Ar kada nors bandėte įdiegti APK iš alternatyvios saugyklos ir pastebėjote, kad yra Galimos įvairios versijos, priklausomai nuo procesoriaus kas turi telefona? Atsisiųsdami programą turime atsižvelgti ne tik į „Android“ versiją, bet ir į procesoriaus architektūrą, jei norime, kad programa veiktų tinkamai.
Ir aš jums nieko nesakau, jei norime įdiegti pasirinktinį ROM: tokiose situacijose labai svarbu žinoti mūsų įrenginio procesoriaus tipą, kad nepatektų į nepavyks Epinių proporcijų... Todėl šiandienos įraše pabandysime paaiškinti, kurie yra dažniausiai pasitaikantys CPU tipai, kuo jie skiriasi vienas nuo kito ir kaip juos teisingai atpažinti. Eime ten!
Android naudoja 3 pagrindines procesoriaus architektūras: ARM, ARM64 ir X86
Lustuose, kurie šiuo metu naudojami kuriant Android telefonus ir planšetinius kompiuterius, paprastai naudojamas vienas iš šių 3 procesorių tipų:
- RANKA: labiausiai paplitęs architektūros tipas, skirtas sumažinti akumuliatoriaus suvartojimą.
- ARM64: Tai ARM architektūros evoliucija, palaikanti 64 bitų duomenų apdorojimą. Tai suteikia didesnę skaičiavimo galią ir po truputį tampa standartu daugelyje šiuolaikinių mobiliųjų telefonų.
- X86: Ši procesoriaus architektūra yra galingesnė už bet kurį iš dviejų paminėtų ARM, tačiau ji taip pat turi didesnį akumuliatoriaus išeikvojimą, todėl ji yra mažiausiai populiari iš trijų.
Taip pat reikėtų paaiškinti, kad procesoriaus architektūra nepriklauso nuo mūsų telefone montuojamo SoC ar lusto prekės ženklo (Mediatek, Snapdragon ir kt.). Jei mums nėra aišku, kokio tipo CPU mūsų įrenginys naudoja, šią informaciją galime gauti įdiegę programą, vadinamą „Droid“ aparatinės įrangos informacija.
Kaip nustatyti „Android“ procesoriaus tipą
„Droid Hardware Info“ yra „Android“ skirtas įrankis, kurio pagrindinis tikslas yra suteikti vartotojui visa informacija apie aparatūros komponentus esantys įrenginyje, įskaitant duomenis iš procesoriaus. Programa yra nemokama ir ją puikiai galima atsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės.
Atsisiųsti QR kodo Droid aparatinės įrangos informaciją Kūrėjas: InkWired Kaina: NemokamaĮdiegę programą, tereikia ją atidaryti. Čia pamatysime keletą skirtukų, pvz., „Įrenginys“, kur rodomi įdomūs duomenys, pvz., ekrano pikselių tankis (DPI) arba jo atnaujinimo dažnis. Šiuo atveju mus dominantis skirtukas vadinamas "Sistema„Kur rasite su procesoriumi susijusią informaciją.
Čia pamatysime gana reikšmingus duomenis, tokius kaip naudojamas mikroschemų rinkinys, procesoriaus turimų branduolių skaičius, kiekvieno iš jų vykdymo greitis ir kt. Duomenys, kurių ieškome, yra tie, kurie sako: „CPU architektūra“. Priklausomai nuo to, ką įvedėte į šį lauką, galėsime žinoti procesoriaus tipą, kurį montuoja mūsų terminalas.
- RANKA: ARMv7 arba armeabi procesoriaus architektūra
- ARM64: AArch64 arba arm64 procesoriaus architektūra
- x86: X86 arba x86abi procesoriaus architektūra
Kaip matote, jis neturi daug paslapčių. O ką jūs sakote, kokia jūsų procesoriaus architektūra?
Susijęs įrašas: „Snapdragon VS Mediatek“ palyginimas 2018 m., kuris iš jų yra geresnis?
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.