Kas yra 5G ir kaip jis veikia? Trumpas paaiškinimas – laimingas „Android“.

¿Kas yra 5G ryšys? Kaskart vis daugiau girdime apie tokio tipo komunikaciją, kuri iš esmės turėtų padėti mums pagerinti savo mobilųjį ryšį ir naršyti internete itin dideliu greičiu. Bet kaip tiksliai jie veikia?

Jei pažvelgsime į mobiliųjų duomenų piktogramą savo telefone, greičiausiai pamatysime ryšio juostą su keliomis raidėmis, nurodančiomis „LTE“, „4G“ arba „3G“. Jei turėsime šiek tiek laisvą ryšį, pamatysime ir raidę „E“, o tai reiškia, kad naršome su 2G ryšiu. Deja, vis dar kažkas gana dažno mažuose miesteliuose ir vietovėse, esančiose toli nuo miesto branduolio.

Kas tiksliai yra 5G?

Per pastaruosius 40 metų kiekvienas iš šių „G“ atstovavo naujai kartai mobiliojo ryšio tinklo infrastruktūroje. Taigi 1G atnešė mums garsą, 2G – tekstą, 3G – naršymą internete, o 4G LTE ryšiai viską padarė 10 kartų greičiau. Kur tada 5G malonė?

Pirmas dalykas, kurį turime nepamiršti, yra tai, kad 5G viską daro daug greičiau. Kad galėtume įsivaizduoti, greičiausi 4G modemai, kuriuos šiandien turime, pasiekia iki 2 gigabitų per sekundę greitį. Taip pat, 5G ryšys gali padauginti šį maksimumą iš 10, iki 20Gb/s.

Tačiau dar vienas privalumas, kurį suteikia šie žvėriški greičiai, yra tas delsa praktiškai lygi nuliui. Vėlavimas yra delsa arba delsa tarp įrenginių nuo informacijos išsiuntimo iki priimančiojo įrenginio gavimo minėtus duomenis. Iš esmės 5G sukurtas palaikyti ryšį beveik realiuoju laiku, su uždelsimu arba vos 1 milisekundės delsa. Jei atsižvelgsime į tai, kad žmogaus refleksai yra nuo 150 iki 300 kartų lėtesni, galime neabejotinai teigti, kad tai yra labiausiai patenkinamas reakcijos laikas.

Tikimasi, kad 2019 m. bus pristatyta apie trisdešimt mobiliųjų telefonų su 5G ryšiu, o „Samsung Galaxy S10 5G“ bus pirmasis, kuriam draudimas Europoje bus paskelbtas ateinančią vasarą. Netrukus turėsime ir Huawei Mate X su sulankstomu ekranu, kuris taip pat bus suderinamas su 5G tinklais. Abu mobilieji, kurių kaina geriausiu atveju viršija 1000 eurų.

Huawei Mate X | Šaltinis: huawei.com

Dabartinės 5G ryšio problemos

„Apple“ savo ruožtu kol kas nieko neskelbė – niekada negali žinoti – bet iš esmės tikimasi, kad dar prireiks metų ar dvejų, kol pristatys savo terminalą 5G tinklams. Ir tai gali būti daugiau nei protingas žingsnis, nes dauguma telefono operatorių visame pasaulyje jie neplanuoja siūlyti plačios 5G aprėpties iki 2020 metų pabaigos.

Todėl šiemet įsigiję mobilųjį su 5G ryšiu, didelio skirtumo galime nepastebėti. Tai reiškia, kad naviguosime tokiu pat greičiu, kol mūsų telefonų bendrovė ir mūsų miestas pritaikys savo infrastruktūrą prie šio naujo standarto.

Taip, tai futuristiniai „Apple“ biurai, šiandien brangiausias JAV pastatas.

Kiti privalumai, kuriuos atneš 5G tinklų diegimas

Tačiau 5G taikomas ne tik mobiliajai telefonijai. Yra daug kitų įrenginių, kurie taip pat gali pasinaudoti naujos kartos belaidžiu ryšiu. Kalbame apie automatizuotus gamyklinius robotus, kurie realiu laiku galės bendrauti tarpusavyje gamybos linijose, bepiločius orlaivius žemės ūkio valdose, kurie galės koordinuoti kurti naujas sėjos ir drėkinimo technikas ir kt. Tiesa ta, kad galimybės, kurias mums suteikia 5G, yra praktiškai neribotos.

Bet ne viskas rožiškai...

Vienas iš didžiausių 5G technologijos trūkumų yra tai, kad ji naudoja milimetro dydžio bangas, kad pasiektų tokį greitį. Tai riboja savo veikimo diapazoną iki kelių šimtų metrų, ir neleidžia signalui prasiskverbti pro sienas arba kenčia lyjant ar blogam orui.

Bet kuriuo atveju tai nereiškia, kad ši technologija neperspektyvi. Tiesą sakant, 5G taip pat remiasi tomis pačiomis bangomis, kurias naudoja 4G, kurios gali nukeliauti didelius atstumus ir pereiti sienas bei meteorologines kliūtis. Štai kodėl didieji tiekėjai išleidžia tikrus turtus kurdami naujas siųstuvų infrastruktūras kas kelis šimtus metrų visomis kryptimis.

Antenos! Antenos visur!!

Todėl bent jau kol kas dar teks šiek tiek palaukti, kad galėtume mėgautis tokiais dalykais kaip internetiniai žaidimai be „tikrų“ atsilikimų, 100% autonominiai automobiliai ir visi tie privalumai, kuriuos dar reikia atrasti, kurie ateis įdiegus ir 5G technologijos standartizavimas.

Viršelio vaizdas: Samsung Galaxy S10 5G | Šaltinis: samsung.com

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found