID naudojant MS-DOS komandas „Windows“ kompiuteryje. Taip pasieksime, kad komanda, kurioje dirbame negali aptikti konkretaus „Wi-Fi“ tinklo.

Tai veiksmas, kuris gali būti naudingas, jei dirbame biure ir nenorime, kad konkretus kompiuteris galėtų prisijungti prie belaidžio tinklo arba blokuoti prieigą prie Wi-Fi tam tikriems įrenginiams, kuriuos galime turėti namuose. .

Procesas labai paprastas: atidarome Cortana, įvedame komandą „CMD“ (be kabučių) ir paleidžiame komandinės eilutės programą kaip administratorius. Atidarę terminalą, vykdome šią komandą:

netsh wlan pridėti filtro leidimas = blokuoti ssid = »wifi pavadinimas» tinklo tipas = infrastruktūra

Jei viskas buvo gerai, pamatysime pranešimą, kad filtras buvo pridėtas prie sistemos. Kita vertus, jei norime, kad įranga vėl aptiktų vieną iš šių „nutildytų“ „Wi-Fi“ tinklų, galime pakeisti situaciją naudodami šią kitą komandą:

netsh wlan trynimo filtro leidimas = blokuoti ssid = »wifi pavadinimas» tinklo tipas = infrastruktūra

Kaip matote, tai labai paprastas metodas, kuris gali būti puikus norint valdyti, prie kurių tinklų tam tikri belaidžiai įrenginiai jungiasi atskirai.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found