Šis dirbtinis intelektas kuria ir groja death metalą begaliniame „tiesiame sraute“

Nuo praėjusio kovo 24 d. buvo sukurtas dirbtinis intelektas, vadinamas Dadabots kuriant ir transliuojant gyvą death metal muziką 24 valandas per parą iš „YouTube“.. Sukurtas muzikantų-technologų CJ Carr ir Zack Zukowski, tai vienas iš daugelio death metal algoritmų, kuriuos pora sukūrė per pastaruosius kelerius metus.

Kaip dirbtinis intelektas gali sukurti gyvą muziką?

„Dadabots“ naudojama mokymosi technika sutelkta į visą vieno konkretaus menininko diskografiją. Kiekvienas diskas yra padalintas į tūkstančius mažų "pavyzdžių" arba garso dalių. Iš čia algoritmas sukuria tūkstančius iteracijų, kad sukurtų dirbtinį intelektą, kuris pradeda generuoti baltąjį triukšmą, kol galiausiai išmoksta sukurti labiau atpažįstamus muzikinius elementus.

Ši Dadabots versija buvo sukurta iš death metal grupės Archspire, nors kūrėjai jau anksčiau dirbo su savo neuroniniu tinklu, remdamiesi kitomis grupėmis, tokiomis kaip Kambarys vaiduokliui, Meshuggah ir Krallice. Be to, patys Carr ir Zukowski išleido ištisus albumus, sukurtus pagal šiuos algoritmus, visiškai nemokamai savo Dadabots Bandcamp. Nors, žinoma, ši nenutrūkstama death metal transliacija „YouTube“ yra kažkas visiškai naujo.

Šio dirbtinio intelekto kūrėjai aiškina, kad didžioji dalis generuojamų muzikos eksperimentų dažniausiai atliekama analizuojant klasikinės ar popmuzikos atlikėjus, nuošalyje paliekant kitus mažumų žanrus, tokius kaip black metal. Kūrėjų žodžiais, jų tikslas visada buvo, kad dirbtinis intelektas būtų nukreiptas į „realistišką menininko poilsį“, kurį būtų galima imituoti ir pasiekti netikėtą „tobulai netobulą“ rezultatą.

Įdomu tai, kad visa tai gali sukelti tam tikro pilkšvo atspalvio pasekmes, kai kalbama apie autorių teises. Tai, kad dirbtinis intelektas mokosi iš jau egzistuojančio „kūno ir kraujo“ menininko šablonų ir garsų, gali ribotis su teisėtumu, ir tai tikrai yra kažkas, kam šiandien dar neturime precedento.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės