Kaip sužinoti nuotraukos vietą analizuojant metaduomenis

Bet kuri skaitmeninio formato nuotrauka turi 2 dalis: tinkamai matomą vaizdo dalį ir ją atitinkančius metaduomenis. Pastarieji dažniausiai yra „paslėpti“ failo ypatybėse, tačiau tai yra tam tikros rūšies informacija, kuri surenkama bet kurioje nuotraukoje, darytoje skaitmeniniu SLR fotoaparatu ar mobiliuoju telefonu. Informacija, kurioje kartais gali būti labai reikšmingų duomenų apie kaip, kada ir kur buvo padaryta nuotrauka.

Kokie yra nuotraukos metaduomenys?

Paprastai, kai kalbame apie vaizdo metaduomenis, turime omenyje EXIF duomenys. Šie duomenys iš esmės yra atsakingi už techninės vaizdo informacijos rinkimą, pvz., fotoaparato markę ir modelį, tikslią fotografavimo datą ir laiką, suspaudimo tipą, maksimalią diafragmą ar net blykstės intensyvumą ir kitas charakteristikas. .

Tačiau kai kurie įrenginiai, pavyzdžiui, mobilieji telefonai, taip pat leidžia pridėti kitos papildomos informacijos. Taigi, jei suaktyvinome vietos nustatymo paslaugą arba GPS, taip pat galime užfiksuoti EXIF ​​​​duomenis tikslią geografinę vietą vietos, kur buvo padaryta momentinė nuotrauka.

Kaip sužinoti vaizdo GPS vietą naudojant jo metaduomenis

Metaduomenys yra informacijos tipas, prieinamas visiems, kurie gali peržiūrėti vaizdą. Todėl prieš mielai įkeldami bet kurią nuotrauką į Instagram, Facebook ir kitus socialinius tinklus, svarbu nepamiršti, kad dalijamės ne tik atitinkamu vaizdu, bet ir visais su juo susijusiais EXIF ​​duomenimis. Norint to išvengti, prieš įkeliant bet kokį vaizdą į tinklą patartina anksčiau ištrinti metaduomenis, jei tikrai norime išsaugoti savo privatumą internete.

Beje, šiandien labai lengva naršyti ir atrasti informaciją, esančią vaizdo metaduomenyse. Pakanka turėti nuotraukos kopiją savo kompiuteryje ir peržiūrėti failo ypatybes, kad galėtumėte pasiekti visą tą informaciją ir sužinoti vaizdo skiriamąją gebą, datą ar vietą.

„Android“ reikalas nėra daug sudėtingesnis. Tam yra nemokamų programų, tokių kaip Nuotraukų EXIF ​​redaktorius, kurios dėka galime redaguoti visus vaizdo metaduomenis, juos pataisyti ir net ištrinti. Žinoma, tai taip pat reiškia, kad reikia žinoti tikslią vietos, kurioje buvo padaryta nuotrauka, geografinę vietą.

Vienintelis dalykas, kurį šiuo atveju turime padaryti, yra atidaryti vaizdą, su kuriuo norime pasikonsultuoti, ir pažvelgti į skyrių „Geolokacija“, kad sužinotume tikslias jo GPS koordinates. Kaip paprasta.

Atsisiųskite QR kodo nuotraukų exif redaktorių Kūrėjas: Banana Studio Kaina: Nemokama

Išvados

Nors vaizde esantys EXIF ​​metaduomenys gali atskleisti daugiau informacijos, nei norėtume, jie taip pat gali būti labai svarbūs policijos tyrimams ir paslaptingiems dingimo atvejams, kai tokio tipo duomenys gali tiesiogine prasme išgelbėti gyvybes.

Todėl turime būti atsargūs, kai internete dalinamės asmeninėmis nuotraukomis, bet visų pirma žinoti visą informaciją, kuri pateikiama paskelbiant vaizdą internete, ir atitinkamai ištrinti arba redaguoti metaduomenis, kuriuos norime išlaikyti privačius.

Tu turi Telegrama įdiegta? Gaukite geriausią kiekvienos dienos įrašą mūsų kanalas. Arba, jei norite, sužinokite viską iš mūsų Facebook puslapyje.

Naujausios žinutės

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found