Kaip sužinoti, į kurį URL nukreipia sutrumpinta nuoroda – „The Happy Android“.

Sutrumpintos nuorodos yra kaip rusiška ruletė: niekada nežinai, kas už jų slypi. Jie gali nukreipti jus į teisėtą ir saugų puslapį taip pat, kaip nukreipia į svetainę, užkrėstą kenkėjiška programa. Lengviausias būdas išvengti tokio tipo nemalonių netikėtumų būtų niekada neatidaryti sutrumpinto URL, tačiau šiandienos įraše pamatysime keletą būdų, kurie mums padės peržiūrėti tikrąjį bet kurios nuorodos turinį šio tipo, neįkeliant jo į mūsų naršyklę.

Kaip išplėsti sutrumpintą nuorodą ir sužinoti jos turinį jos neatidarant

Sutrumpintos nuorodos yra visame internete: socialiniuose tinkluose, el. laiškuose, filialų nuorodose, tinklalapiuose ir kt. Pavyzdžiui, kai kurios svetainės, pvz., „Twitter“, automatiškai sutrumpina visas nuorodas, paskelbtas jų tviteriuose. Be to, tokios paslaugos kaip „Bitly“ ar „Tinyurl“ pastaruoju metu labai išpopuliarėjo ir daugelis žmonių jomis naudojasi turiniui dalytis.

Esant tokioms trumpų nuorodų salotoms, kurios neleidžia mums nieko apie jas sužinoti už konteksto, kuriame jomis buvo dalijamasi, būtina turėti nuorodų tikrintuvas atlikite nešvarų darbą už mus. Jei kyla abejonių, geriausia URL perduoti naudojant vieną iš šių dviejų įrankių:

CheckshortURL

Fantastiška žiniatinklio programa, kurioje tereikia įvesti trumpą adresą paieškos laukelyje ir spustelėti "Išskleisti“. Įrankis atliks analizę ir parodys visą URL, į kurį mus nukreipia nuoroda, ir nedidelę žiniatinklio peržiūrą.

„CheckshortURL“ taip pat leidžia ieškoti puslapyje „Google“, „Yahoo“, „Bing“ ir „Twitter“, taip pat matyti tokių svetainių, kaip „Web of Trust“ ar „Site Advisor“, nuomones, kad sužinotumėte, ar susiduriame su potencialiai pavojingu puslapiu. Tai naudingiausia aptikti įtartinus puslapius ir palaiko trumpas nuorodas iš daugelio paslaugų, tokių kaip t.co, goo.gl, bit.ly, amzn.to, tinyurl.com, ow.ly arba Youtube.

Įveskite CheckShortURL

Sutrumpinkite.Tai!

Sutrumpinkite.Tai! yra dar viena paslauga, kurios pagrindinis tikslas yra patikrinti bet kurią sutrumpintą nuorodą, kad pamatytumėte tikrąjį jos turinį. Jis veikia lygiai taip pat, kaip ir ankstesnis įrankis: į paieškos laukelį įvedame sutrumpintą URL ir sistema po kelių sekundžių parodo ilgą adresą, į kurį mus nukreips, jei spustelėsime nuorodą.

Ji nepateikia tokios išsamios analizės kaip „CheckshortURL“, tačiau ji rodo svetainės rezultatą „Web of Trust“, kad galėtume išsiaiškinti visus klausimus apie jos saugumą. Bet kuriuo atveju jis palaiko beveik bet kokio tipo trumpas nuorodas, todėl mes susiduriame praktiškai universalus jungties plėtiklis.

Įveskite Unshorten.It

Be šių dviejų žiniatinklio programų, skirtų sutrumpintoms nuorodoms išplėsti, taip pat galime naudoti peržiūros įrankius, kuriuos siūlo kai kurios paslaugos, pvz., „Bitly“ arba „Tinyurl“.

Tinyurl: Norėdami pasiekti Tinyurl peržiūros funkciją, tiesiog pridėkite žodį „peržiūra“. sutrumpintoje nuorodoje tarp „//“ ir „tinyurl“ taip:

  • //peržiūra.tinyurl.com / ry6k63f

Truputį: Jei turime sutrumpintą nuorodą iš Bitly, taip pat galime ją peržiūrėti, nuorodos pabaigoje parašydami simbolį „+“:

  • //bit.ly/2QIjRFG+

Žinoma, tokio tipo peržiūros naudojamos tik nuorodoms, sugeneruotoms iš jų pačių paslaugų, ty „Bitly“ ir „Tinyurl“, nors geras dalykas yra tai, kad jie siūlo praktiškai nedelsiant atsakyti.

Susijęs įrašas: kaip greičiau naršyti naudojant „Google“ „.new“ domenus

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės