KODI yra daugiaplatformis atvirojo kodo daugialypės terpės centras, pilnas itin naudingų įrankių. Galime ne tik žiūrėti TV per IPTV paslaugas ar žiūrėti filmus internete nemokamai legaliai. Nuo 18 versijos (Leia) KODI taip pat leidžia žaisti vaizdo žaidimus, dėka naujos funkcijos, pavadintos Retroplayer.
Iš ten galime įdiegti įvairius klasikinių konsolių emuliatorius ir žaisti naudodami ROM. Taip pat galime sukonfigūruoti žaidimų pultus, taigi, jei naudosime KODI iš „Android TV Box“, galime žaisti gerus žaidimus patogiai sėdėdami ant sofos. Pažiūrėkime, kaip tai veikia!
Atnaujinkite KODI į 18 ar naujesnę versiją
Kaip minėjome pradžioje, „Retroplayer“ buvo įtrauktas į 18 KODI versiją. Visų pirma, jei ilgą laiką nenaudojome programos, turėkime tai omenyje turėsime ją atnaujinti į naujausią versiją.
Jei vis dar neturime KODI savo kompiuteryje, mobiliajame telefone ar televizoriaus dėžutėje, galime jį atsisiųsti iš oficialios KODI svetainės.
Kaip įdiegti emuliatorius
Pirmasis žingsnis žaidžiant retro žaidimus KODI yra emuliatoriaus įdiegimas. Oficialioje KODI saugykloje randame daugybę klasikinių sistemos emuliatorių, tokių kaip Sega Megadrive, NES, Super Nintendo, Game Boy, PlayStation, Atari, MAME, Dreamcast, Nintendo DS ir daugelis kitų.
Mes galime rasti visą emuliatorių sąrašą ir įdiegti tuos, kurie mus labiausiai domina iš "Nustatymai (krumpliaračio piktograma) -> Priedai -> Įdiegti iš saugyklos -> Žaidimų priedai -> Emuliatoriai“. Mūsų atveju ketiname įdiegti „Quick NES“ – emuliatorių, skirtą klasikiniam 8 bitų „Nintendo“.
Kaip nustatyti žaidimų pultą
Kai kurie emuliatoriai veikia tik su rankenėle arba valdikliu. Kiti, priešingai, leidžia mums naudoti pelę ir klaviatūrą gryniausiu senosios mokyklos stiliumi. Jei turime suderinamą žaidimų pultą – jei įmanoma, belaidį – galime kuo geriau užbaigti patirtį (aišku, kad su valdikliu viskas pagerėja, labai).
Norėdami sukonfigūruoti žaidimų pultą, mes einame į "Nustatymai -> Sistema -> Įvestis -> Konfigūruoti prijungtus valdiklius“. Čia rasime 3 tipų valdiklius: Xbox, NES ir Super NES. Spaudžiame ant mus dominančio profilio ir vykdome konfigūravimo instrukcijas, kurias pamatysime ekrane, kur turime spausti visus mygtukus po vieną.
Kai sukonfigūruosime visus valdiklius, paspauskite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus.
Kaip atsisiųsti ROM iš KODI
ROM yra skaitmeninės žaidimų kopijos, kurias siunčiame į emuliatorių skaityti. Ir tiesa ta, kad dėl ROM legalumo kyla daug ginčų ir painiavos. Ar jie legalūs? Na... taip ir ne.
Kita vertus, emuliatoriai nenaudoja jokio patentuoto kodo, o tai reiškia, kad jie yra visiškai legalūs. Bet su ROM yra kitaip. Paprastai turėtume tik atsisiųsti ROM, kurie neturi autorių teisiųarba kaip apsaugos būdas fizinių žaidimų, kuriuos įsigijome, kopijas.
Žaidimo, kuris mums nepriklauso, ROM atsisiuntimas gali būti neteisėtas. Bet jei jau turime fizinę kopiją, ROM naudojimas gali būti laikomas sąžiningu naudojimu.
Kaip alternatyvą, mes taip pat galime „nuplėšti“ savo ROM naudodami tokį įrenginį kaip „Retrode“, kurio dėka galime išgauti savo kasetės turinį ir atsisiųsti ją į kompiuterį per USB jungtį.
Bet kokiu atveju galite rasti daug viešųjų žaidimų PDR arba šioje KODI forumo temoje. Šiame vadove pateiktame pavyzdyje atsisiuntėme naminį namų gamybos žaidimą pavadinimu D + Pad Hero. Tai „Guitar Hero“ tipo muzikinis vaizdo žaidimas, skirtas klasikiniam NES, ir tiesa ta, kad jis gana sėkmingas.
Kaip įdiegti ROM į KODI
Dabar, kai atsisiųstame ROM, galime jį įkelti tik į emuliatorių. Norėdami tai padaryti, atidarome pagrindinį KODI meniu ir einame į „Žaidimai -> Pridėti žaidimų“. Spustelėkite "Naršyti"Ir mes pasirenkame aplanką, kuriame turime išsaugotą ROM. Patvirtiname pasirinkdami "Gerai”.
Tada atidarome ką tik pasirinktą aplanką ir įeiname, kol bus įkeltas žaidimo failas. Šiuo atveju, kadangi tai yra NES žaidimas, failas, kurį turime atidaryti, turės „.NES“ plėtinį.
Tada pamatysime iššokantį langą, kuriame pasirinksime ką tik įdiegtą emuliatorių.
Galiausiai pamatysime pranešimą, nurodantį, kad šis žaidimas veikia tik su žaidimų pulteliais ir, norėdami pradėti žaisti, paspaudžiame mygtukų derinį (pasirinkite + X).
Taip mes pradėsime žaidimą ir pradėsime veikti. Iš čia mes tiesiog turime pakartoti tą patį procesą su kitais emuliatoriais ir žaidimais, kad išplėstume savo retro biblioteką ir valdytume ją centralizuotai iš KODI.
Ieškote žaidimų? Prijunkite RetroPlayer prie interneto archyvo retro bibliotekos
Nors visa tai tikrai šaunu, vis tiek galime žengti žingsnį toliau. Jei neturime ROM savo mėgstamoms sistemoms arba norime tiesiogiai žaisti nieko neatsisiunčiant, būtinai turėtume pažvelgti į interneto archyvą.
Interneto archyvas yra viena geriausių ir plačiausių skaitmeninių bibliotekų planetoje, kurioje, be filmų, muzikos, istorinių žurnalų ir visos daugialypės terpės medžiagos, randame ir klasikinius vaizdo žaidimus. Titulai iš Amiga, MS-DOS, PC, NES, NeoGeo ir daugelio kitų sistemų, kuriuos galime leisti tiesiai iš naršyklės.
Laimei, yra KODI priedas Interneto archyvo žaidimų paleidimo priemonė leidžia pasiekti visą tą KODI žaidimų katalogą neapsunkinant savo gyvenimo. Stebuklas, su kuriuo galime padidinti savo žaidimų, skirtų KODI, biblioteką, neatsisiunčiant į įrenginį jokios ROM. Jei jus domina, galite pamatyti, kaip įdiegti IAGL priedą iš ŠIS KITAS ĮRAŠAS. Nepameskite to iš akių!
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.