Šiandien vaizdo žaidimų pramonė laikoma viena iš svarbiausių platformų (jei ne pati svarbiausia) laisvalaikio ir pramogų sektoriuje. Vaizdo žaidimų populiarumas yra panašus į jų tiesioginio konkurento – kino teatrą. Jūsų reklamos kampanijos yra visur. Jie perkelia milijonus tiek ekonomiškai, tiek pasekėjų ir pasekėjų atžvilgiu. Žaidėjai, kurie, vedami internetinių lošimų, pradėjo burtis į komandas, varžybas ir dėl to turnyrus. e-sportas .
Tačiau kaip ir viskas, šis pasaulis taip pat turi pradžią ir kaltininką. Ralphas Baeris, kuris laikomas „vaizdo žaidimų konsolių tėvu“, nebuvo tas, kuris sukūrė pirmąjį vaizdo žaidimą, tačiau jis buvo kaltininkas, kad turime vaizdo žaidimų konsolę, prijungtą prie televizoriaus.
Žaidimų konsolės: pirmoji karta (1972–1977)
Magnavox Odisėja (1972)
Rudolfas Heinrichas Baeris , paprastai žinomas kaip Ralph Baer. Žydų šeimos sūnus, pabėgęs nuo nacių režimo (likus vos dviem mėnesiams iki išdaužto stiklo nakties), siekė atkurti savo gyvenimą Jungtinėse Valstijose.
Baigęs studijas Nacionalinis radijo institutas Ką radijo tarnybos technikas , įjungta 1943 buvo užverbuotas kariuomenės dalyvauti Antrasis pasaulinis karas. Jis buvo paskirtas į karinės žvalgybos skyrių Londone, toli nuo mūšio lauko. Dėl to Baeris sveikas ir sveikas grįžo iš karo ir baigė mokslus Televizijos inžinerija adresu Amerikos televizijos technologijos institutas iš Čikagos.
Jis pradėjo dirbti gynybos departamente mažoje įmonėje, kur įgijo reputaciją ir ten 1955 buvo pasamdytas Sanders Associates , todėl jis buvo atsakingas už 200 žmonių komandą. Vos per penkerius metus jam vadovavo 500 žmonių.
Dėl sveiko Baerio įpročio viską dokumentuoti, mes žinome, kad 1955 m. buvo pradėta kurti idėja televizorių ne tik žiūrėti kabelinius kanalus. Idėja buvo bendrauti su televizoriais, žaisti žaidimus ir taip įgyti pranašumą prieš konkurenciją pramonėje. Po pirmojo nesėkmingo bandymo, kai jis bandė gauti reikiamą finansinę paramą savo projektui įgyvendinti (jis netgi pasiūlė konsolę integruoti į patį televizorių), 1966 m. kartu su Sanders inžinieriais jis pradėjo gaminti prototipą. kas taptų pirmąja žaidimų konsole istorijoje. Aš jai skambinu "Ruda dėžutė".
1971 metais Magnavox („Philips“ dukterinė įmonė Amerikoje) įsigijo mašinos licenciją ir po metų, 1972 m., komercializavo tai, kas žinoma kaip įpirmoji vaizdo žaidimų konsolė vardan Magnavox Odisėja. Taigi 1972 m. gali būti laikomi vaizdo žaidimų pramonės pradžios tašku, taip pat vadinamojo žaidimo pradžios data. pirmosios kartos žaidimų konsolės.
Nors Magnavox priėmė sprendimą platinti mašiną tik iš savo sandėlių, Netgi su reklama nurodant, kad žaidimų konsolė veikė tik savo prekės ženklo televizoriuose (jis to niekada neneigė), tai sulaukė gerų pardavimų.
Kalbant apie technines charakteristikas Magnavox Odisėja Įdomu tai, kad mašiną sudarė tik plokštė, sudaryta iš tranzistorių, kondensatorių ir rezistorių. Tai reiškia, jame nebuvo jokio mikroprocesoriaus ir tai buvo apibendrinta dideliais aparatūros lygio apribojimais. Pavyzdžiui, buvo negali paleisti garso .
Naudota Odisėja keičiamos kasetės žaisti skirtingus žaidimus. Iš viso dvylika, iš kurių šeši buvo įsigyti perkant konsolę. Įdomumo dėlei pakomentuoti, kad kartu su mašina buvo išdalinti ir pusiau permatomi plastikiniai lakštai, kurie prilipę prie televizoriaus ekrano veikė kaip fono paveikslėlis ir jie padėjo sukurti žaidimo kontekstą. The pirmasis lengvasis šautuvas.
Atari / Sears Telegames Pong (1975)
Nolanas Bushnellas , studijuodamas Elektros inžineriją Jutos universitete, jis buvo vienas iš tų, kurie išbandė žaidimą Kosmoso karas!. Šis žaidimas gimė kaip universiteto mokslinių tyrimų projekto rezultatas ir buvo talpinamas kompiuteryje, kuris užėmė gamyklą.
Išbandžius žaidimą, Nolanas , kartu su kitu partneriu, Tedas Dabis , jie sukūrė jo kloną, pavadino jį Kompiuterio erdvė. Prototipas buvo salone, tačiau nepaisant to, kad jis buvo pagamintas ir platinamas, tai buvo komercinė nelaimė. Pagrindinė priežastis yra ta, kad tai buvo labai pažangus produktas tiems laikams ir jiems nepavyko pasiekti pakankamai plačios auditorijos. Nepaisant to pirmojo nusivylusio bandymo, jiems pavyko paskirstyti žaidimus ir juos žaisti galėjo visi, su kuriais 1972 metaisNolanas Bushnellas kartu su savo partneriu Tedas Dabis jie įkūrė Atari Inc.
1972-ieji yra prieštaringi metai, Bushnell Jis buvo Kalifornijoje ir lankėsi mugėje, kurioje pirmą kartą galėjo pamatyti Magnavox Odisėja. Išbandydamas stalo teniso žaidimą, jis greitai suprato, kad atlikęs keletą nedidelių žaidimo sistemos pakeitimų, prieš jį turėjo daug potencialo turintį produktą. Būtent tada jis pavedė Allanas Alcornas, naujai licencijuotas inžinierius, pasamdytas Atari, kuriantis tai, kas taptų klasikine arkadine mašina Pong. Nolanas daug metų praleido viską neigdamas.
Atari, kuri tuo metu buvo skirta tik arkadinėms mašinoms ar monetų mušimui, sulaukė didžiulės sėkmės su PONGAS . Dėl to jie netruko svarstyti, kaip perkelti žaidimą į namų sistemą, ir taip jie sukūrė žaidimų konsolę. Atari PONG.
Įžengti į namų konsolių pasaulį „Atari“ nebuvo lengva. Rasti investuotojus, kurie norėtų lažintis dėl produkto tokioje naujoje pramonės šakoje, nebuvo lengva, be to, reikia turėti omenyje, kad tuo metu jau buvo konkurencija, Magnavox ir jo Odisėja.
Nepaisant visko, derybos su Searsas (Amerikos prekybos centrų tinklas) išsipildė. Na... tai priklauso, kaip pažiūrėsi: metams „Sears“ turėtų išskirtinį pardavimą ir teises į produktą.
Nepaisant visų šių nesėkmių, per 1975 m. Kalėdas jis buvo parduodamas Atari Pong pavadinimu Sears Tele-Games. Tai buvo visiška pardavimo sėkmė, žmonės stovėjo eilėse norėdami rezervuoti mašiną, o to ir buvo galima tikėtis, atsižvelgiant į ankstesnę sėkmę, kurią jie pasiekė su arkadine mašina. Pong.
Coleco Telstar (1976 m.)
Visi Nolano nuopelnai buvo sukurti kurdami „Atari“ ir suvokdami komercinį teniso stendų potencialą, o tai visiškai prieštarauja niekšiškam jo produktų licencijavimui. Dėl to rinka pradėjo pildytis teniso aparatais (jau nekalbant apie kopijas).
Iš įvairių rinkoje pasirodžiusių variantų yra tas, kurį sukūrė Coleco. Coleco Telstar Tai pirmasis iš visos prekės ženklo konsolių serijos Coleco kurie pasirodė 1976–1978 m., visi remiantis Atari Pong . Šio gamintojo sėkmę lėmė kaina, už kurią jis buvo parduodamas: Telstar buvo parduota už maždaug 50 USD, perpus pigiau nei konkurentai, Magnavox Odisėja ir Atari Pong ( Sears teležaidimai pirmaisiais gyvenimo metais). Dėl šios priežasties „Coleco“ pirmaisiais metais galėjo parduoti beveik 1 000 000 vienetų.
Kitas veiksnys, lėmęs Telstar sėkmę, yra tai, kad tai buvo pirmoji mašina, kurioje buvo integruotas lustas AY-3-8500 iš Bendrieji instrumentai , paprastai žinomas kaip Pong-on-a-chip. Bendrieji instrumentai Jis negalėjo patenkinti visų gamintojų, kurie, matydami „Atari“ sėkmę su „Pong“, norėjo gauti savo pyrago dalį, paklausos. Esamas Coleco vienas iš pirmųjų, kurie paprašė lusto, Jie buvo pirmieji ir vieninteliai, kurie gavo visą lustų užsakymą, todėl nesunku suprasti, kad jie pirmavo rinkoje su savo mašina.
Coleco Telstar Tai atnešė į pačią mašiną integruotus valdiklius (potenciometrus), tuo metu tai buvo įprasta. Jame buvo 3 atmintyje įrašyti žaidimai: tenisas, ledo ritulys ir rankinis ir netgi sudėtingumo parinkiklis, kuris padidino ar sumažino kamuoliuko greitį arba pakeitė „irklų“ dydį.
Kaip matote, konsolių ir vaizdo žaidimų pramonės kilimas nebuvo lengvas. Tais laikais nebuvo lengva rasti paramą (ypač finansinę) tokio pobūdžio projektui įgyvendinti, bet tai buvo dėka tokių žmonių kaip Ralfas Baeris (kūrėjas MagnavoxOdisėja) arba Nolanas Bushnellas ir Tedas Dabis (įkūrėjai Atari ir jo Pong) , kuri niekada nepasidavė susidūrus su sunkumais, kad šiandien visi galime mėgautis šiuo puikiu skaitmeniniu pramogų įrenginiu, kuriuo tapo pultai ir vaizdo žaidimai.
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.