„PayPal“ daugelį metų buvo vienas iš dažniausiai naudojamų pinigų siuntimo ir gavimo būdų internetu. Kad ir kaip kasdien kalbama apie bitkoinus, jei pirksime internetu, norime palikti pinigų draugui ar galvojame apie verslo pradžią, greičiausiai ir toliau naudosime PayPal.
Esant tokiai populiariai paslaugai, normalu, kad yra žmonių, kurie bando pritraukti kuo daugiau nesupratingų vartotojų, ir šiandien būtent apie tai ir kalbėsime: apie visus tuos sukčiavimus ir apgaulę, kurios naudoja PayPal kaip apgaulę. arba darbo įrankį, kad paliktų mums drebėjančią banko sąskaitą ir pavogtų net mūsų bendrystės nuotraukas.
Avansinio mokėjimo prašymas
Ši afera yra tokia pat sena, kaip ir jūsų senelio modemas. Kadangi yra internetas, mažai kas gavo el. laišką iš nepažįstamo žmogaus, kad gavome milijoninį palikimą ir kad turime sumokėti pinigų sumą per PayPal, kad sutvarkytume dokumentus ir kad jie mums atliktų pavedimą.
Pastaruoju metu gana madinga yra ir milijardus konfiskavusio aukšto rango politinio pareigūno žinutė, kurioje prašoma palikti jam šiek tiek grynųjų pinigų atrakinti ir grąžinti malonę, padaugintą iš 1000.
Geriausias būdas išvengti tokio pobūdžio apgaulės yra atmesti pranešimus ir į juos nekreipti dėmesio.
„Kilo problema su jūsų paskyra“ arba „Jūsų paskyra bus atšaukta“
Tai gana įprasta era, kurią sudaro pranešimo gavimas, kuriame mums pranešama, kad yra problema su mūsų Paypal paskyra ir kad turime patikrinti tam tikrą informaciją. Už tai jie mums siūlo nuoroda, kurią turime spustelėti tariamai įvesti PayPal ir įvesti mūsų vartotojo vardą bei slaptažodį. Nuoroda nukreipia į sukčiavimo svetainę, kurioje renkami mūsų kredencialai. Kai vagys gauna mūsų prieigos duomenis, jie pradeda ištuštinti mūsų sąskaitą.
Kad išvengtume tokio pobūdžio sukčiavimo, svarbu žinoti, kad PayPal niekada neprašys mūsų įvesti vartotojo vardo ir slaptažodžio niekur kitur, išskyrus PayPal prisijungimo puslapį. Jei aptinkame tokio tipo apgaulę, patartina apie tai informuoti PayPal siunčiant el. [email protected]. Taip pat patartina karts nuo karto atnaujinti slaptažodį.
Tapatybės sukčiavimas
Kitas sukčiavimas, kuris dažniausiai eina koja kojon su ankstesniu – klastojimas arba „tapatybės vagystė“. Dauguma pašto paslaugų leidžia mums siuntėjo lauke įrašyti tai, ko norime, o daugelis tuo pasinaudoja, kad apsimetu kitais žmonėmis ar įmonėmis.
Taigi, mes galime gauti el. laišką, atsiųstą iš „PayPal Support“, kuriame nurodoma bet kokia milonga, kad padarytume tai, ko jie prašo, ir jie galėtų pavogti mūsų sąskaitą, nors jei pažiūrėtume, el. laiškas siunčiamas iš [email protected] (ar panašiai).
Kad netaptume tokio pobūdžio sukčiavimo auka, visada turime patikrinti siuntėjo el. pašto adresą. Atidaryti tokio tipo el. laišką nėra jokių problemų, tačiau svarbu nespausti jokios nuorodos.
Labdaros organizacijos
Sąžiningi žmonės paprastai yra gana jautrūs kitų skausmui, o karts nuo karto dalyvaujančių, paaukodami pinigų labdarai, yra ne vienas. Deja, yra ir daugybė sukčių, kurios prisistato kaip labdaros organizacijos: jos dažniausiai atsiranda ištikus kokiai nors nelaimei ar stichinei nelaimei, o tiesa ta, kad jas aptikti nėra lengva.
Jei norime išvengti tokio pobūdžio sukčiavimo, prieš dovanojant patartina patikrinti kolekcijos autentiškumą. Tam galime atlikti paiešką internete, taip pat peržiūrėti šiuos pačios PayPal rekomenduojamus tinklalapius:
- //www.charitynavigator.org
- //www.bbb.org/us/charity
- //www.charitywatch.org
Jei negalime patikrinti organizacijos autentiškumo nė vienu iš šių būdų, tai greičiausiai netikras.
Permokėjimas už prekę
Sukčiai tampa vis sudėtingesni, ir tai yra geras to pavyzdys. Apgaulė vyksta 3 velniškais žingsniais:
- Pirkėjas perka prekę ar paslaugą.
- Užuot sumokėjęs prekės kainą, pirkėjas sumoka didesnę sumą, nei yra nustatyta.
- Pirkėjas prašo pardavėjo grąžinti skirtumą.
Apgaulė čia ta, kad pirkėjas prašo atlikti pavedimą į skirtingą „PayPal“ paskyrą nei ta, kurią naudojote iš pradžių sumokėti už prekę. Galiausiai mokėjimas bus atšauktas ir pardavėjas praras tuos „papildomus“ pinigus, kuriuos grąžino klientui.
Jei esame pardavėjai ir norime išvengti tokio pobūdžio sukčiavimo, pirmas dalykas, kurį turime turėti omenyje, yra tai, kad klientas niekada nepermokės už prekę. Jei tai padarysite, geriau atšaukti išpardavimą ir neišsiųsti produkto.
Siuntimo sukčiai
Šiuo sukčiavimu naudojasi ne tokie skrupulingi pirkėjai internete, todėl patartina būti itin atidiems, jei turime internetinę parduotuvę. Sukčiavimas susideda iš to, kad pirkėjas pasirenka pristatymo būdą, per kelias dienas susisiekia su kurjerių įmone, kad pakeistų pristatymo adresą, o vėliau pareikalauja pardavėjo, nurodydamas, kad jis nepasiekė paskirties vietos. Tikrai nešvarus triukas.
Kitas šios apgaulės variantas – naudoti kitą pristatymo adresą, nei nurodytas pirkėjo PayPal paskyroje, ir tada teigti, kad prekė neatvežta.
Jei esame pardavėjai, svarbu, kad visada prieš siųsdami prekę patikrintume ir patikrintume pirkėjo adresą. „PayPal“ taip pat rekomenduoja, kad prekės nebūtų siunčiamos jokiu kitu adresu, išskyrus nurodytą kliento „PayPal“ paskyroje.
EBay pardavėjai
Ši apgaulė įvyksta, kai kas nors siūlo mums bendradarbiauti verslo ar pardavimo srityje, dažniausiai per eBay arba mūsų pačių svetainę. Tada jis paprašo mūsų sukurti naują PayPal paskyrą arba atnaujinti jau turimą, įvesdamas įmonės el. Tokiu būdu, kaip savo darbo dalį, turėsime pirkti, mokėti tiekėjams ir pan.
Tai labai pavojinga, nes jei įmonė yra apgaulė, ji gali mus apkaltinti apgaulingais sandoriais ir patraukti mus atsakingais. Norėdami to išvengti, geriausia nesuteikti prieigos prie mūsų PayPal paskyros nei keisti jokių mūsų asmens duomenų.
Kaip aptikti netikras PayPal sąskaitas
Pašto sukčiavimas yra dienos tvarka. Tai yra keletas detalių, į kurias turime atsižvelgti, jei manome, kad iš PayPal gavome klaidingą el. laišką.
- „PayPal“ el. laiškai visada gaunami iš adreso @ paypal.com (arba @ paypal.es Ispanijos atveju). Bet koks el. laiškas su kitu domenu yra netikras.
- Visuose PayPal el. laiškuose esame vadinami mūsų vardu ir pavarde (arba mūsų įmonės pavadinimu). Jei ne, tai apgaulė.
- „PayPal“ niekada neprašys jūsų banko duomenų paštu arba atsakymo į jūsų saugos klausimą. Jei gaunate el. laišką, kuriame prašoma šios informacijos, tai yra sukčiavimas.
- „PayPal“ el. laiškuose niekada nėra priedų ir neprašoma ką nors atsisiųsti ar įdiegti į savo įrenginį.
Galiausiai paminėkite, kad aferos per PayPal visada būna skubios: „Atlikite nedidelį mokėjimą per 24 valandas, kad patvirtintumėte paskyrą“, „Spustelėkite čia norėdami gauti nuolaidos kuponą dabar“ ar panašiai. Taip pat dažnai gaunami sukčiavimo el. laiškai, kuriuose mums pranešama, kad paskyroje aptiktas įtartinas elgesys ir kad turime spustelėti nuorodą, kad tai patvirtintume.
Galų gale kalbama apie sveiko proto taikymą, tačiau ypač kai kalbame apie tokias svarbias paslaugas kaip mokėjimas internetu, labai svarbu, kad visi pojūčiai būtų įspėti apie bet kokį galimą pažeidimą, kuris atkreipia mūsų dėmesį.
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.