Jūsų IP adresas yra kaip jūsų ID internete. Tai viešas identifikatorius, skirtas valdyti viską, ką darote tinkle. Pavyzdžiui, kai lankotės tinklalapyje, IP naudojamas, kad to puslapio serveris žinotų, kur jis turi siųsti bet kokią informaciją, kurios prašote, kol jį naršote.
Gerai, protingiausias iš vietos man pasakys, kad tikrasis unikalus identifikatorius yra įrenginio MAC adresas, bet kalbant apie tai, kaip jungiamės prie interneto, IP yra raktas į viską.
Kodėl turėčiau slėpti savo viešąjį IP, kai prisijungiu prie interneto?
Gali būti daug priežasčių, kodėl neatskleidžiame savo IP adreso. Daugelyje tinklalapių naudojamos reklamos paslaugos, kurios įrašo jūsų IP ir jie tai sieja su visa įmanoma informacija apie jus rodyti jums suasmenintus skelbimus. Ar kada susimąstėte, kodėl beveik visi skelbimai, kuriuos matote internete, yra tokie savalaikiai? Akivaizdu, kad tai nėra grynas atsitiktinumas.
Daugelis žmonių slepia savo IP, kad prisijungtų prie interneto ir atsisiųstų ar tvarkytų nelegalų turinį, tačiau gali būti ir daug kitų įtikinamų priežasčių. Kaip, pavyzdžiui, geografinis apribojimas arba cenzūra– Tam tikras turinys pasiekiamas tik tam tikrose šalyse. „YouTube“ yra ryškiausias pavyzdys, tačiau tai taip pat nutinka visiems, norintiems žiūrėti BBC už JK ribų. Geografinė padėtis gali tapti tikra problema.
Privatumas taip pat yra labai svarbi priežastis. Atlikdamas greitą paiešką internete galiu lengvai pamatyti informaciją, kurią atskleidžiau, net nesuaktyvinus vietos nustatymo paslaugų.
Kiekvienas, turintis mano IP, gali atlikti tą pačią paiešką ir gauti šiuos duomenis. Tai nereiškia, kad jie gali sužinoti mūsų vardą ar gyvenamąją vietą. Tačiau jei įmonė turi prieigą prie klientų duomenų iš IPT arba interneto tiekėjo (paprastai jūsų telefonų bendrovės), ji gali mus gana lengvai rasti.
Yra daug įmonių, kurios užsiima tokio tipo duomenų pirkimu ir pardavimu, ir vien dėl šios priežasties, jei norime likti nuošalyje nuo šios „komercinės informacijos grandinės“, nieko geriau nei pradėti slėpdami savo IP adresą.
Kaip paslėpti savo išmaniojo telefono, planšetinio kompiuterio ar kompiuterio IP adresą
Šiuo metu yra 3 veiksmingi būdai paslėpti mūsų IP adresą:
- Naudojant tarpinį serverį
- Prisijungimas prie VPN
- Naudojant TOR tinklą
Tarpinis serveris yra tarpininkas, atsakingas už mūsų srauto nukreipimą. Taigi, mūsų lankomų puslapių serveriai jie mato tik tarpinio serverio IP, o ne mūsų. Tada, kai tie serveriai grąžina mums informaciją, jie siunčia ją įgaliotajam serveriui ir jis ją pateikia mums.
Blogas tarpinių serverių dalykas, kurį galime rasti internete, yra tai, kad jie dažniausiai yra šiek tiek „neaiškūs“: jie įdeda reklamą į mūsų naršyklę, ir niekam nėra visiškai aišku, ką jie iš tikrųjų daro su informacija vartotojų, kuriuos jie valdo.
Šiuo atžvilgiu VPN yra daug saugesnė ir patikimesnė alternatyva. Kai prisijungiame prie VPN (per asmeninį kompiuterį, telefoną, planšetinį kompiuterį ar bet ką), mūsų įrenginys veikia taip, lyg būtų tame pačiame vietiniame tinkle kaip ir VPN. Tai reiškia, kad mums priskirtas naujas IP naršymui, taip pat keičiasi mūsų geografinė padėtis į tą patį kaip VPN serverį.
Be to, tai suteikia mums kitų saugumo privalumų, kurie gali praversti, jei esame įpratę jungtis prie viešųjų WiFi tinklų ir panašiai.
Galiausiai, mes taip pat galime naudoti TOR tinklą, kad naršytume anonimiškai ekstremaliu būdu. Didelis trūkumas yra tai, kad jis yra gana lėtas ir daugumai vartotojų yra daugiau nei jums iš tikrųjų reikia. Naudojant gerą VPN to paprastai pakanka.
Taigi, kurį VPN turėčiau įdiegti?
Internete yra daugybė VPN paslaugų. Tie, kurie yra nemokami, paprastai turi ribotą funkcionalumą, nėra labai greiti ir paprastai gali būti naudojami tik iki didžiausios MB. Yra keletas išimčių, kurios yra gana šaunios, pavyzdžiui, VPNHub, nemokamas „Pornhub“ kūrėjų VPN.
Jei turėčiau rekomenduoti kokybišką mokamą VPN Sakyčiau jums pažvelgti į „NordVPN“. Kurį laiką bandžiau ir tiesa ta, kad jis yra pats išsamiausias, kokį iki šiol esu matęs visais atžvilgiais. Kitas, kurį taip pat naudoju daug metų, yra „Tunnelbear“, šio sektoriaus klasika (nemokamai naudojama iki 1,5 GB, puikiai tinka, jei ketiname jį naudoti tik labai konkrečiai).
Daugiau informacijos apie šias VPN programas galite pamatyti čia PAST kad rašiau prieš kurį laiką. Visi jie turi „Android“ ir asmeninio kompiuterio versijas, todėl jas galima naudoti tiek mobiliuosiuose, tiek staliniuose įrenginiuose.
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.