Jei jau kurį laiką naudojate „Windows 10“, pastebėsite, kad kiekvieną kartą paleidus kompiuterį atminties sunaudojama mažiausiai 50%. Nesvarbu, ar turite 2 GB, 4 GB ar 8 GB RAM, ji visada sunaudos pusę sistemos įkrovos. Ar tai normalu? Jei turite galingą atmintį ir taip pat galite šiek tiek valdyti programas, kurios paleidžiamos paleidžiant, sistema neturėtų sunaudoti tiek daug RAM. Ar bent jau taip diktuoja logika.
Kokia priežastis?
Mūsų operacinė sistema naudoja RAM atmintį, kad saugotų naudojamų programų duomenis ir failus, kad juos greičiau pasiektume. Todėl, užuot pasiekusi tą informaciją, esančią standžiajame diske, „Windows“ nukopijuoja ją į atmintį, kad paspartintų valdymą.
Bet kodėl „Windows“ sunaudoja tiek daug atminties, jei ką tik paleidome kompiuterį ir dar neveikiame jokių programų? Kaltininkas turi vardą ir pavardę: Superfetch. Ši „Windows“ paslauga yra atsakinga už tai, kad pamatytume, kurias programas naudojame dažniausiai, ir įkelia jas į atmintį dar prieš jas naudojant. Tokiu būdu, kai norime įkelti minėtą programą, Windows jau turi ją RAM atmintyje ir jos prieiga bei vykdymas yra greitesnis nei tuo atveju, jei ją reikėtų paimti iš standžiojo disko ir įkelti į atmintį, kai jos paprašome.
Ar „Superfetch“ galima išjungti?
Jei nenorime, kad „Windows“ galvotų už mus ir bereikalingai naudotų RAM, galime išjungti „Superfetch“:
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėdami „Windows“ pradžios mygtuką, pasirenkame „Bėk"Ir mes rašome komandą"paslaugos.msc“. Taip pat galite įvesti šią komandą Cortana, jei jums patogiau.
- Paleidę paslaugų skydelį ieškome to, kuris atitinka "Superfetch", Ir dešiniuoju paslaugos mygtuku spustelėkite"Savybės”.
- Pamatysime, kad pradžios tipas yra "Automatinis“. Palikime"Išjungta" ir tada mes sustosime procesas, kaip parodyta paveikslėlyje.
- Taikykite pakeitimus ir iš naujo paleiskite kompiuterį.
Išjungus „Superfetch“, jūsų kompiuteris turėtų sunaudoti mažiau RAM. Bet kokiu atveju, jei matome, kad RAM sąnaudos sumažėjo ne itin pastebimai, galime sušvelninti atminties sąnaudas paleidžiant išjungdami kai kurias programas, kurios automatiškai įkeliamos paleidus sistemą. Galbūt tai yra programos, kurių nenaudojame daug, ir „Windows“ nėra prasmės vartoti išteklius šiose programose:
- Mes atidarome "Užduočių tvarkyklė"(Ctrl + Shift + Esc) ir mes einame į skirtuką"Pradžia“. Čia matome visas programas, kurias Windows automatiškai įkelia kiekvieną kartą paleidus sistemą. Mes surūšiuosime programas pagal lauką "Paleidimo poveikis”.
- Didelį poveikį turi tos programos, kurios sunaudoja daugiausiai resursų, todėl išjungsime tas, kurių nenaudojame reguliariai arba kurias tiesiog pradėsime tada, kai norėsime jomis naudotis. Galime juos išjungti pasirinkę programą ir spustelėję "Norėdami išjungti”.
Po to sistema turėtų žymiai sumažinti RAM sąnaudas paleidžiant. Mūsų atveju, išjungus Superfetch ir pašalinus keletą paleisties programų, pavyko 20% sumažinti RAM sąnaudas paleidžiant.
„Windows“ naudoja per daug RAM
Jei po šių kelių patarimų mūsų sistema ir toliau eikvoja per daug RAM, problemos priežastis gali būti kita:
- Kompiuteryje yra tam tikro tipo virusų ar kenkėjiškų programų, kurios eikvoja mūsų išteklius. Norėdami tai išspręsti, rekomenduojame sekantį straipsnį.
- „Microsoft“ patvirtino, kad aptiko didelį išteklių suvartojimą dėl suderinamumo problemų su kai kurių garso ir vaizdo plokščių tvarkyklėmis. Atnaujinkite vaizdo ir garso plokštės tvarkykles, kad išspręstumėte problemą.