Slaptažodis yra vienintelis dalykas, kuris skiria likusį pasaulį nuo visko, ką darome internete. Banko sąskaitos, internetinės parduotuvės, saugykla debesyje, el. paštas: viskas apsaugota slaptažodžiu, o jei mūsų silpnas, gresia įsilaužimas. Ar norite poros patarimų kaip sukurti neiššifruojamą raktą? Taigi, pažiūrėkite į ŠĮ ĮRAŠĄ.
Tačiau šiame įraše aptarsime, ką darome sukūrę gerą slaptažodį. Kad ir kaip stengėmės sukurti sudėtingą simbolių, didžiųjų, mažųjų, skaičių ir simbolių jungtį, visada yra vienas veiksnys, kurio negalime kontroliuoti kaip bet kurios platformos vartotojai: išoriniai nutekėjimai.
Kad slaptažodis nebūtų atskleistas, geriausia paprastai pakeiskite prieigos kodą kas 2 ar 3 mėnesius. Nors labai mažai žmonių tai daro ne darbo aplinkoje, tai yra viena iš nedaugelio praktikų, užtikrinančių mums ramybę, kiek įmanoma, susidūrus su didžiuliu įsilaužimu, pvz., Dropbox, Yahoo! ir LinkedIn. pastaruoju metu nukentėjo ir dėl to daugiau nei 2,2 mlrd. paskyrų buvo visiškai atskleistos ir parduodamos giliajame žiniatinklyje.
„Google“ įrankis slaptažodžių saugumui patikrinti
Neseniai „Microsoft“ atskleidė, kad daugiau nei 44 milijonai aktyvių paskyrų vis dar naudoja slaptažodžius, kurie jau buvo nutekinti. Informacija, kuri yra pavyzdys, parodantis didžiulį daugumos vartotojų nežinojimą apie informaciją, kuria ji platinama internete. Ką galime padaryti, kad apsisaugotume nuo visos šios dezinformacijos?
Viena iš „Google“ siūlomų paslaugų šiuo atžvilgiu yra nauja funkcija „Saugumo peržiūra“, kuris yra integruotas į „Chrome“ ir „Android“ skirtą slaptažodžių tvarkyklę.
Susijęs įrašas: kaip peržiūrėti ir tvarkyti „Chrome“ saugomus slaptažodžius
Iš esmės tai yra įrankis, atsakingas už visų vartotojų ir slaptažodžių, kuriuos išsaugojome naršyklėje, saugumo peržiūrą. Taigi analizės metu tikrinami šie duomenys:
- Jei kuris nors iš naudojamų slaptažodžių yra silpnas arba nelabai saugus.
- Jei naudojame pakartotinį slaptažodį daugiau nei vienoje svetainėje.
- Galiausiai „Google“ taip pat patikrina, ar kuris nors slaptažodis nebuvo nutekėjęs, palygindama juos su daugiau nei 4 milijardais vartotojų ir slaptažodžių kuriuos anksčiau išfiltravo trečiosios šalys.
Norėdami suaktyvinti šią naują priemonę, tereikia pasiekti „Google“ slaptažodžių tvarkyklę ir spustelėti mygtuką „Patikrinkite slaptažodžius“(Gana intuityvu, tikrai). Kai analizė bus baigta, sistema parodys mums ataskaitą su rezultatais, kad galėtume imtis reikiamų veiksmų, kad visos mūsų internetinės paskyros būtų nepažeistos. Greita ir labai paprasta naudoti.
Trumpai tariant, jei turime „Google“ paskyrą, tai yra vienas iš tų įrankių, į kuriuos reikėtų karts nuo karto pasidomėti, kad įsitikintume, jog viskas tvarkoje.
Galbūt jus domina: Kaip naršyklėje „Chrome“ pamatyti slaptažodžius, paslėptus žvaigždutėmis
Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.