Kaip pasidaryti ultravioletinę juodos šviesos lempą su mobiliuoju telefonu

Juoda šviesa, taip pat žinoma kaip UV-A šviesa arba ultravioletinė šviesa, jis padeda aptikti padirbtus banknotus, identifikuoti organines liekanas, tokias kaip šlapimas, fluorescencinius mineralus ir, žinoma, pažadinti mūsų meniškesnę pusę, jei mėgstame amatus ir mėgstame šiek tiek eksperimentuoti.

Dauguma juodos šviesos lempų gaminamos naudojant filtrą arba dangtelį, kuris uždedamas ant įprastos lemputės. Tokiu būdu galima filtruoti didžiąją dalį matomos šviesos, sukuriant ilgų bangų ultravioletinę šviesą. Šviesa, leidžianti pamatyti fluorescencinį švytėjimą, kurį kai kurios medžiagos išspinduliuoja veikiamos tokio tipo šviesai.

Kaip pasidaryti naminę UV šviesos lempą naudojant mobilųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį

Nors šiuo metu nėra mobiliojo telefono, galinčio skleisti ultravioletinę šviesą, tiesa ta, kad tą patį efektą galime pasiekti atlikdami nedidelį amatą. Tam mums reikia tik fotoaparato LED blykstės, kurią naudosime kaip žibintuvėlį, poros žymeklių ir šiek tiek lipnios juostelės.

Reikalingos medžiagos

  • Mobilusis telefonas su LED blykste.
  • Skaidri juosta.
  • Mėlynas ir violetinis žymeklis.
  • Popieriaus lapas.
  • Paryškintuvas arba žymeklis.

Žingsnis po žingsnio procesas

Šio eksperimento pranašumas yra tas, kad kai turėsime visas medžiagas, galime jį atlikti per kelias minutes. Vienintelis dalykas, kurį turime saugoti, yra nesugadinti mobiliojo telefono, bet kitu atveju tai labai paprasta, o rezultatai yra tiesiog įspūdingi.

  • Paimkite skaidrią juostelę ir uždėkite ją ant LED blykstės, kuri paprastai yra šalia telefono galinės kameros.
  • Naudokite mėlyną žymeklį piešti ant maskavimo juostos, kad blykstės uždengtas paviršius gerai pasidengtų mėlyna spalva.

  • Nupjaukite kitą lipnios juostos gabalėlį ir uždėkite ant juostos, kurią ką tik nudažėme mėlyna spalva.
  • Lygiai taip pat perdažyti mėlynai ši nauja juosta.
  • Galiausiai nupjaukite trečią maskavimo juostos dalį ir šį kartą nudažykite purpurinis žymeklis.

Pasiruošę! Kodėl tai nebuvo taip sudėtinga? Nuo šiol mums tereikia paimti popieriaus lapą ir ką nors parašyti arba nupiešti su paryškinimo rašikliu. Išjunkite šviesą, įjunkite mobiliojo telefono žibintuvėlio funkciją ir pamatysite, kaip blykstė dabar skleidžia mėlyną šviesą su šiek tiek violetinės spalvos. Nukreipkite blykstę į popieriaus lapą ir pamatysite, kaip jis šviečia tamsoje.

Priklausomai nuo naudojamo fluorescencinio žymeklio, ryškumas gali turėti vienokį ar kitokį atspalvį, nors pasiekiamas efektas yra daugmaž toks pat. Labai smagi pramoga, kuri gali būti daug žaidimo, jei namuose turime vaikų arba norime surengti nedidelį vakarėlį patalpose su beprotiškomis šviesomis.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found