Kaip sužinoti, ar kas nors naudoja jūsų nuotrauką internete – „Happy Android“.

Ar žinote, kas yra „šamas“? Tai pasimatymų pasaulyje naudojama technika, siekiant apgauti kitą žmogų, kad jis elgtųsi taip, kaip nesi. Paprastai jį lydi netikra profilio nuotrauka ir pokalbiai, kurie yra pernelyg priversti, kai jaučiate, kad „kažkas negerai“. Tai negali būti laikoma a tapatybės sukčiavimas Iš esmės, bet taip, jei nuotraukoje esantis asmuo per daug patrauklus, kad būtų tiesa, nenustebkite, jei galiausiai tai, kas atrodė kaip universiteto studentas iš Mursijos, taps pensininku iš Ohajo, turinčiu daug laisvo laiko. ir labai mažai skrupulų.

Jei jaučiate, kad kažkas naudoja vieną iš jūsų nuotraukų savo meilės sukčiavimui stalkeris, arba kad jie vagia jūsų tapatybę internete, apsimesdami tiesiogiai jumis, bet neturite įrodymų, skaitykite toliau, nes tai gali jus sudominti.

Kaip sužinoti, ar kas nors kitas naudoja jūsų nuotrauką internete

Geriausias būdas patikrinti, ar kas nors nesinaudoja mūsų nuotraukomis be mūsų sutikimo atlikti atvirkštinę vaizdų paiešką. Paprastai šamai o tapatybės vagys dažnai griebiasi kitų vartotojų į socialinius tinklus įkeltų nuotraukų, todėl tai yra pirmoji vieta, kur turėtume pradėti tirti.

Norėdami tai padaryti, nufotografuokite keletą reprezentatyviausių nuotraukų, pvz., profilio nuotrauką arba jūsų atvaizdą, kuris tapo labai populiarus arba turi daug teigiamų įvertinimų. Tada įveskite paieškos variklį Google vaizdai. Tai galite padaryti prisijungę prie „Google“ ir spustelėję tekstą, esantį viršutinėje dešinėje naršyklės paraštėje, kuriame parašyta „Vaizdai“ arba per šį kitą LINK tiesioginis.

Čia spustelėkite fotoaparato piktogramą ir įkelkite nuotrauką, kurią norite analizuoti. Jei prisijungiate iš mobiliojo telefono, pamatysite, kad „Google“ vaizdai nesuderinami. Norėdami tai ištaisyti, eikite į puslapį atvirkštinis.nuotraukos, leidimas, leidžiantis naudoti „Google“ vaizdus iš savo mobiliojo telefono. Pastaba: Jei nuotrauka įkelta internetu, taip pat galite ilgai paspausti mobiliuoju telefonu ir pasirinkti „Ieškoti naudojant Google Lens“. Rezultatas bus toks pat.

Kai vaizdas bus įkeltas į Google paieškos variklį, jis pateiks kelis duomenis:

  • Vaizdo dydis.
  • Ji taip pat mums praneš, ar yra kitų skirtingų dydžių vaizdo versijų.
  • Galima susijusi paieška: greičiausiai to vaizdo teksto užklausa (čia ji mums nurodo, ką žmonės įveda, kai „Google“ naudoja vaizdą).
  • Sąrašas panašūs vaizdai.
  • Likusieji yra svetaines, kuriose galime rasti tą patį vaizdą.

Turėdami šiuos duomenis lentelėje galime žinoti, ar mūsų asmenukė ar atitinkama nuotrauka yra naudojama svetainėje, kurios mes nežinome, ar kas nors jas naudoja siekdamas savo interesų, sukurdamas klaidingą profilį.

Taip pat galite naudoti „TinEye“, kad rastumėte neteisėtas nuotraukos kopijas

Asmeniškai tokio tipo paieškai aš norėčiau naudoti TinEye – labai panašų įrankį, leidžiantį pamatyti akimirksniukiek kartų vaizdas pasirodo internete, taip pat chronologinės vaizdo istorijos atradimas. Dėl šios priežasties, jei turime savo nuotrauką, kurią įkėlėme į internetą prieš 5 metus ir matome, kad yra poros metų senumo kopijos, galime žinoti, kiek laiko jie tą nuotrauką naudoja be mūsų leidimo. kaip svetainė, kurioje ji yra priglobta.

Norėdami atlikti išsamesnę paiešką, naudokite „Yandex“.

Neigiamas tokių įrankių kaip „Google“ vaizdų paieškos variklis arba „TinEye“ naudojimo trūkumas yra tas, kad jie atsižvelgia tik į tikslias to vaizdo kopijas (su visais jų dydžio ir apkarpymo variantais). Tai reiškia, kad turėsime atlikti individualią kiekvieno vaizdo, kurį norime analizuoti, paiešką. Gana ilgas ir varginantis procesas, jei miegamajame turime daug nuotraukų.

Galima naudoti gerą alternatyvą „Yandex“ vaizdų paieškos sistema. Skirtingai nei „Google“, „Yandex“ atlieka „veidų paieškas“, dalija nuotrauką į segmentus arba „vaizdines frazes“. Tokiu būdu jis palygina milijonus vaizdų ir parodo mums rezultatus, kuriuose yra daugiau panašių „vaizdinių frazių“. Ką tai tiksliai reiškia?

Tokiu būdu mes gausime sąrašą vaizdų, kuriuose matome, ar toje pačioje nuotraukoje, ar ne, taip pat kitų į mus panašių žmonių atvaizdų. Tai, kas gali padėti mums rasti savo dvigubą arba prarastą dvynį, nuo kurio buvome atskirti gimdami, bet ir sužinoti, ar internete yra kitų kopijų, klonų ar profilių, kuriuose naudojamas mūsų asmeninis vaizdas.

Ką daryti, jei mano vaizdas buvo pavogtas?

Greičiausiai atlikę tokio tipo paiešką nieko nerasite. Bet jei, deja, jums nepasisekė tapti tokio išpuolio auka, turite nedelsdami veikti. Svarbu reikalauti, kol vaizdas bus pašalintas iš apyvartos. Štai keletas veiksmų, kurių galite imtis:

  • Praneškite apie tai socialiniame tinkle, kuriamevaizdas: Jei matote, kad kažkas naudoja jūsų nuotrauką paskyroje, kuri nėra jūsų socialiniame tinkle, pvz., „Twitter“, „Instagram“ ar „Facebook“, turite apie tai kuo greičiau pranešti. Visos šios platformos siūlo galimybę pranešti apie intelektinės nuosavybės pažeidimą arba tapatybės vagystę. Pavyzdžiui, „Facebook“ atidarę nuotrauką ar publikaciją pamatysite, kad spustelėję 3 taškų mygtuką, esantį viršutinėje dešinėje paraštėje, pasirodys parinktis „Gaukite pagalbos arba praneškite apie įrašą”.

  • Pasikalbėkite su svetaine: jei svetainė naudoja privačią jūsų nuotrauką be jūsų leidimo, galite susisiekti su ja ir paprašyti, kad jie akredituotų jus kaip autorių arba pašalintų vaizdą. Nebent jie elgiasi nesąžiningai ir tyčia, daugeliu atvejų jiems nebus problemų įvykdyti jūsų prašymą. Jei jie jūsų nepaiso arba atmeta jūsų teisėtą prašymą, praneškite apie svetainę „Google“.
  • Eikite į policiją ir parašykite skundą: Pranešti policijai yra paskutinė galimybė, žinoma. Retai patektumėte į tokią situaciją, tačiau jei susiduriate su internetiniu plėšrūnu arba žmogumi, kuris nusikaltimui naudoja jūsų veidą ir atvaizdą, nedvejodami kreipkitės į valdžios institucijas.

Kiekvieną dieną tampa vis sunkiau apsaugoti duomenis, kuriais savanoriškai dalijamės internete. Visada galite paslėpti savo profilius socialiniuose tinkluose, pažymėdami juos kaip privačius, arba pridėti vandens ženklą prie nuotraukų, kad jos būtų geriau atpažįstamos. Tačiau, ypač jei dirbate mados ar fotografijos pasaulyje, kartkartėmis atlikdami atvirkštinę aktualiausių vaizdų paiešką, galėsite atsiriboti nuo visų žmonių, kurie bando pasinaudoti jūsų įvaizdžiu internete.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found