Viena pirmųjų problemų, su kuriomis dažniausiai susiduriame kurdami tinklaraštį ar tinklalapį, yra susijusi su trečiųjų šalių vaizdų naudojimu. O kaip su autorių teisėmis? Daugelis žmonių dėl išteklių ar žinių stokos linkę naudoti vaizdus, paimtus tiesiai iš „Google“ paieškos rezultatų, ir tai gali būti klaida, nes galime stilingai praleisti autorių teises.
Nuo 2014 m. „Google“ įtraukė naują paieškos laukelį, kuris filtruoja vaizdus pagal jų naudojimo teises, o tai labai palengvina vaizdų paiešką mūsų svetainei. Jei einame į „Google“ vaizdus ir pasirenkame „Paieškos įrankiai„Pažiūrėsime, kaip bus rodomas naujas meniu, kuriame galime filtruoti paieškos rezultatą pagal šiuos kriterijus:
- Nefiltruojama pagal licenciją: Rodomi vaizdai neturi jokio tipo filtro.
- Pažymėtas pakartotiniam naudojimui su pakeitimais: galite naudoti vaizdą ir keisti jį kaip norite.
- Paženklinta pakartotiniam naudojimui: galite naudoti vaizdą, bet nekeisdami jo.
- Pažymėtas nekomerciniam pakartotiniam naudojimui su pakeitimais: Galite naudoti vaizdą ir atlikti jo pakeitimus pagal savo skonį, bet be komercinių tikslų. Tai reiškia, kad jo naudojimas neleidžiamas, jei su juo gaunate ekonominės naudos.
- Paženklintas nekomerciniam pakartotiniam naudojimui: Galite naudoti vaizdą be komercinių tikslų ir be galimybės jį keisti. Tai yra, galite jį naudoti darbui ar projektui, bet nekeisdami įvaizdžio ir tol, kol negausite jokios ekonominės naudos.
Bet kokiu atveju, nors tai yra bendros gairės, „Google“ paaiškina šiuos dalykus:
Prieš naudodami turinį dar kartą, įsitikinkite, kad jo licencija yra teisėta, ir patikrinkite tikslias pakartotinio naudojimo sąlygas. Pavyzdžiui, licencijoje gali būti reikalaujama patvirtinti vaizdo kūrėją, kai jį naudojate. „Google“ negali pasakyti, ar licencijos žyma yra teisėta, todėl mes taip pat nežinome, ar turinio licencija yra teisėta.
Kitaip tariant, nustačius vaizdą, visada patartina apsilankyti šaltinio puslapyje, kad įsitikintumėte, jog vaizdas tikrai nemokamas ir mums nereikės atlikti jokių papildomų veiksmų, pavyzdžiui, nurodyti šaltinį. Kai tuo įsitikinsime, laisvai viešpataukite.
Be šio puikaus vaizdų šaltinio, ty „Google“, taip pat yra daugybė kitų puslapių, kuriuose talpinami nemokami vaizdai ir kuriuos galime panaudoti norėdami jais pasimaitinti. Jei jus domina čia, turite nuorodą su kitais 10 nemokamų vaizdų bankų.
Jei taip pat norite gauti kitų tipų išteklių savo svetainei, rekomenduoju pažvelgti į šiuos įrašus:
Geriausi nemokami šriftai
Geriausi nemokami sprite
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.